Windows'a hükmedebilicek Linux dağıtımı

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Merhaba arkadaşlar ben başlıkda dediğim gibi tam anlamıyla windowsa hükmet istiyorum regeditden tutunda her türlü windows ayar dosyalarını değitirip kurcalayabileceğim bir dağıtım
neden diye soracak olursanız teknik servisde çalışıyorum her gün bir sürü makine geliyor virüsünü temizle regedite ayar çek fln değişrik programlarla kur tarat kaldır artık bıktık ayrıca bazı programlar her sistemde çalımışyor biz hiren's gibi windowsa mudahele edebileceğimiz takdığımız her makinede rahatda kullanabileceğimiz bir dağıtım arıyoruz eğer konu hakkında bildiğiniz bir dağıtım varsa cevaplarınızı merakla bekliyorum

Jakuzi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben başlıkda dediğim gibi tam anlamıyla windowsa hükmet istiyorum regeditden tutunda her türlü windows ayar dosyalarını değitirip kurcalayabileceğim bir dağıtım
neden diye soracak olursanız teknik servisde çalışıyorum her gün bir sürü makine geliyor virüsünü temizle regedite ayar çek fln değişrik programlarla kur tarat kaldır artık bıktık ayrıca bazı programlar her sistemde çalımışyor biz hiren's gibi windowsa mudahele edebileceğimiz takdığımız her makinede rahatda kullanabileceğimiz bir dağıtım arıyoruz eğer konu hakkında bildiğiniz bir dağıtım varsa cevaplarınızı merakla bekliyorum

kardeş benim bildiğim bu sürüm var araştır istersen...
http://www.sysresccd.org

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
çalışmadığım yerden sormuşsun :D

Reaksiyon puanı
188
ERD Commander'ı incelemelisin tam da aradığın şey :)

Bir linux dağıtımı değil, aksine özelleştirilmiş bir windows. CD'den çalışır ve alttaki bozuk sisteme bağlanıp her türlü ayarını değiştirmene izin verir. İndirip inceledikten sonra hoşuna gideceğini düşünüyorum...

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
Ama ben ona özenmiyorumki
Ona özensem Amerikaya giderdim :D

amerika2.jpg

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
çalışmadığım yerden sormuşsun :D
:D olur böyle şeyler
kardeş benim bildiğim bu sürüm var araştır istersen...
http://www.sysresccd.org
eyw kardeş bunu deneicem
ERD Commander'ı incelemelisin tam da aradığın şey :)

Bir linux dağıtımı değil, aksine özelleştirilmiş bir windows. CD'den çalışır ve alttaki bozuk sisteme bağlanıp her türlü ayarını değiştirmene izin verir. İndirip inceledikten sonra hoşuna gideceğini düşünüyorum...
erd yi biliyorum kullanıyoruz hiren ile birlikte
ama benim kastım böyle bir şey varsa hem öğrenip kurcalamak hemde aynı andan işimi görmek
ayriyetten bunu yaparkendilie bazen müşteriler bunu neyle siliyorsunuz fln diyince Linux la siliyoruz demek:D

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
çok ilginç, ben piyasadaki bilgisayarcıların hala daha sadece format attıklarını sanıyordum. :) bozuk sistemi düzeltmekle uğraşanlarıda varmış demek ki. :)

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
macera dolu amerikaaa amerikaaa amerikaa :D

cep-x_com_amerika_ozgurluk_aniti1.jpg

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
çok ilginç, ben piyasadaki bilgisayarcıların hala daha sadece format attıklarını sanıyordum. :) bozuk sistemi düzeltmekle uğraşanlarıda varmış demek ki. :)
kendine bilgisayarcı diyenlerin bir çoğu hala sadece format atabiliyor hatta çok iyi firmalar diye bildiğiniz ünlü teknoloji mağzalarının yapamadıkları işleri bile bizler yapıyoruz sonra tamir oldu şunu şunu yaptık diye kullanıcıya geri veriliyor:D

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
kendine bilgisayarcı diyenlerin bir çoğu hala sadece format atabiliyor hatta çok iyi firmalar diye bildiğiniz ünlü teknoloji mağzalarının yapamadıkları işleri bile bizler yapıyoruz sonra tamir oldu şunu şunu yaptık diye kullanıcıya geri veriliyor:D

o zaman ben bile bir bilgisayarcıyım :):)

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
Format atan herkes Bilgisayarcı dır :D

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235

peki o uğraşınıza değiyor mu? sadece format atan bilgisayarcıların çoğu bilmediğinden değil işlerine öyle geldiği için o yolu seçiyorlar, 2 saatte makinayı kurup 35 lira alıyorlar, peki sizin uğraşınız karşılığını buluyor mu? :)

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
peki o uğraşınıza değiyor mu? sadece format atan bilgisayarcıların çoğu bilmediğinden değil işlerine öyle geldiği için o yolu seçiyorlar, 2 saatte makinayı kurup 35 lira alıyorlar, peki sizin uğraşınız karşılığını buluyor mu? :)
ne yazıkki bulmuyor biz bir formatı 20 dakikada atıyoruz driver kurulumu fln derken 25 30 dakikada herşey bitmiş müşteriye hazır hale gelmiş oluyor kullanıcı evinde pc sini açtığında ne findows etkinleştirmeyle, ne virus lisansıyla, ne kodekle, ne flashla, ne javayla, ne ofisle, ne çoklu msn ile, ....... ile uğraşmıyor açtı anda kullanıma geçiyor normal bir kullanıcı ise uzun süre hiçbir şeyden şikayet etmeden bilgisayarını kulllanmaya devam ediyor fiyat olarak bizde 30 lira alıyoruz ama bazen tanıdık eş dost olunca bazen 20 liraya bile tüm bu işlerin hepsini yaptığımız oluyor onu bile iki seferde ödeyebilirmiyim diyenler çıkıyor :D

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
:D abi ben ankara da bi bilgisayarcıya girdim ekran kartı istedim gt240 bunun işlemci hızı ne dedim 512 dedi tekrarladım soruyu yanlış anladı heralde dedim adam işlemci hızı 512mb/sn dedi koşarak uzaklaştım :D