Yardım Xbox Series S 4K TV Yeşil Çizgi Çıkıyor.

Caqry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Yeni aldığım xbox series s televizyonda 30-45 dk görsel bir oyun oynandıktan sonra ana ekrana dönülürken ya da oyun değiştirirken yeşil çizgi beliriyor. Sırf bunun için bilgisayar monitörüne aynı hdmi kablo ile takılarak denendi (kutudan çıkan kablo) ve aynı süreler oynandıktan sonra bilgisayar monitöründe böyle olmuyor. Acaba 4k tv ekranlarında gpu çok mu zorlanıyor, yoksa xbox arızalı mı? Zaman zaman daha kalın geliyor.
1681282642549.png

Son düzenleme:

Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477
Merhaba.
Ekran kartında büyük ihtimal sorun var, garantisi var ise en kısa sürede servise verirseniz iyi olur, garantisi yok ise, Xbox Series S için 3,814.76 TL ücretli onarım desteği alabilirsiniz.
Microsoft XBox S Müşteri Hizmetleri İletişim.

Caqry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
sadece oyun geçişlerinde ve kapatırken oluyor. PC monitöründe olmuyor. HDR özelliğinden ya da 4k dan dolayı olduğunu düşünüyorum ancak GPU sorunu beni endişelendiriyor.
Geçmiş olsun kardeşim kötü bir durum başka tv de denedin mi ?
Merhaba.
Ekran kartında büyük ihtimal sorun var, garantisi var ise en kısa sürede servise verirseniz iyi olur, garantisi yok ise, Xbox Series S için 3,814.76 TL ücretli onarım desteği alabilirsiniz.
Microsoft XBox S Müşteri Hizmetleri İletişim.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
sadece oyun geçişlerinde ve kapatırken oluyor. PC monitöründe olmuyor. HDR özelliğinden ya da 4k dan dolayı olduğunu düşünüyorum ancak GPU sorunu beni endişelendiriyor.
Dediğin ayarları kapa dene hala aynı ise ekran kartı o zaman

Caqry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Dediğin ayarları kapa dene hala aynı ise ekran kartı o zaman
hdr açık bıraktım ama bir altında otomatik hdr özelliği vardı onu kapattım yeşil çizgi kesildi oyun geçişlerinde ve kapatmalarında. Umarım otomatik hdr açıkken gelen bu yeşil çizginin grafik işlemci ile bir alakası yoktur arıza olarak.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
hdr açık bıraktım ama bir altında otomatik hdr özelliği vardı onu kapattım yeşil çizgi kesildi oyun geçişlerinde ve kapatmalarında. Umarım otomatik hdr açıkken gelen bu yeşil çizginin grafik işlemci ile bir alakası yoktur arıza olarak.
O zaman tv ile alakalı olabilir