Windows 7 sistem kurulumu hatası

serdarfb90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar büyük bir sorunum var bu sorunu çözebilene bol bol dua ederim :)

Win 7 kurulu olan bir bilgisayara ki zaten daha öncede win 7 ben kurdum bu bilgisayarlara şimdi win 7 kuramıyorum..

Bios tan acılışı CD-RW alıyorum windows 7 cd sini koyuyorum f10 yapıp kaydedip resetliyorum..bilgisayar cd okuyor ve bir tuşa basın dediğinde bir tuşa basıyorum ön yüklemeyi yapıyor..ön yüklemeyi yaptıktan sonra aşağıdaki ekranın gelmesi gerekiyor ama gelmiyor mouse simgesi geliyor önümde ekran bomboş kalıyor mouse simgesini hareket ettirebiliyorum..3 adet pc de aynı sorun oldu...1 bilgisayarda ise bu sorun yoktu ilk hdd görmüyordu resetleyip baştan kurmayı deneyince diğer pc ler gibi oldu ve aynı sorunla karşılaştım. windows acılıyor zaten pc yavaş diye format atıcaktım ama 3 pc de aynı windows acılıyor ama format atılmıyor..

[I

yukarıdaki ekran geliyor ama menü yok mouse simgesi geliyor birtek ve burda takılıyor...

Hdd değiştidim olmadı + anakart değiştirdim olmadı + işlemciyi değiştirdim olmadı + dwd-rw deiştirdim olmadı + power (güç kaynğını değiştirdim olmadı + CD değiştirdim olmadı..

arkadaşlar iyice anlamanız ve yardımcı olmanız için uzunca anlattım..yardımcı olursanız cok sevinirim 3 adet pc de bu sorun. ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
BU sorunun bir farklısı var bende windows 7 bende de önceden yüklüydü ama yavaşdı windows 8 kurmak istedim kurulum başarıyla bitti ama ona göre driverler bulamayınca windows 7 yükliyim dedim ama yükleme tamamlanıyor bölümüne gelip orda kalıyor ekran kartını tanıyor kendisi ekran gidip geliyor sonra bida da ilerlemiyor hiç bir işlem yapamıyorum bu windows 7 yi yüklemeden 1 saat önce kurdum windows 8 kurdum hiç bir sorun olmuyor xpyi kuriyim bari dedim onu kurdu windows 7 de yapıyor sadece bu sorunu ama önceden yüklüydü windows 7 ben bu arada usb den format atıyorum biosdan ram:2gb ekran kartı:1gb anakart:asus p5pkl-am-se lütfen yardım edebilecek varmı ?

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Denenecek herşeyide yapmışsınız. CD değiştirdim derken windowsun içeriğini yeni bir DVD ye mi kopyaladınız. Belki kullandığınız isoda sorun vardır. Bilgisayarcıdan yada arkadaşınızdan alabileceğiniz herhangi bir win7 yada 8 sürümün DVD sini kurmaya çalıştınızmı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sadece windows 7 biosdan kurunca yükleme tamamlanıyorda kalıyor xp ve 8 i biosdan kurabiiliyorum windows 7 yi ise bilgisayarı açıp hdd den kurabiliyorum ama o zamanda hdd biçimlendiremiyorum farklı windows 7 ler dendeim olmadı neden olabilir

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
merhaba

güzel arkadaşım windows sistem kurarken nadiren donanımdan kaynaklanabilir oda destek olmamasından dır bu normaldir ama donanımı değiştirmene hiç gerek yok muhtemelen İSO dosyasından kaynaklanıyor cizilmiş olabilir dosylar kopyalanırken hata verebilir bu tamamen DVD(cd) den kaynaklanıyor olabilir oda olmuyorsa büyük ihtimal dvd okuyucudan dır diğer donanımları karıstırmana gerek yok

- - - Mesaj Güncellendi - - -

BU sorunun bir farklısı var bende windows 7 bende de önceden yüklüydü ama yavaşdı windows 8 kurmak istedim kurulum başarıyla bitti ama ona göre driverler bulamayınca windows 7 yükliyim dedim ama yükleme tamamlanıyor bölümüne gelip orda kalıyor ekran kartını tanıyor kendisi ekran gidip geliyor sonra bida da ilerlemiyor hiç bir işlem yapamıyorum bu windows 7 yi yüklemeden 1 saat önce kurdum windows 8 kurdum hiç bir sorun olmuyor xpyi kuriyim bari dedim onu kurdu windows 7 de yapıyor sadece bu sorunu ama önceden yüklüydü windows 7 ben bu arada usb den format atıyorum biosdan ram:2gb ekran kartı:1gb anakart:asus p5pkl-am-se lütfen yardım edebilecek varmı ?

Arkadaşım win8 uygun donanım henuz hızlanmış değil anakartına bakıyorum win8 desteklemiyor ve USB 2.0 ve daha sonra WindowsR 32-bit destekliyor win8 de 64 bit anakart destekliyor şunuda belirtmek istiyorum o anakarta en uygun xp dir win8 kurmaz kursa bile kullanamazsın.kullansan bile driverlerde problem yasarsın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende 5.10 yaması güncellenirken lütfen kayıtları konrtrol et diyor da nasıl yapıcam yazarsanız lütfen