Windows Yükleme Ekranında Donup Kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

Laughard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar iyi akşamlar. 1 2 gün önce Windows 10 güncellemesi yaptıktan sonra laptopum açılış ekranında donup kalıyor. Bir kaç kez arka arkaya başlatıp güvenli moda girmeye çalıştım bu sefer "Otomatik Onarıma Hazırlanılıyor." yazısı ekranda çıktı ama nafile gene dondu ve hiçbir işlem yapamıyorum.

Telefonumdan dönüştürücü yardımıyla Windows 10,Windows 8, Windows 7 flash belleğime atarak kurmaya çalıştım (sırasıyla, tek seferde 3 Windows işletim sistemini usb belleğe atmadım.) Bios üzerinden flash belleği seçtim bu sefer "Disk error press any key to restart." hatası aldım. Kafayı yemek üzereyim. Okul hayatımı etkileyecek ders notlarım var ve teslim etmem gereken ödev var. Lütfen yardım edin bilgilerimi kurtarmam gerekiyor.

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
İyi de format atarsan "çok önemli" dediğin ders notların gidecek. En sağlam yol sanırım bir flaş bellek ile Linux Live hazırlamak ve Linux'tan harddisteki dosyalara erişmek; ancak ben Linux işlerinden anlamıyorum, bilen bir arkadaş varsa yardımcı olur herhalde.

Laughard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
disk te sorun olabir herlde
İnanın kafayı yedim bir tane yedek disk vardı onu da taktım format atmaya hazırlandım gene aynı hayatı aldım. Bios üzerinden flash belleği seçtim "Disk error press any key to restart."

Ay sonu olduğu için yeterli miktarda nakit yok şuan ben de ve kendim çözmeye çalıştıkça binbir türlü problem çıkmaya devam ediyor.

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
4. Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması gerekmektedir. "Yardım", "İmdat", "Acil yardım edin" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir. Başlık ne kadar açıklayıcı olur ise o kadar ulaşılabilir olacağını unutmayınız.

Laughard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi de format atarsan "çok önemli" dediğin ders notların gidecek. En sağlam yol sanırım bir flaş bellek ile Linux Live hazırlamak ve Linux'tan harddisteki dosyalara erişmek; ancak ben Linux işlerinden anlamıyorum, bilen bir arkadaş varsa yardımcı olur herhalde.
Hocam temiz kurulum yapmadan önce yükleme ekranında dosyaları kurtarabiliyorum. Bir kaç tuş kombinasyonu ile. Bana onlar lazım onları aldıktan sonra gerisi önemli değil. Linux mevzusunu hiç bilmiyorum yararı olacaksa onu yapmak isterim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

4. Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması gerekmektedir. "Yardım", "İmdat", "Acil yardım edin" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir. Başlık ne kadar açıklayıcı olur ise o kadar ulaşılabilir olacağını unutmayınız.
Çok özür dilerim ilk defa foruma yazıyorum. Eğer başlığı düzenleme şansım varsa düzenleyip yardım edin silebilirim hemen. Çok önemki olduğu için öyle yazmak istemiştim. Tekrar kusura bakmayın.

DartexNato

Asistan
Reaksiyon puanı
95
disk biçilendirme yapma direk iler ileri yap Format at Windows 000 dosyasına kaydediyor ordan dersnotların alırsın

Laughard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
disk biçilendirme yapma direk iler ileri yap Format at Windows 000 dosyasına kaydediyor ordan dersnotların alırsın
Teşekkürler cevap için. Usb bellek taktıktan sonra "Disk error press any key to restart." hatasını çözsem gerisi gelir diye düşünüyorum.

DartexNato

Asistan
Reaksiyon puanı
95
hdd bir sıkıntı var dir başka bilgisayar takıp birde öyle deneyin hdd sağlık bakın