Windows 10 yükledim Google Chrome tarayıcısı çok büyük görülüyor

alperen_tıp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Babam iş yerinde aynı bilgisayarın i3 sandy bridge'li versiyonunu Windows 10 ile kullanıyor. O bilgisayar 6 yıldan yaşlı değil. Windows 10 ile rahat kullanırsın. Eğer yavaş kalır diyorsan Linux Mint de düşünebilirsin. Windows 7 yüklemeyi seçebilirsin ama güvenlik konusunda Windows 10 altı sürüm risk taşıyor, bunu da aklından çıkarma. Üstelik Windows 10'un ram kullanımı daha fazla olsa da sistem hızı (Bizi asıl ilgilendiren kısım) daha önceki versiyonlara kıyasla.

Arkadaşlar ya nereden bir konu açacağımı bilmediğim için buraya yazıyorum affedin beni :(

Sorunum şöyle;Bilgisayarım Windows 7 idi.4-5 GÜN ÖNCE WİNDOWS 10 PRO'ya yükselttim.PC'min markası CASPER NİRVANA M762SU.Ondan sonra bilgisayarı açtım tamam olmuş her şey.Daha sonra Windows'u etkinleştirmek için bir program yükledim(keşke yüklemeseydim :( ) onun yüzünden format attık PC'ye.Ee tabi haliyle bazı şeyler gitti.Formattan sonra bilgisayarı açtım.Chrome'u indirdim.Şoka uğradım.Chrome çok büyük.Görüntü net değil.Bayağı araştırdım.Acaba ekran çözünürlüğü ile alakalı mı yoksa ekran kartıyla mı anlamam o işlerden yani biraz anlarım da çok değil.Yardım edin bana ya lütfen.Windows 10'u kurduktan sonra biraz yavaşlamış gibi hissettim bilgisayarı.Hani pencereler arasında geçiş yapıyordum oradan yavaşladığını hissettim.Ekran kartı güncelle falan filan diyorlar ama ellemeyim dedim ben.Ayrıntılar resimdedir

Arkadaşlar lütfen yardım edin bana TEOG'a hazırlanıyorum hem kitaptan hem bu bilgisayardan çalışıyorum lazım bana bu bilgisayar.Bu arada Edge'den youtube'a girip bir video izleesem hep 440p falan oynatabiliyor.

Lütfen yardım edin bana.Nereye yazılması gerektiğini falan bilmiyorum mesajın da öğrenirim ben sonra.
1.png
2.png
1.png
2.png
3.png
4.png
5.png
6.png
7.png
8.png

--- Gönderi Güncellendi ---
Lütfen yardım edin arkadaşlar o kadar hevesle win10 yükledim şimdi tekrar win7'ye dönmek istemiyorum :(