Windows 8.1 facebook görüntülü konuşma sorunu

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
arkadaşlar windows 8 imi 8.1 e yükselttim bütün güncellemeleri yaptım. sonra farkettim ki facebookta kamera açamıyorum. çok araştırdım. kafam allak bullak oldu. aynı sorunu yaşayıp çözen var mı acaba. yardımcı olursanız sevinirim.

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
ayni sorun bende de var 8.1 de bir turlu acilmiyor, facebook messengeri indirdigim halde ,

sykbetada ayni sey var , metroda calisiyor sadece.

garantide su an gelnce bakcm ama bi bilen vardir
metro da var derken ? metrodaki face uygulamasındayken kamera açılıyo mu yani ? ben denedim de göremedim

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
skybe metroda calisiyor anlaminda dedim benim pcde . bende 8.1 ile alakali oldugunu dusunuyorum . mesenger sorununun

oduranli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;

Facebook messenger uygulamasının sanırım henüz windows 8.1 için kamera yazılımı yok. Büyük ihtimalle sorun bundan kaynaklanıyor. Bir de kamera sürücülerinizi Windows 8.1 sürücüsü ile yüklemeniz gerekebilir. Çünkü windows 8 ve 8.1 birbirinden farklı işletim sistemleri ve sürücülerinde farklılık olabiliyor.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Facebook'dan adam akıllı görüşme yapılmıyor ki. Görüntü donuyor zaten. Facebook'un sunucular yoğun olduğu için donuyor sanırım. Ben Skype'ı tercih ediyorum.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Benim de 8.1 de görüntülü görüşme özelliği yok.. W8 de ise kamera açılıyor bir müddetsonra donuyor..

Ama w7 ve xp hiç bi şekilde sorun yok sorunsuzca çalışıyor..

Bu da demek oluyor ki sorun 8 ve 8.1 de.. Umarım bu sorunları zamanla aşarlar.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Benim de 8.1 de görüntülü görüşme özelliği yok.. W8 de ise kamera açılıyor bir müddetsonra donuyor..

Ama w7 ve xp hiç bi şekilde sorun yok sorunsuzca çalışıyor..

Bu da demek oluyor ki sorun 8 ve 8.1 de.. Umarım bu sorunları zamanla aşarlar.

Nasıl görüntülü görüşme özelliği yok abi?

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Sorun varmı yokmu bilmiyorum ama 8.1 den derhal 8'e dönüş yaptım ben, har halukarıyla hemde. Hayal kırıklığıydı benim için 8.1

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Biraz önce deneme yaptım facebook üzerinden, iki bilgisayarda da 8.1 yüklü, hiç bir sorun olmadı.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Nasıl görüntülü görüşme özelliği yok abi?
Nasıl yok şöyle ki kamera driverını kuruyorum kamera düzgün çalışıyor ama Facebook ta kameralı görüşme olayı etkin değil. Diğer skype ta filan sıkıntı yok. Sadece Facebook ta sorun.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Nasıl yok şöyle ki kamera driverını kuruyorum kamera düzgün çalışıyor ama Facebook ta kameralı görüşme olayı etkin değil. Diğer skype ta filan sıkıntı yok. Sadece Facebook ta sorun.

İlginç. Ben hiç bir driver kurmadım ama facebookta kameralı görüşme butonu var.
KRpJBjW.png

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sorunun çözümü için kullandığınız tarayıcıyı uyumluluk modunda çalıştırın ve windows 8 ya da windows 7 yapıp tarayıcıyı öyle açın.
Ybc9bZJ.png

Anlamam diyenler için video da vereyim.(Dil yabancı ama sistem aynı )

https://www.youtube.com/watch?v=nAh1un2gaQI

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
İlginç. Ben hiç bir driver kurmadım ama facebookta kameralı görüşme butonu var.
KRpJBjW.png

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sorunun çözümü için kullandığınız tarayıcıyı uyumluluk modunda çalıştırın ve windows 8 ya da windows 7 yapıp tarayıcıyı öyle açın.
Ybc9bZJ.png

Anlamam diyenler için video da vereyim.(Dil yabancı ama sistem aynı )

https://www.youtube.com/watch?v=nAh1un2gaQI

kamera simgesi var onda sorun yok. karşı taraf kabul ettiğinde beklerken kapanıyor. sıkıntı o.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
kamera simgesi var onda sorun yok. karşı taraf kabul ettiğinde beklerken kapanıyor. sıkıntı o.

İlk görüşmede görüntülü görüşme eklentisi yükleniyor bilgisayara bu nedenle ilki iptal olabilir. Tabi karşı tarafın da yüklemesi gerekli bu sırada, yoksa diğer görüşmelerde de aynı uyarıyı verir kurana kadar.
Aklıma başka bir şey gelmiyor.

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
İlk görüşmede görüntülü görüşme eklentisi yükleniyor bilgisayara bu nedenle ilki iptal olabilir. Tabi karşı tarafın da yüklemesi gerekli bu sırada, yoksa diğer görüşmelerde de aynı uyarıyı verir kurana kadar.
Aklıma başka bir şey gelmiyor.
valla sende bizi kör cahil sanıyon üstad:) neyse hallettim sorunu. skype de facebook kişilerini ekledim. karşı taraf faceden istek gönderiyor ben skype den kabul ediyorum. açılıyor. bi arkadaşımla da normal tarayıcadyken açmayı denedik açtı bi kaç kez. kafasına göre heralde. böyle idare ediyoruz artık :)

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Kör cahilden daha kötüsü zırr cahil olmak.:v