Xiaomi ve Türk insanı

ErceKerim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar Xiaomi diyince insanlardan ne tepkiler aldınız?. O nedir diyeninden, çinliler fiyat performans ürünleri yapara kadar. İlk okunuşta başlıyor, o nedir, nasıl okunuyo, zayomi, şaronomi, iksiyaomi gibi şeylere rastladım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bizim akrabalar (telefon hakkında zerre şeyden anlamazlar ) mi5si görünce beğenmişler .

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Bizim büyüklerimiz genelde sağlamcıdır. Böyle telefonlarda Huaweiyi dahi içine sindiremezler. Ya Samsung ya Apple yada Nokia :D
Diğerleri için genel tabir: Yaramaz yav bunlar. Bozulur hemen...

ErceKerim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Nedense apple kullananlara açıklaması daha da zor.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Kiomi diye okuyorum ben. Şahsen beğendim ben mi5s i. Tek beğendiğim modeli :)

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Telefon hakkında hep iyi şeyler yazıyolar ama markayla iş yaptığımız için değişik tepkiler normaldir şahsen ben gidip Huawei almam ama samsungada güvenmem tabi eskiden olsaydı nokia der susardım ona laf yok

NocHe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Şaomi diye telaffuz ediyorum ancak çoğu kişi o ne diye tepki veriyor ama fena değil sanki cihazlar

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Xioami benim çevrem de iyi bir telefon markası olarak çıkmakta kullanan dostlarım da mevcut Mi 6 olsun 5s olsun iyidir.Hoşdur.

Reaksiyon puanı
125
eskiden bende önyargılıydım. ama artık değil. baya seviyorum xiaomiyi. mi6, mi5s, mi mix falan güzel cihazlar. ayrımcılık yapanlarıda anlayamıyorum. telefon telefondur arkadaş. yakında telefonlara ırkçılık yapmaya başlarlar. Bak benim telefonum beyaz falan işte.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
xiaomi sempatik ya.. 1+ falan çok itici geliyor ama xiaomi sempatik.. etrafımdan da iyi tepki aldım tabi 4000 tl ye çıkınca fiyatlar xiaomiye iyi gözle baktılar

Ebubekir Demirhan

Profesör
Reaksiyon puanı
222
İlk başlarda nerden buluyosun böyle telefonları hep değişik değişik değişik şeyler kullanıyorsun diye tepki verdiler sonra kamerası hızı vs vayyy kaça aldın bu telefonu diye sorduklarında 1400 e aldım diyince şaşırıp kalıyorlar , xiaomi mi5s kullanıyorum

7Fold

Asistan
Reaksiyon puanı
36
iPhone kullanıyor ve teknolojiden anlamıyorsa oradan uzaklaşıyorum. :D Zaten biraz teknoloji haberleri okumuş ve ya izlemişse "Aaaa Şayomi mi?" diyor ve telefonu incelemek istiyor. Evet Şayomi diye telaffuz ediyorum ;)

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
iPhone kullanıyor ve teknolojiden anlamıyorsa oradan uzaklaşıyorum. :D Zaten biraz teknoloji haberleri okumuş ve ya izlemişse "Aaaa Şayomi mi?" diyor ve telefonu incelemek istiyor. Evet Şayomi diye telaffuz ediyorum ;)
Bende iks ayomi diye teleffuz ediyorum :D Diğer cümlene gelirsek aynı tepkileri gördüm :D Oyundaki bir barzonun(adama neden selamın aleyküm değilde sa yazıyosun diyince anamıza kitabımıza gidecek yerlere götürmüştü konuyu bir ara) telefondan bi gram anladığı yok iphonedan iyisi yok iphone al felan demesi de beni güldürdü :D Xiaomi güzel ama teknik servis konusu beni tedirgin ediyor zira ona benzer oha bu telefon 550 tlmi dedirten bir telefon almıştım gayette iyiydi ama camı kırıldı bi verdim teknik servise ama daha dönmedi.Gidişinin yıl dönümünü tam 1 ay önce kutladım :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bende iks ayomi diye teleffuz ediyorum :D Diğer cümlene gelirsek aynı tepkileri gördüm :D Oyundaki bir barzonun(adama neden selamın aleyküm değilde sa yazıyosun diyince anamıza kitabımıza gidecek yerlere götürmüştü konuyu bir ara) telefondan bi gram anladığı yok iphonedan iyisi yok iphone al felan demesi de beni güldürdü :D Xiaomi güzel ama teknik servis konusu beni tedirgin ediyor zira ona benzer oha bu telefon 550 tlmi dedirten bir telefon almıştım gayette iyiydi ama camı kırıldı bi verdim teknik servise ama daha dönmedi.Gidişinin yıl dönümünü tam 1 ay önce kutladım :D
Xioami ülkede satıldığı için yedek parçaları çok bulunuyor.

Reaksiyon puanı
5,171
eskiden bende önyargılıydım. ama artık değil. baya seviyorum xiaomiyi. mi6, mi5s, mi mix falan güzel cihazlar. ayrımcılık yapanlarıda anlayamıyorum. telefon telefondur arkadaş. yakında telefonlara ırkçılık yapmaya başlarlar. Bak benim telefonum beyaz falan işte.

Bunun sebebi cınlılerın ürünlerinin %99 unun çöp cıkması

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Mi5 tam bir çöptü. Hadi abartmayalım güzel değildi. Ama mi5s ve mi6 da gerçekten geliştirmişler.

Reaksiyon puanı
125

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Xioami ülkede satıldığı için yedek parçaları çok bulunuyor.
Biliyorum fakat o işlerede pek yanaşmak istemiyorum.O 550 tlye aldığım telefon nereden baksan 5 6 cmlik bir mesafeden masaya çapraz şekilde hızlı kondu ve ekranı kırıldı :D Telefonu koyduğumda ve ekranın kırıldını farkettiğimde hadi lan ordan dedim ve güldüm.Benzer bir şeyin Xiaomi'de başıma gelmesini istemiyorum.Pek elalemin lafıylada iş yapmak istemiyorum sonuçta insanlar 1e 1000 katıyor adam ben bu telefonu duvara fırlattım bir şey olmadı diyorsa 3 cmlik mesafeden duvara atmış felan olupda bunu yazıyor güvenemiyorum açıkcası.

Reaksiyon puanı
5,171
kalitelisi var, çöp olanı var. genelleme yapmak gerekmez.
--- Gönderi Güncellendi ---

aynen mi5 den sonra baya geliştiler. mi5s, mi6, mi mix, mi note 2 falan güzel.

Ben genel konuşuyorum çin mallarının çoğu kalitesiz olduğundan insanların bi müddet düşünmeleri çok dogal