Wordpress Blogumu Açtım...

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bildiğiniz üzere Sketchup'la fazlasıyla ilgileniyorum. Düşündüm ki yeni yaptığım şeyleri ekleyebileceğim bir blog sayfam olsa nasıl olur diye, işte böyle oldu. Tavsiye, öneri ve şikayetlerinizi bekliyorum...

N4O1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sketchup tamamen çizim üzerine bir program mı?

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Site güzel gözüküyor başarılar.

Öneri: Madem bu kadar ilgilisin sketch programına bence sketch3d.org adresini alıp güzel bir sketch destek sitesi kurabilirsin. Türkçe destek pek yok gibi duruyor. Hem ilgilenenlere yardımın olur hemde rahatça paylaşımlarını yapabilirsin. Zaten google a sketch3d yazınca direk senin siten çıkıyor :) Bence sketch3d.org adresini al ve güzel bir TR destek sitesi yap. Hem ilerde reklam gelirinde olabilir parada kazanıyım diyorsan.

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Site güzel gözüküyor başarılar.

Öneri: Madem bu kadar ilgilisin sketch programına bence sketch3d.org adresini alıp güzel bir sketch destek sitesi kurabilirsin. Türkçe destek pek yok gibi duruyor. Hem ilgilenenlere yardımın olur hemde rahatça paylaşımlarını yapabilirsin. Zaten google a sketch3d yazınca direk senin siten çıkıyor :) Bence sketch3d.org adresini al ve güzel bir TR destek sitesi yap. Hem ilerde reklam gelirinde olabilir parada kazanıyım diyorsan.

Benimde aklımda bir domain satın almak var, ancak web sitesinin içeriği henüz o kadar dolu değil. Bu yüzden bir süre yeni konular ekleyip kendi alan adıma geçmeyi planlıyorum...

Levent2101

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet içerik gerçekten güzel tasarımda güzel umarım devamı gelir :)

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Devamı geliyor... Bugün Shape Bender eklentisinden bahsettim...

---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 20:30 ----------

Kimse blog konusunda iyi ya da kötü yorum yapmıyor? :(

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
[MENTION=89811]tarkan255[/MENTION]: Benim kine de yok ama ben Portal öneririm. Bu siteye portal daha güzel gider kanımca.

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=158420]Lopard38[/MENTION] : Portal içeriğini birazcık daha açabilir misin? Ne tür avantajları olabilir mesela?

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Siten biraz dağınık hep tek kategoriye toplamalısın. Çünkü domainin en çok portala yatkın.

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Siten biraz dağınık hep tek kategoriye toplamalısın. Çünkü domainin en çok portala yatkın.

Kategorilendirme ve etiketleri hallettim zaten, Sketchup etiketinde tüm yazılar, SketchyPhysics etiketinde SketchyPhysics'den bahsettiğim yazılar vs. Ve konular arttıkça yenilerini eklemeye devam ediyorum...

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Siten güzel başarılar, bu arada ne demek istediğini anlamadın ya olsun.

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bloguma şu dakika itibariyle "Benim İçin Çizer Misin?" bölümünü ekledim. Başlık, içerik sizce uygun mudur? Değiştirmem gerekiyorsa yerine ne tavsiye edersiniz?

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Fena fikir değil, bende videolu program tanıtacaktım bu yazı bana güzel fikir getirdi. Bence cuk diye oturmuş ellememelisin.

Reaksiyon puanı
66
anlamam sketchuptan ama anlatımların gayet açık ve güzel. Sitene bakıp 1 hafta kafa yorsam tamamdır :)

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Fena fikir değil, bende videolu program tanıtacaktım bu yazı bana güzel fikir getirdi. Bence cuk diye oturmuş ellememelisin.

Teşekkür ederim...

anlamam sketchuptan ama anlatımların gayet açık ve güzel. Sitene bakıp 1 hafta kafa yorsam tamamdır :)

Teşekkürler, eğer yardıma ihtiyacınız olursa Benim İçin Çizer Misin bölümündeki e-mail adresine sorularınızı yöneltebilirsiniz :)

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bugün itibariyle yeni bir domaine geçiş yapmış bulunmaktayım: sketch3d.org

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar sitemin tasarımı üzerinde mecburi bir değişiklik yaptım. Acaba tasarım hakkındaki fikirlerinizi söyler misiniz?

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Yani tasarım var mı ki ? :)

Yazı tipini değiştir.Segoe Arial Verdana üçlüsünden biri olabilir...

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yazı tipini değiştir.Segoe Arial Verdana üçlüsünden biri olabilir...

1 - En çok hangisini tavsiye edersiniz?
2 - Tüm yazı fontlarını mı değiştireyim yoksa belirli bir bölümü mü istiyorsunuz?

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Segoe ve Arial arasındayım ikisinden birini seçebilirsin.Başlıklarda renk kullanmanda daha iyi olacaktır.

------

Videolara gelince Windows saf haliyle formattan çıkmış haliyle çek.Temiz olsun göze hoş gelsin.

Tanıttığım program harici görev çubuğunda çalışan bir şey gözükmesin.720 p çekmende güzel olmuş..

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Segoe ve Arial arasındayım ikisinden birini seçebilirsin.Başlıklarda renk kullanmanda daha iyi olacaktır.

------

Videolara gelince Windows saf haliyle formattan çıkmış haliyle çek.Temiz olsun göze hoş gelsin.

Tanıttığım program harici görev çubuğunda çalışan bir şey gözükmesin.720 p çekmende güzel olmuş..

Fontları Segoe olarak değiştirdim. İstersen bir incele.

Yalnız videolar konusunda yapabileceğim birşey yok kullandığım makineye format atmam mümkün değil. Ve zaten sık kullandıklarımı da kaldıramam taskbardan. Özellikle masaüstü ikonlarını gizliyorum videoyu hazırlarken ama dediğim gibi diğerlerinin kalması zorunlu...

Yinede yorumun için teşekkürler...