Windows başlatılıyor yazısı gelince klavye çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle herkese selamun aleyküm. Klavyem ile ilgili sorun yaşıyorum anlatayım. Bugün bilgisayarıma bir şey oldu ve bilgisayarı açarken otomatik güvenli modda açılıyordu. Bende uğraştım biraz ve güvenli moddan çıkmayı başardım. (Güvenli modda da klavye çalışmıyordu) Sonra normal olarak bilgisayarı başlattım ve baktım klavye çalışmıyor. Bilgisayar bios'ta falan gayet çalışıyor ama bilgisayar açılırken windows başlatılıyor yazısı geldiğinde klavyenin ışıkları sönüp devre dışı oluyor. Bu sorunun güvenli moddan kaynaklandığını düşünüyorum sizce neyden kaynaklanıyor ve nasıl çözebilirim. Lütfen yardım edin...

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sürücüleri denetledinz mi? Aygıtlar ve yazıcılar bölümünden klavyenizi kaldırıp tekrar eklemeyi deneyin.
Tamam deniyim şimdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sürücüleri denetledinz mi? Aygıtlar ve yazıcılar bölümünden klavyenizi kaldırıp tekrar eklemeyi deneyin.
Valla öğlen aygıt yöneticisinde klavyeler seçeneği vardı şimdi diğer aygıtlar var ve usb keyboard var içinde ve bu aygıt için sürücü yüklenmemiş diyor sizce virüs mü kaptı

Son düzenleme:

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Dediğinizi, fotoğraf olarak görebilmem mümkün mü?

Tamam deniyim şimdi

Valla öğlen aygıt yöneticisinde klavyeler seçeneği vardı şimdi diğer aygıtlar var ve usb keyboard var içinde ve bu aygıt için sürücü yüklenmemiş diyor sizce virüs mü kaptı
Sürücü yüklenmemiş diyor ise sürücü eksiktir. Virüsten şüphe ediyorsanız, tarama yapınız.

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dediğinizi, fotoğraf olarak görebilmem mümkün mü?

Sürücü yüklenmemiş diyor ise sürücü eksiktir. Virüsten şüphe ediyorsanız, tarama yapınız.
1587863363234192265886 fotoğraf bu linkte

Klavyeler kısmında HID uyumlu aygıt yazıyordu kaldırdım onu şimdi ne yapmam lazım

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
1587863363234192265886 fotoğraf bu linkte

Klavyeler kısmında HID uyumlu aygıt yazıyordu kaldırdım onu şimdi ne yapmam lazım
Onu kaldırdınız ama, 'donanım değişikliklerini tara' dediğinizde tekrar geri gelecektir. Aygıt ve Yazıcılar bölümünden klavyenizi kaldırın. Klavyenizin usb bağlantısını kasadan kesin. Tekrar takın kasaya.

Onu kaldırdınız ama, 'donanım değişikliklerini tara' dediğinizde tekrar geri gelecektir. Aygıt ve Yazıcılar bölümünden klavyenizi kaldırın. Klavyenizin usb bağlantısını kasadan kesin. Tekrar takın kasaya.
Klavye, fare, usb bellek gibi şeyleri taktığınızda alt tarafta baloncuk çıkar, aygıt yazılımı/sürücüsü yükleniyor gibi.

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Klavye, fare, usb bellek gibi şeyleri taktığınızda alt tarafta baloncuk çıkar, aygıt yazılımı/sürücüsü yükleniyor gibi.
İnsan arabirim aygıtları diye birşey var onun içinde 3 tane usb giriş aygıtı 2 tane HID uyumlu aygıt 1 tanede HID uyumlu tüketici denetimi aygıtı var. Oradan birşey ayarlıyacakmıyım

Yok çıkmıyor altta öyle birşy

Son düzenleme:

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
İnsan arabirim aygıtları diye birşey var onun içinde 3 tane usb giriş aygıtı 2 tane HID uyumlu aygıt 1 tanede HID uyumlu tüketici denetimi aygıtı var. Oradan birşey ayarlıyacakmıyım
Hayır. Demek istediğim şey resim olarak ekledim.

Bu eklediğim resimde klavyeniz varsa kaldırın, kasadan bağlantıyı kesip tekrar takın.

Ekli dosyalar

• Ek.png
    Ek.png
    29.8 KB · Görüntüleme: 220

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hayır. Demek istediğim şey resim olarak ekledim.

Bu eklediğim resimde klavyeniz varsa kaldırın, kasadan bağlantıyı kesip tekrar takın.
Az önce yanlışlıkla mouse nin usb giriş aygıtını devre dışı bıraktım nasıl etkinleştiricem biostan falan yapabilirmiyim

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Nereden devre dışı bıraktıysan oradan etkinleştir. Aygıt yöneticisinden yaptıysan oraya gir etkinleştir. Bunlar bios ile olacak iş değil ki.

