Windows 7 ile Bir Sonraki Randevumuz

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Microsoft, Windows 7'nin beta sürümünü indirenler için sevgilerini sundu ve bir sonraki indirme işlemi için de tarih verdi. Bu haberde açıklıyoruz.

En gelişmiş işletim sistemi olan Windows 7'yi kısaca özetlemek gerekirse; "Windows XP kadar performanslı, Vista gibi güzel" diyebiliriz. Ya da "Vista gibi kasılmıyor, XP gibi çirkin değil"... Neyse, fazla uzatmadan asıl habere geçelim.

Bir süredir kendi sunucuları üzerinden Windows 7'nin beta sürümünü indirmeye sunan Microsoft, bu işleme biraz ara verecek ve gelen geri bildirimler üzerine yoğunlaşacak.

Yeni Plan

Geliştirici takım, son operasyonun çok başarılı geçtiğini ve işletim sistemini indirenlerden aldıkları geri dönüşlerin kendilerini de şaşırtacak kadar iyi olduğunu, ödevlerinin de hazır olduklarını bildirdiler.

Kısa zamanda kapanacak olan indirme işlemi, 10 Şubat'ta yeniden başlayacak. Microsoft'un ajandasında şunlar var;

27 Ocak 2009: Windows 7'nin sitesi yenilenecek.
10 Şubat 2009: Windows 7, yeniden indirilmeye sunulacak.
12 Şubat 2009: Halka açılan işletim sistemi, yayından kaldırılacak.

:: Windows 7 sahibi misiniz?

Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
bu sefer oldu galiba 2. haftamıda doldurdum şu ana kadar explorer dışından bir sorunum olmadı :D

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
bakalım vista çıktıgında xp yi kötüledgi gibi şimdi win 7 yi çıkardı şimdi vistayı nasıl kötüleyicek merak ediyorum :D

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Win 7 nin kararlı sürümünü heyecanla bekliyorum... Betası bu denli harika olan sistemin kim bilir son hali nasıl olur...

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
windows 7 gerçekten harika sanal makinaya kurdum denedim sanal makinadaki performansı bile beni şaşırttı microsoft işi biliyor mükemmel bir sistem hazırlamışlar.

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şuanda 32 bit kullanıyorum, 1-2 çökme denemesinde başarısız oldu, şimdilik idare ediyor gibi..
Ama ilk günün tadını vermez oldu, bunun da program kurdukça tadı kaçacak gibi..
Tekrar indirmeye sunulduğunda 64 biti indirip deneyecem bende..

m3hm3t76

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya arkadaşlar bir sorunum var ben kurdum sorunsuz çalışıyor, ancak msn ile görüntülü konuşma yaptığım zaman mikrofon çalışmıyor. Acaba sorunu bilen varmı. Kurulumdan sonra bütün driverleri tanıdı. Sadece sesli görüşme olmuyor.

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
Ya arkadaşlar bir sorunum var ben kurdum sorunsuz çalışıyor, ancak msn ile görüntülü konuşma yaptığım zaman mikrofon çalışmıyor. Acaba sorunu bilen varmı. Kurulumdan sonra bütün driverleri tanıdı. Sadece sesli görüşme olmuyor.

msn deki ses ve görüntü menüsünü iyi kurcala ;)

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Betayı denedim güzel ancak kararlı sürüm çıkmadan tekrar indirmem :)

DogukanDogu84

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Sürücü konusunda da işi baya ilerletmiş Microsoft, USB'yi hemen tanıdı ve donanım ile ilgili bir problem çıkartmadı. :)

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
En güzel yanı:
Her uygulamanın sesini ayrı olarak açıp kısabilmek.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Adamlar bu sefer yapmış.. Hadi microsoft hızlan biraz :)

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Antivirus desteği de önemli,
bir elin parmakları kadar şansımız var ancak
Kasper, ardından Notron 360, şimdi de AVG yi kurdum.
Fakat ne olursa olsun vista veya XP yi tekrar kurmayı düşünmüyorum.

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
En gelişmiş işletim sistemi olan Windows 7'yi kısaca özetlemek gerekirse; "Windows XP kadar performanslı, Vista gibi güzel" diyebiliriz. Ya da "Vista gibi kasılmıyor, XP gibi çirkin değil"...

abi haberin güzelliğine bak yaa

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
vista ultimate kurduktan 15 dk sonra mavi ekran hatası :D alan birisi olarak şimdilik xp ye devam ama win 7 yi kota yüzünde elime geçiremedim o ayrı tabi :D

keşke birisi rapide 200mb lık partlar şeklinde upload etsede ben indirsem gerçi upload edilmiş rapid linkleri var ama herkeze güven olmuyo ;)

mkirca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence windows 7 yi iconları görselliği vs.. herşeyi değiştirip piyasaya sürmeleri lazım gözü yormayan daha güzel ve sade iconlar olabilir mac deki gibi vistanın aynısı gibi satmaları vistayı beceremedikleri anlamına gelir.

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Microsoft'tan yeni bir açıklama daha geldi: Yazılım devi, betanın indirilme süresini 10 Şubat'a kadar uzattığını duyurdu. Dileyenler, yaklaşık 2 hafta daha Windows 7 betasını indirme ve anahtar alma şansına sahip olabilecek.

Kaynak: chip

blazedanger35

Doçent
Reaksiyon puanı
3
windows 7 performans olarak güzelde şuanda antivirüs olarak norton 360 3 betayı kullanıyorum.
tek sorun sistemi ilk açtığımda 1.5 gb kullanıyor gözüküyor görev yöneticisinde ..
başlangıçta sadece norton çalışıyor ama :D

ayrıca oyun kurarken dx9 dll leri filan eksik diyor dx9 uda kursak 10 la çakışırmı ?

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
windows 7 performans olarak güzelde şuanda antivirüs olarak norton 360 3 betayı kullanıyorum.
tek sorun sistemi ilk açtığımda 1.5 gb kullanıyor gözüküyor görev yöneticisinde ..
başlangıçta sadece norton çalışıyor ama :D

ayrıca oyun kurarken dx9 dll leri filan eksik diyor dx9 uda kursak 10 la çakışırmı ?

çakışma olmaz dx9 uhn eksik dosyalarını tamamlar

tahir40

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Hem 32 hem de 64 bitini kullandim. Arayuzu mukemmel tasarlanmis, oyun performansi iyi denildi ama elimdeki yeni nesil oyunlarin yarisini calistirmadi :) sorun cikiyor, acilsa bile oyunlarda hatalar cikiyor... ozellikle 64bitine bir kac yazilimi kuramadim, uyumluluk mevzugu...