Windows 8 sıfır kurulum...

Bu konuyu okuyanlar

trezeguet12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar şu an orjinal windows 7 home premium 64 bit kullanıyorum.Yönergeleri takip edip promosyon kodunu aldım yani 29 tl'ye windows 8'e yükseltebileceğim.Şimdi bi kaç sorum var.Yükseltme işlemi sırasında inen dosyayı kaydet dersem iso olarakmı kaydolacak.Daha sonra bu dosyayı alıp bootlayarak bir dvd yada usb'de kullanabilecekmiyim.Çünkü okuduğum kadarıyla 29 tl'ye inen sürümü sadece yükseltme için kullanabiliyoruz.Yani temiz format yapabilecekmiyim?

vova

Asistan
Reaksiyon puanı
1
çok güzel soru..............................

komoL

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Windows yükseltme asistanında karşınıza 3 seçenek çıkacak en altta bulunan; Hiç bir şey seçeneği seçtikten sonra, Kullanılacak medyayı seçin kısmında İso dosyasını seç ve kaydet sonra ister DVD ister USB'ye yaz

sofu44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar şu an orjinal windows 7 home premium 64 bit kullanıyorum.Yönergeleri takip edip promosyon kodunu aldım yani 29 tl'ye windows 8'e yükseltebileceğim.Şimdi bi kaç sorum var.Yükseltme işlemi sırasında inen dosyayı kaydet dersem iso olarakmı kaydolacak.Daha sonra bu dosyayı alıp bootlayarak bir dvd yada usb'de kullanabilecekmiyim.Çünkü okuduğum kadarıyla 29 tl'ye inen sürümü sadece yükseltme için kullanabiliyoruz.Yani temiz format yapabilecekmiyim?
ben yükseltmeye çalışonca bana 79 Tl fiyat çıkardı neden acaba 29 Tl olsa bizde yükseltirdik.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
iso olarak indirmiyor, Windows8-UpgradeAssistant ile yada Windows8-Setup ile kurulumu başlatıyor ve geçici klasöre kaydediyor bitince kurulum başlıyor.
Her yeni kurulumda indirip kuruyor, DVD almak daha mantıklı

komoL

Asistan
Reaksiyon puanı
6
iso olarak indirmiyor, Windows8-UpgradeAssistant ile yada Windows8-Setup ile kurulumu başlatıyor ve geçici klasöre kaydediyor bitince kurulum başlıyor.
Her yeni kurulumda indirip kuruyor, DVD almak daha mantıklı

hayır iso dosyasını C:\ESD\Windows konumuna indirliyor. denetim masasından klasör seçeneklerine girerek, gizli dosya ve klasörleri gösterme yöntemini uyguladıktan sonra win8 isosunu yedekleyin:w00t:

@sofu44 promosyon kodunu girdikten sonra fiyat'ın 29 liraya düştüğünü görürsün:)

TheAbidinoqlu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar biri de iso yu upload edeyim,diğer arkadaşlarda faydalansın dememiş :)

şakaydı tabi :) win8 sadece 2012'de alınan win7 pclere mi indirim yapıyor?

sofu44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
promosyon kodunu girdikten sonra fiyat'ın 29 liraya düştüğünü görürsün:)
teşekkür ederim cevap için daha önce görmüş lisansı satın almıştım
29 Tl ye windows 8 orjinal deneyimi güzel olacak işimizi bitirip kurabilirsek tabi

komoL

Asistan
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar biri de iso yu upload edeyim,diğer arkadaşlarda faydalansın dememiş :)

şakaydı tabi :) win8 sadece 2012'de alınan win7 pclere mi indirim yapıyor?

düne kadar bende öyle düşünüyordum, baktım win7'yi lilanslı lisanssız kullanan herkes promosyon kodu alarak orjinal win8 sahibi oluyor:w00t:

eeeguray

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sallama bilgiler ile promosyon kodunu crackli win 7 kurulu bilgisayarımda boş yerel disk d üzerine sorunsuz bir şekilde kurdum. Seçeneklerden masaüstünden sonra yükle - iso yu deskop a kaydet demiştim. Ordan dvd ye kendim yazdırdım ve kurdum.hiç bir sorun yaşamadım.bu söylenmez ama kurulumu yaparken windows haliyle açık değildi. Dvd yi boot ederek kurdum.

trezeguet12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamamdır halletim anlatayım hemen.Öncelikle promosyon kodumuzu anlatıldığı gibi alıyoruz.Geçiyorum ilk işlemleri artık herkes biliyor.En son aşamada bize soruyor ne yapacağını ordan ikinci seçeneği seçiyoruz medya oluştur seçeneği kaydetmek için yer belirtebiliyoruz masaüstünü seçiyoruz ve iso dosyamız oluşturuluyor.Daha sonra dvd veya usb belleğe (windows 7 usb-DVD-tool programıyla bootluyoruz bu iso dosyasını.Sonrası bildiğimiz kurulum.Sadece şunu söyleyeyim sistemin ayırdığı 100 mb'lık alanı biçimlendirmeyin.Şu an herşey sorunsuz çalışıyor ve inanın dedikleri kadar var.Etkileyici bir sistem yapmışlar.Bi yerlede takılan olursa yardım edebilirim.

komoL

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Tamamdır halletim anlatayım hemen.Öncelikle promosyon kodumuzu anlatıldığı gibi alıyoruz.Geçiyorum ilk işlemleri artık herkes biliyor.En son aşamada bize soruyor ne yapacağını ordan ikinci seçeneği seçiyoruz medya oluştur seçeneği kaydetmek için yer belirtebiliyoruz masaüstünü seçiyoruz ve iso dosyamız oluşturuluyor.Daha sonra dvd veya usb belleğe (windows 7 usb-DVD-tool programıyla bootluyoruz bu iso dosyasını.Sonrası bildiğimiz kurulum.Sadece şunu söyleyeyim sistemin ayırdığı 100 mb'lık alanı biçimlendirmeyin.Şu an herşey sorunsuz çalışıyor ve inanın dedikleri kadar var.Etkileyici bir sistem yapmışlar.Bi yerlede takılan olursa yardım edebilirim.

bir yerde okudum bir arkadaş, 100mb bölümüde silip biçimlendirtikten sonra bölümleri ayırrırken sisteme ayrılan bellek 350mb olarak gözüküyormuş

trezeguet12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir yerde okudum bir arkadaş, 100mb bölümüde silip biçimlendirtikten sonra bölümleri ayırrırken sisteme ayrılan bellek 350mb olarak gözüküyormuş
Olabilir bilemiyorum ayırma birimi boyutu bendede değişmiş olabilir.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Olabilir bilemiyorum ayırma birimi boyutu bendede değişmiş olabilir.

Windows 7 sistem için 100mb ayırırken windows 8 350mb ayırır otomatik olarak. Mümkünse 100mblik bölümüde silip baştan oluşturmasını sağlayın.

Aradaki 250mb ne gibi eksiklikler oluşturur bilemem ama bir bildikleri var ki windows 8 de 350mb ayırmışlardır.

aliska

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar okuduguma gore herkes sallama bilgilerle promosyondan faydalanmis..hayirli olsun herkese ama orjinal key ile bir turlu onay penceresini gecemedim key gecersiz hatasi veriyor..ben 1 hafta once sony vaio aldim home premium yuklu..(ama sorun su olabilir ben moskovadan aldim yani rusca ) bu konuda yardimci olurmusunuz ne yapmam lazim?