Xiaomi Mi5 Kullananlar Kulübü

cederete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sahibinden üzerinden aldım iki üç aydır kullanıyorum daha önce mi4 mı note3 kullandım mı 5 gerçekten tasarım olarak süper olmuş kalite hissi veriyor bence kaliteli de o video ya aldanmayın bende izledim almadan önce istedikten sonra her türlü kırarsın zaten telofon hafif olsun diye uçak malzemesinden yapılmış arka bölüm çok kaygan işlemci bahsetmeye gerek s820 var kamarada gayet başarılı bana göre en büyük sıkıntısı ısınması helede güneşte anında ısınıyor xiomi kullanıcısı olarak ısınması canımı çok sıkıyor yoksa başka eksi yönü yok süper cihaz.

cederete

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu olay can sıkıcı sanki.
Tamam da kim telefonuna böyle yaparki kırmak istedikten sonra her türlü kırarsın zaten iPhone 6s al onuda böyle kırarsın veya s7 yi cihaz hafif olsun diye değişik bir malzeme bildiğim kadarıyla jet uçaklarda kullanılan malzeme kullanılmış ama can sıkan yönü çok kaygan ve aşırı ısınma problemi

ozgur_akdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çoğu telefondan kopyalanmış gibi. arka tarafı çirkin duruyor kamera yerleşimi vb. teknik özellikleri gayet iyi.birde merak ettiğim konu var mi4'te olan fazla sar değeri bu modeldede devam ediyor mu?
Mi 4 e kurban olurum ben abi mi 5 in cekmedigi yerlerde sebekeye baglaniuor wifide ise olctum tam yuzde elli daha basarili mi5 ten
Kameralar daha iyi olsaydi super olurdu

mirac199

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Telefonu almayi düşünüyorumda dil desteginde bir sıkıntı var mi ?

bugraydogdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar 3gb ram+ 64 gb depolama olan siyah modeli aldım. Daha önce alanlar ve imei işlemlerini halledenler bana bir rehber olabilir mi neler yapmam gerekiyor imei attırmak için. Açıkcası bu işten anlamıyorum yani kimlere vermem gerek telefonu? Tüm telefoncular halleder mi?

Pasaport ile imei arasında fark var mı yani güvenlik vesayre açısından? Birde siz hangi romu kullanıyorsunuz ve tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.

Umut Can ORAL

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Bu nasıl konu açmak dostum? burada tüm mi5 kullanıcılarının dolaşacağı konu açıyosun resim yok bişey yok kendi hakkında bahsetmişsin. Bize ne barcelonadan?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Kafamda birkac tane telefon var taksit gelecek yakinda.
Lenovo P2
Zenfone 3
Xiaomi mi 5 arasindan bir secim yapacağım.
Ekim ayinda hepsi girmis olur piyasaya bu yuzden mi 5 kullanıcılarının özellikle yorumlarını bekliyorum.

akrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, ben de mi5 almayı düşünenlerdenim ama mi5 in sar değeri çok yüksek bu yüzden almaktan vazgeçmeyi düşünüyorum. Sizlerin bu sar konusunda bilgisi var mı varsa da eğer sar değeri yüksek olmasına rağmen kullanmayı göze alıyor musunuz.? Bu sar değerini düşürmek için herhangi bir aparat falan yok mu acaba. Çünkü hakikaten mi5 in sar değeri çok yüksek hatta en yüksek ilk iki telefondan birisi

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Merhaba arkadaşlar, ben de mi5 almayı düşünenlerdenim ama mi5 in sar değeri çok yüksek bu yüzden almaktan vazgeçmeyi düşünüyorum. Sizlerin bu sar konusunda bilgisi var mı varsa da eğer sar değeri yüksek olmasına rağmen kullanmayı göze alıyor musunuz.? Bu sar değerini düşürmek için herhangi bir aparat falan yok mu acaba. Çünkü hakikaten mi5 in sar değeri çok yüksek hatta en yüksek ilk iki telefondan birisi
yada sar ne zaman bizleri etkiler çözümü var mıdır ? Mesela uçak modunda kullansak sadece wifi olsa yada çok sık telefonda görüşmesek bile etkisi var mıdır ?

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
yada sar ne zaman bizleri etkiler çözümü var mıdır ? Mesela uçak modunda kullansak sadece wifi olsa yada çok sık telefonda görüşmesek bile etkisi var mıdır ?
Cebinde taşıdıgında yakınında olduğunda yani türkçesi hertürlü herzaman etkiler telefon kapalı olmadıkça. uçak modu bir nevi azaltabilir ama az yani. sağlık işi bu şakaya gelmez mazallah sagliginizdan eder bu bu çinliler herşeyin iyisini yapiyor eyv ama sar degerini umursamiyorlar 3 5 lira daha verin daha iyi birşeyler alın bence özelliklere aldanıp almayın . O telefon çalıştığı her an radyasyon salgilar 1.5 un ustu tehlikeli

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Birde şu bend testini gördükten sonra yere düşse yamulucak gibi hissediyorum.Plastik oyuncak gibi bir izlenim bıraktı bende.Kılıf falan alsak acaba bir fark olur mu.Ciddi anlamda gözümü korkuttu.

