Yardım Windows 7'yi Windows 10'a yükseltmek

Bu konuyu okuyanlar

mermet88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 Windows 10 yükselmek istiyorum PC de 43.6 GB yerim var yükseldi zaman kaç GB yerim kalır? Birden benim W7 Home Premium 64 Bit yükledim zaman orijinal Windows 10 kurabilir miyim? Ürün anahtarı satın alma gerek kalır mi?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Windows 7 Windows 10 yükselmek istiyorum PC de 43.6 GB yerim var yükseldi zaman kaç GB yerim kalır? Birden benim W7 Home Premium 64 Bit yükledim zaman orijinal Windows 10 kurabilir miyim? Ürün anahtarı satın alma gerek kalır mi?
Sisteminizin özellikleri nedir? Şuan kullandığınız Windows 7, üreticinizin bir imajı mı?

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
orjinal w7 i5-2410m cpu 2.30ghz turbo 2.90ghz 4gb ram 64bit geforce gt 510m ssd yok hdd var
Anladım. USB'ye UEFI olarak yazdırıp kurabilirsiniz. Eskiden i5 2450M'li Lenovo V570c kullanıyordum. Ona kurmuştum.

emir1625

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
alan olarak bilinmez ama w7 anahtarı 10 da geçmez ondan deneme sürümü kullanırsın. cihazınada rahatlıkla 10 kuruluyor.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
benim W7 Home Premium 64 Bit yükledim zaman orijinal Windows 10 kurabilir miyim? Ürün anahtarı satın alma gerek kalır mi?
Windows 10 Home sürüme ücretsiz yükseltme sağlayabilirsin. Sıfırdan temiz kurulum ile Windows 10 yükleyeceksen şimdiki ürün anahtarını bulup bir yere mutlaka kaydet.

mermet88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10 Home sürüme ücretsiz yükseltme sağlayabilirsin. Sıfırdan temiz kurulum ile Windows 10 yükleyeceksen şimdiki ürün anahtarını bulup bir yere mutlaka kaydet.
Yüksekme yapacağım dosyaları silmemesi için birden bende hdd var yükseldi zaman çok mu ağır olur pc
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladım. USB'ye UEFI olarak yazdırıp kurabilirsiniz. Eskiden i5 2450M'li Lenovo V570c kullanıyordum. Ona kurmuştum.
Çok mu ağır oldu pc windows 10 da

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Yüksekme yapacağım dosyaları silmemesi için birden bende hdd var yükseldi zaman çok mu ağır olur pc

Hayır. Sandy Bridge mimarisindeki SoC'ların gücü gayet yeterli Windows 10 ve 11 için.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356

Yükseltme sonrası belirli bir disk alanında önceki Windows, programlar, ayarlar ve dosyalar saklanır. Boyutu değişkenlik gösterebilir.
HDD üzerinde Windows 10 2H22 (2022 sürümü) hafif olabilir. Sıfırdan temiz UEFI kurulum yaparsan açılış ve kapanış süresi bariz kısalır. Daha seri bir sistemin olur.
Önemli: Hiçbir işlem yapmadan önce ShowKeyPlus, ProduKey, Magical Jelly Bean Keyfinder vb yazılım ile Windows 7 ürün anahtarlarını mutlaka öğren ve bir yere kaydet. Ola ki Windows 10'dan memnun kalmazsın ürün anahtarın sonra güme gider, lisansını bir daha öğrenemezsin!
Bilgisayarında çok önemli dosyaların varsa onları başka bir yere mutlaka yedekle. Yükseltme işlemi her zaman sağlıklı bir şekilde tamamlanmayabilir!
Kolay gelsin.

mermet88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yükseltme sonrası belirli bir disk alanında önceki Windows, programlar, ayarlar ve dosyalar saklanır. Boyutu değişkenlik gösterebilir.
HDD üzerinde Windows 10 2H22 (2022 sürümü) hafif olabilir. Sıfırdan temiz UEFI kurulum yaparsan açılış ve kapanış süresi bariz kısalır. Daha seri bir sistemin olur.
Önemli: Hiçbir işlem yapmadan önce ShowKeyPlus, ProduKey, Magical Jelly Bean Keyfinder vb yazılım ile Windows 7 ürün anahtarlarını mutlaka öğren ve bir yere kaydet. Ola ki Windows 10'dan memnun kalmazsın ürün anahtarın sonra güme gider, lisansını bir daha öğrenemezsin!
Bilgisayarında çok önemli dosyaların varsa onları başka bir yere mutlaka yedekle. Yükseltme işlemi her zaman sağlıklı bir şekilde tamamlanmayabilir!
Kolay gelsin.
Drivers sorunun çıkan mi

Can_AKA_

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
66
Acemi döneminde yazdığım ve yakın zamanda güncelleyeceğim bir içerik. Fakat Win.10 kurulumu için rehber niteliğinde kullanabilirsiniz. Ayrıca eskiden win7- win10 geçişi ücretsizdi. Ancak süresi bitmiş olabilir. Kontrol etmekte fayda var.

Son mesajlar