Windows 7 Kapanma Sorunu

djmuratt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaslar . Laptopumu windows xp den windows 7 ye yükselttim ama karsılastıgım sorun nedeniyle tekrar xp ye cevirdim . Ama windows 7 kullanmak istiyorum. Windows 7 yukledim crackledim hersey normal ama 1 saat 1 buçuk saat falan kullandıktan sonra direk kapanıyor herseferinde bu sorunu çözebilmiş degilim acil yardım ederseniz sevinirim . Simdiden cok tesekkurler . İşlemci : Intel core 2 duo T5600 1,83ghz Ram : 1GB Ekran kartı : Intel gma950 256mb Hdd : 80 GB

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Kurduğunuz windows 7 RC sürümü mü acaba? çünkü ;Rc sürümü kullanım süresi sonuna doğru (1 Haziran 2010 da sona erecek)her iki saate bir kendisini kapatacaktı.

Edit: skynet ile aynı anda yazmışız galiba:D

djmuratt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 RC sürümlerini kullanıyorsan son RC sürümünün kullanım tarihleri mart başına kadar. 1 martdan sonra 2 saatte bir kapanıcak. Senin sürüm numaran daha erken kapanıyor olabilir.

http://www.maxicep.com/pc-yazilim-haberleri/win-7-rc-kullanicilarin-canini-cok-sikacak-215391.html
Evet Bundan olabilir . Ama Rc olup olmadıgını bilmiyorum suanda xp kurulu zaten o sorundan dolayı. Peki o yazıda 1 mart tan itibaren diyor ve biz suanda subattayız yinede onunla ilgili olabilirmi .

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
crackle de ilgili olabilir :D

djmuratt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yokmu Biraz daha yardım edecek biri. Crackmi Değiştireyim .

djmuratt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yokmudur bu sorunla karşılaşan yada çözümünü bilen birileri arkadaşlar ... :cursing:

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Yokmudur bu sorunla karşılaşan yada çözümünü bilen birileri arkadaşlar ... :cursing:

Sakin ol :)

İlk olarak winver komutu ile windows sürümünü öğren. 6.1.7600 mü?

Hiçbir loader'ın bu tarz bir çakışma yaşattığını duymadım. Genelde hiç açılmaz windows ya da 30 günden geri saymaya devam eder.

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Batarya elektriğe takılıykende bu sorun var mı?

tolga özx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende aynı sorunu yaşıyorum.vista kullanırken böyle bi sorun yoktu ancak win7'e geçtikten sonra durduk yere kapanmaya başladı.sürüm 6.1 build 7600 kullandığım windows 7de ltfn yardım edin

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Bence ya RC sürümden ya da loader'dan kaynaklanıyor.

tolga özx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
güç ayarı kısmına baktım packard bell EASYNOTE_TJ65-DT-008TK model laptop kullanıyorum yeni dağıtılanlar windows 7li ve wan driveri dışında böyle bi sorun yaşayan çıkmamış.tüm güç modlarını denedim,biosu güncelledim herşeyi yaptım ancak sorun devam ediyor.daha çok ekran kartı yüzünden zorlanıyormuş gibi makine.fanı sürekli çalışıyor farmville gibi en ufak flash görseli olan uygulamalarda ise fan daha hızlı çalışıyor sanki ekran kartı kendini zorluyor gibi.

postacu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler kafanıza göre bilgi yazmışsınız Sadece RC sürümü değil tüm sürümlerde aynı problem var girdiğiniz key adresleri öncelikli olursa bizim gibi sorunlar yaşarsınız ne yapıcaz hala bir çözüm yok windows kendini otomatik kapatıyor 1 veya 1.30 saat seğil 120 dk.sonra tekrardan başlatıyor kendini bunun yüzüne power i değiştirdim ben şimdi ise aynı sorunla devam ediyorum ..

Siz de beta sürümden çıkış adayına geçmeyi unuttuysanız, elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Ocak ayında yayınlanan Windows 7 Beta sürümü indirip, sonrasında bir yükseltme yapmadıysanız, güncelleme vakti geldi demektir. Zaten daha önce de belirttiğimiztavrından da bunu anlayabileceksiniz. Zira Windows 7 Beta kurulumları artık her 2 saatte bir otomatik kapanacak. gibi, bugünden itibaren işletim sisteminizin
Eğer Windows 7 konforundan emektar ve hantal işletim sistemlerine dönüş yapmak ağır geliyorsa da, 15 Ağustos'a kadar vaktiniz var. Çünkü bu tarihte Microsoft, Win7 RC'yi yayından kaldıracak. Sonra çıkış tarihi olan 22 Ekim'i beklemek mecburiyetinde kalabilirsiniz.
Çıkış adayı sürümü kullananlar için ise, aynı muamelenin başlaması 1 Mart 2010'a denk gelecek. Önümüzdeki yılın 1 Haziran'ında, yani tam 11 ay sonra ise Windows 7 RC sürümler tamamen kapanacak.