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Cebinde taşıdıgında yakınında olduğunda yani türkçesi hertürlü herzaman etkiler telefon kapalı olmadıkça. uçak modu bir nevi azaltabilir ama az yani. sağlık işi bu şakaya gelmez mazallah sagliginizdan eder bu bu çinliler herşeyin iyisini yapiyor eyv ama sar degerini umursamiyorlar 3 5 lira daha verin daha iyi birşeyler alın bence özelliklere aldanıp almayın . O telefon çalıştığı her an radyasyon salgilar 1.5 un ustu tehlikeli
valla para olsa alırızda olmadığı için zaten bu kadar kişi almak istiyor

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
O halde orta seviye cihaz bakın yada 2. El
konuyu dağıtmak istemiyorum meselem telefon almak değil meselem mi5 almak.Şuan bende p70 var 2. el 500'e falan alınır efsane bir telefon ve inan şuan bir çok telefonla performans ve batarya olarak yarışır ama kamerası tasarımı vs. mi5 çok daha iyi.500-600e bunu satıp 300 daha ekleyip mi5 almak harika olurdu.Başka ülkede olsaydım 900tlye mi5'im olurdu :S

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
konuyu dağıtmak istemiyorum meselem telefon almak değil meselem mi5 almak.Şuan bende p70 var 2. el 500'e falan alınır efsane bir telefon ve inan şuan bir çok telefonla performans ve batarya olarak yarışır ama kamerası tasarımı vs. mi5 çok daha iyi.500-600e bunu satıp 300 daha ekleyip mi5 almak harika olurdu.Başka ülkede olsaydım 900tlye mi5'im olurdu :S
Ozaman şimdiden hayırlı olsun

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Ben bu telefondan ilk başarısız kamera performansı yüzünden soğudum bu yukardaki işçilik testi ise bitirici noktayı koydu eğer 2 şey olmasaydı sar değeri bi nebze yok sayılabilirdi.Kamera testi nette karşılaştırmalı olarak var çokta iyi değil normal 1500 lük orta seviye telefonlar gibi çekiyor.Gidip uygun bir s6 bulsan biraz daha ekleyip çok daha iyi kamera olur elinde.

GökayÇeker

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Kafamda birkac tane telefon var taksit gelecek yakinda.
Lenovo P2
Zenfone 3
Xiaomi mi 5 arasindan bir secim yapacağım.
Ekim ayinda hepsi girmis olur piyasaya bu yuzden mi 5 kullanıcılarının özellikle yorumlarını bekliyorum.
Sar değeri konusunda endişen varsa mi 5i listeden çıkar. P2 ile zenfone 3 ün işlemci özellikleri arasında dağlar kadar fark var diyemicem, benzer performans vericekler, ama sanki p2 almak daha mantıklı ben olsam onu alırdım

GökayÇeker

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Aslında mi 5i tercih etmen de mantıklı ben olsam sar değerini okadar kafama takmazdım nasılsa bütün gün telle konuşmayacaksın seni en uzun vade götürecek telde mi 5 aslında

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Aslında mi 5i tercih etmen de mantıklı ben olsam sar değerini okadar kafama takmazdım nasılsa bütün gün telle konuşmayacaksın seni en uzun vade götürecek telde mi 5 aslında
Telefonla konuşurken değil sadece cebinde taşıdıgında da radyasyon salgiliyor.

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Ayrıca malzeme kalitesini pek iyi bulmuyorum ben dayanıklılık test videolarına bakmanızı öneririm

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Tam da siyahı Türkiye'ye geldi diye sevinmişken bu sar değeri olayı kafamı karıştırdı.

GökayÇeker

Asistan
Reaksiyon puanı
26
ya dediğim gibi sar değerini pek kafaya takmanın bana göre anlamı yok iphoneların da sar değerleri baya baya yüksek ama milyarlarca kişi kullanıyor ve kimsenin çocuğu olamamaymış radyasyondan zarar görmesi fln böle sıkıntılar yaşanmıyo.. yaşansa manşet olur zaten... xiaomi mi5i alacaklar fırsatı kaçırmasın 1400 lira olmuş daha ne istiyosunuz gerçi 1399tl pardon

GökayÇeker

Asistan
Reaksiyon puanı
26
bazı kaynaklar çinli telefon üreticisi oldukları için ve çinde kullanılıp türkiyede satışa sunulmayan telefonların sar değerlerinin ortalamasını xiaomi mi5e vermiş olabilirler. bende netten araştırdım cihazın kutu açılımındaki kağıtta sar değeri üstteki resimdeki gibi yazıyor. xiaomi mi5i almak isteyen kaçırmasın

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
@kadirirdem telefonun kılavuzundaki sar değerini fotograf olarak buraya atabilir misin sabitleyelim.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Kafaya 0.79 yüksek değil ki.

Son mesajlar