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Nereden devre dışı bıraktıysan oradan etkinleştir. Aygıt yöneticisinden yaptıysan oraya gir etkinleştir. Bunlar bios ile olacak iş değil ki.
Mouseyi başka porta taktım düzeldi. Klavye yi aygıtlar ve yazıcılardan kaldırdım ve usbyi çıkarıp taktım şuan aygıt sürücüsü yazılımı yükleniyor diyor

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Mouseyi başka porta taktım düzeldi. Klavye yi aygıtlar ve yazıcılardan kaldırdım ve usbyi çıkarıp taktım şuan aygıt sürücüsü yazılımı yükleniyor diyor
Tamam yüklendikten sonra dene çalışıp çalışmadığını. Ayrıca farede mi sıkıntı?

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tamam yüklendikten sonra dene çalışıp çalışmadığını. Ayrıca farede mi sıkıntı?
Yok farede sıkıntı yok. Bu arada şuan arka planda 360 total security açık ama ramin %90ını kullanıyor virüs falanmı var ya tarama yaptım virüsde çıkmadı

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Yok farede sıkıntı yok. Bu arada şuan arka planda 360 total security açık ama ramin %90ını kullanıyor virüs falanmı var ya tarama yaptım virüsde çıkmadı
Ben windows'un kendi programından başka program kullanmıyorum. Windows defender'dan tarama yapın isterseniz. Ama klavyenin virüslük bir işi yok.

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben windows'un kendi programından başka program kullanmıyorum. Windows defender'dan tarama yapın isterseniz. Ama klavyenin virüslük bir işi yok.
Usb giriş aygıtı yüklendi dedi ama klavye hala çalışmıyor

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Peki aygıtlar ve yazıcılar ekranına gelin, klavyenizi sağ tıklatıp sorun gidermeyi deneyin.
Tamam şimdi deniyeceğim. Klavye sağlam aslında çalışıyor bilgisayarı açmak için "windowsu normal olarak başlat" yazısına enter ile basıyorum çalışıyor ve sonra windows başlatılıyor yazısı geldiğinde klavye devre dışı oluyor

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Tamam şimdi deniyeceğim. Klavye sağlam aslında çalışıyor bilgisayarı açmak için "windowsu normal olarak başlat" yazısına enter ile basıyorum çalışıyor ve sonra windows başlatılıyor yazısı geldiğinde klavye devre dışı oluyor
Aklıma gelen tüm şeyleri yazıyorum. Geldikçe de yazacağım. Denediniz mi sorun giderme işlemini?

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
x
Aklıma gelen tüm şeyleri yazıyorum. Geldikçe de yazacağım. Denediniz mi sorun giderme işlemini?
Klavyeyi başka bir usb portuna taktım şuan aygıt sürücü yazılımı yükleniyor diyor yüklensin deniyeceğim

aygıt sürücüsü yazılımı yüklendi dedi hala çalışmıyor şimdi sorun gidere bastım bakalım ne olacak

Sorun bulamadı dedi ne yapcam

Son düzenleme:

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
x

Klavyeyi başka bir usb portuna taktım şuan aygıt sürücü yazılımı yükleniyor diyor yüklensin deniyeceğim

aygıt sürücüsü yazılımı yüklendi dedi hala çalışmıyor şimdi sorun gidere bastım bakalım ne olacak

Sorun bulamadı dedi ne yapcam
Kardeş bi de sağ taraftaki shift tuşuna 15 saniye civarı basılı tut.

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Güncelle tabii ki. Update'ler önemli. Ama olmaz ise google'dan araştır, oralardan dene.
Tamam güncellemeyi başlatıyorum şimdi. Yardımın için sağol senide yordum bu saate kadar. Ben internetten araştırayım biraz öyle yapmaya çalışayım. Ha bide format atmak istemiyorum ama çok zor durumda kalırsam format atmakla düzelir mi?

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Tamam güncellemeyi başlatıyorum şimdi. Yardımın için sağol senide yordum bu saate kadar. Ben internetten araştırayım biraz öyle yapmaya çalışayım. Ha bide format atmak istemiyorum ama çok zor durumda kalırsam format atmakla düzelir mi?
Estağfirullah ben ayaktayım daha. Format düzeltir ama format en son başvuracağın işlem olsun. Önce düzeltmesi muhtemel olan işlemleri dene. Bi güncellemeler olsun bakalım. Sen yazarsın tekrar. Ben de araştırırım biraz, aklıma geldikçe de yazarım.

Kablosuz ise, pilini değiştir öyle dene bide. Ne olur ne olmaz.

hzmurat41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Estağfirullah ben ayaktayım daha. Format düzeltir ama format en son başvuracağın işlem olsun. Önce düzeltmesi muhtemel olan işlemleri dene. Bi güncellemeler olsun bakalım. Sen yazarsın tekrar. Ben de araştırırım biraz, aklıma geldikçe de yazarım.

Kablosuz ise, pilini değiştir öyle dene bide. Ne olur ne olmaz.
Reis dünden beri uğraşıyorum hala olmadı klavye çalışıyorda windows da çalışmıyor ya sürücüyü kaldırdım güncelledim falan filan hala olmadı

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Reis dünden beri uğraşıyorum hala olmadı klavye çalışıyorda windows da çalışmıyor ya sürücüyü kaldırdım güncelledim falan filan hala olmadı
Hocam ctrl+esc bastığında bişey oluyor mu? Bastığında başlat menüsünü açıyor.

Son mesajlar