adamlar yayınlamadan önce vermişlerdi zaten uyarıyı 2-3 ay sonra tamamen açılmayacak ben şimdi temiz bir Win 7 indiriyorum bilgileri paylaşacağım sizinle eğer problem olmazsa.

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
ürün full sürüm değil (Beta) eğer maddi durumun varsa orjinal win7 ultimate alabilirsin maddi durumun yok Crack kullanmak istemiyosan Linux ve dağıtımlarına geçebilirsin yok ben win7 den vaz geçmem güncellemeleri kaparım Crcakli kullanırım ya da telefondan etkinleştiririm diyosan

Telefondan etkinleştirmeli Crack için Win7 PRO VL sürümü (bu bahsettiğim sürümün adı)
Crackli kullanmak için Win7 Ultimate with Crack sürümünü kullancaksın (bu bahsettiğim torrent adı)

tolgasal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Adam soruyu sorup gideli neredeyse 1 ay olacak.

Hala çözemedik sorunu ....

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben de 6.1.7100 ultimate sürümünü kullanıyorum. rearm yaptım 2 gün önce.bu şekilde 120 gün kullanabileceğimi söylemişlerdi.ama 2 gündür kapanıyor ve kapanmadan önce bir saniyeliğine mavi ekran çıkıyor.ne yazdığını göremedim çok çabuk geçiyor.bu konuda yardımcı olurmusunuz

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Benim gibi xp'ye geçin sizde.:D

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
arkadaşlar ben de 6.1.7100 ultimate sürümünü kullanıyorum. rearm yaptım 2 gün önce.bu şekilde 120 gün kullanabileceğimi söylemişlerdi.ama 2 gündür kapanıyor ve kapanmadan önce bir saniyeliğine mavi ekran çıkıyor.ne yazdığını göremedim çok çabuk geçiyor.bu konuda yardımcı olurmusunuz
7100 de rearm yapmanız herhangi bir anlam ifade etmez çünkü bu sürüm beta ve normal kullanım süresi 2 martta doldu bu sıkıntıdan kurtulamazsınız ,Rearm 30 veya 90 günlük deneme sürümleri için geçerlidir, yedeklerinizi alarak 7600 sürümüne geçmenizi öneririm.

afulutas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
güç ayarı kısmına baktım packard bell EASYNOTE_TJ65-DT-008TK model laptop kullanıyorum yeni dağıtılanlar windows 7li ve wan driveri dışında böyle bi sorun yaşayan çıkmamış.tüm güç modlarını denedim,biosu güncelledim herşeyi yaptım ancak sorun devam ediyor.daha çok ekran kartı yüzünden zorlanıyormuş gibi makine.fanı sürekli çalışıyor farmville gibi en ufak flash görseli olan uygulamalarda ise fan daha hızlı çalışıyor sanki ekran kartı kendini zorluyor gibi.

tolga kardeşim pc de bir sorun olduğuna inanmıyorum. bende packard bell 006tk modelini kullanıyorum. fan falan çok iyi. packard bell piyasada ki en az ısınan laptopların başında geliyor. senin asıl sorunun bir çok arkadaş daha sonra yazmış ama rc sürüm win 7 kullanıyor olman. aynı sorunu bende yaşıyorum. çözüm arıyorum bulamazsam yedek aldım. yeni bir win 7 sürümü bulup kuracağım.

güzel kardeşim sende ki sorun da aynı. mavi ekran da win 7 sana diyor ki bu rc sürüm yani deneme kopyası. bu nedenle yapman gereken yeni bir win 7 bulman...

tolga özx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu konuda yardımcı olduğunuz için saolun bnde laptopda bi sorun olduğuna pek ihtimal vermiodum zaten.tam bir win7le kurulum yapmak şart

Eyupoqlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xp kurucam ama sata driver yuklemem gerek.Yukledim ama görmuyor.Yardımcı olabilicek???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam benim leptop windovs7 profosyonel kapatiyorum ama guncellemeye geciyor ama yapamiyor biraz bekledikten sonra mavi ekran leptopun markasi vikiyor ne yapmam lazi simdiden tesekkur