Windows 10'dan Nasıl Diğer Sürümlere Geçilir ? + Detaylı Anlatım + Tüm Hattaların Çözümü

Bu konuyu okuyanlar

x5m2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Not: Bu konu Türkiye'de ilk olarak yayınlanmıştır.

OKUMANI TAVSİYE EDERİM
Arkadaşlar bazı arkadaşlarımız windows 10'u beğenmemiş ve tekrar eski sürmüne geçmek istiyor fakat
Bir çok hattayla karşılaşıyorlar ve Bende Türkiyede ilk bu konuyu oluşturmak istedim adım adım kurmanızı tavsiye ederim

YÜKLEMEK İSTEDİĞİNİZ SÜRÜMÜ SEÇİN

» Windows 8.1'i Ä°ndir
» Windows 7 Disk Görüntülerini (ISO Dosyaları) Ä°ndir
Not: Sürüm indirirken (iso) dosyası indirmenize tavsiye ederim aksi taktirde bazı hattalarla karşılaşabilirsiniz

ADIMLARI UYGULAYIN

1: Yukarıdan indirmek istediğiniz sürümü seçip indirin
2: İndirdikten sonra Sakın Rarla açmayın !
3: İndirmiş olduğunuz sürüme Sağ Tıklayın Birlikte aç'tan "Dosya Gezgini" seçin.
4: Açtıktan sonra "Setup"a Sağ Tıklayın » Özellikler » Uyumluluk » Bu programın çalıştıralacağı uyumluluk modu' nu seçin
5: "Windows 8.1" yüklüyorsanız "Windows 7" yi seçin !
6: "Windows 7" yüklüyorsanız "Windows Vista" yi seçin !
7: "Uygula" » "Tamam" bastıktan sonra "Setup"u Kurun

EĞER HATTA ÇIKIYOR İSE
BANA ULAŞMANIZ TAVSİYE EDİLİR
İLETİŞİM ADRESLERİM:

Facebook: Semih Pro

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
SDN foruma hoş geldiniz; konu için de teşekkür ederiz. :)

Çok iddialı bir başlıkta konu açmışsınız.
" Detaylı Anlatım" Demişsiniz ama pek detay göremiyoruz. Bu açıdan konuya dair bir kaç eleştirim, sorum ve önerim olacak.

Windows sürümünü düşürdüğümüzde, ürün anahtarına ihtiyaç duymayacak mıyız? Konuda bir bilgi göremiyoruz.

Windows 7 veya 8.1'e geçtiğimizde, silmemiz gereken bir dosya olacak mı, mesela Windows 10 'a yükseltme yaptığımızda boyutu GB ile ölçülen Windows.old adında bir klasör oluşuyordu.

"Tüm Hattaların Çözümü"
Demişsiniz ama konuda her hangi bir hataya ilişkin çözüm göremiyoruz. Sadece "destek" amaçlı iletişim bilgisi var.

Konuya, "Her ihtimale karşı verilerinizi yedekleyerek veri kaybını önleyiniz." gibisinden bir uyarı eklemek güzel olurdu. Çünkü olası bir sorunu çözmek kayıp verileri geri getirmek, ekstra uğraş, zaman ve enerji gerektirecek.
Ayrıca, görsel uygulamalı bir kaç kare daha açkklayıcı ve konuyu dikkat çekici kılabilirdi.

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Ben genelde iddialı konuşmaktan, gösteriş yapmaktan çekinir ve kaçınırım. Size de tavsiye ederim. Neticede bizden iyileri hep var olacaktır.

@kilicbaligi eleştirinize sonuna kadar katılıyorum. Bu sanki bir kitabın özetinin özeti gibi olmuş. Asıl olay okura aktarılamamış, gerekli kısım eksik kalmış. Ve detay neredeyse sıfır diyebilirim.

Velhasıl kelam, acemi kullanıcılara hitap etmediğini söyleyebilirim. Zaten uzman arkadaşların da burada işi olmaz.

Biraz daha gayret :)

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Ben genelde iddialı konuşmaktan, gösteriş yapmaktan çekinir ve kaçınırım. Size de tavsiye ederim. Neticede bizden iyileri hep var olacaktır.
Doğru diyorsun, şahsen ben de "her şeyi biliyorum" modunda olmaktan kaçınıyorum.

x5m2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SDN foruma hoş geldiniz; konu için de teşekkür ederiz. :)

Çok iddialı bir başlıkta konu açmışsınız.
" Detaylı Anlatım" Demişsiniz ama pek detay göremiyoruz. Bu açıdan konuya dair bir kaç eleştirim, sorum ve önerim olacak.

Windows sürümünü düşürdüğümüzde, ürün anahtarına ihtiyaç duymayacak mıyız? Konuda bir bilgi göremiyoruz.

Windows 7 veya 8.1'e geçtiğimizde, silmemiz gereken bir dosya olacak mı, mesela Windows 10 'a yükseltme yaptığımızda boyutu GB ile ölçülen Windows.old adında bir klasör oluşuyordu.

"Tüm Hattaların Çözümü"
Demişsiniz ama konuda her hangi bir hataya ilişkin çözüm göremiyoruz. Sadece "destek" amaçlı iletişim bilgisi var.

Konuya, "Her ihtimale karşı verilerinizi yedekleyerek veri kaybını önleyiniz." gibisinden bir uyarı eklemek güzel olurdu. Çünkü olası bir sorunu çözmek kayıp verileri geri getirmek, ekstra uğraş, zaman ve enerji gerektirecek.
Ayrıca, görsel uygulamalı bir kaç kare daha açkklayıcı ve konuyu dikkat çekici kılabilirdi.
:) galiba sondakini okumayı unutmuşsun veya anlamamışın herhangi bir hattayla karşılaşırsanız skype adresimden veya facebook adresimden ekleyebilirsiniz

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
:) galiba sondakini okumayı unutmuşsun veya anlamamışın herhangi bir hattayla karşılaşırsanız skype adresimden veya facebook adresimden ekleyebilirsiniz
Gayet açık ve net belirttim. Lütfen 2 numaralı mesajımda yazdıklarımı en başından tekrardan okuyunuz ve ona göre cevap veriniz.

Eğer ki, buna rağmen uygun cevap veremiyorsanız, ya yazdıklarımı anlamıyorsunuz demektir yada anlıyor fakat bu konuda yeterli bilginiz bulunmadığı için uygun cevabı veremiyorsunuzdur.

Son mesajlar