Windows 7 açılış sorunu

gorkemulug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar dün gece saat 1 sularında mahallede elektrikler gitti. Hatta biraz da ürktüm kendimi balkona nasıl attım bilmiyorum. Daha sonra gelince bilgisayarı açtım... Windows Düzgün Kapatılamadı gibi bir pencere açıldı. 3 tane şık geldi.
1- Güvenli mod
2- Ağ ile güvenli mod
3- Windows'u normal olarak başlat.
Ben de 3'ü seçtim her şey normal giderken "Hoşgeldiniz" penceresi takılı kaldı. Dakikalar geçti hala açılmadı. Reset attım fakat yine aynı şey. O gece bilgisayarı kapatıp yattım. Bugün tekrar açtım bilgisayarı aynı pencere açıldı 2. seçeneği seçtim ve bilgisayar açıldı ama sanki windows değil külüstür bir marka. Gri renkli başlat menüsü, zaten güvenli mod olduğu için hoparlör de çalışmıyor. Bu konu da sıkıntıdayım işte. Normal olarak windowsu açamıyorum.
chkdsk'yi denedim. Sorunsuz olarak %100 oldu komutlarda ama sonra ne yapacağımı bilemiyorum. Çünkü süre dolunca komut ekranı hala açık kalıyor yani değişme yok o süre dolunca bilgisayara reset attım yine aynı şey. Onun için o yöntemi yapamadım. Bilgisayar onarma (tam olarak hatırlamıyorum ismini) bilgisayarı açarken f8'e basıp o şeye bastım bilgisayar onarıldı. Son dedim ve tekrar pencere takıldı hoşgeldiniz yazısında. Yardım ederseniz sevinirim...

ufukboyner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim sistemi DVD' sini takıp işletim sistemini onarmayı dene

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Eğer ki başka bir bilgisayar bulma imkanın varsa ve sende Java yada Microsoft ürününün herhangi bir güncellemesini çekmişsen sana tavsiyem;

Başka bilgisayar geçip o bilgisayarda Backup & Restore (Denetim Masasında "Yedekleme") kısmına gelip sistem onarım diski oluşturman. Ama dikkat edeceğin husus o bilgisayarında senin işletim sisteminle uyumlu olmasıdır. (32 bit 64 bit Windows 7 Ultimate, Home Prem, Prof, Enterprise gibi.)

Daha sonra oluşturduğun CD ile sorun yaşadığın bilgisayarı başlatıp sistemi geriye döndürmendir. Yada arkadaşında [MENTION=250305]ufukboyner[/MENTION] dediği gibi işletim sistemi cd sini boot edip sistem onarmayı deneyebilirsin.

Ama umarım ki bir güncelleme yapmışsındır ve bilgisayarının açıldığı bir güne denk gelir de geriye döndürebilirsin.

Kolay gelsin.

Zhee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Win7 Boot dosyan çökmüş hocam temiz bir kurulum yapmanı yada onarım yapmanı öneririm.

micozb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım Pc güvenli modda açılıyor ise donanımsal bir sıkıntın yok buna sevinmelisin bence.. Yalnız Zhee arkadaşımızın dediği gibi temiz ve sağlam bir kurulum yapıo driverlarını güncel yükle sorunun kalmayacağına inanıyorum.