Windows 10 Disk %100 Kullanımı

Turing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben Windows 10 kullanıyorum Ama 2 haftadır disk %100 kullanılıyor ve bilgisayarım çok yavaşladı. Hizmetlerden Windows search, hızlı getir devre dışı bıraktım ama hala durum düzelmedi. Msconfig'den bütün Windows hizmetlerini gizledim ve tümünü devre dışı bıraktım düzelmedi. Microsoft aradım bu konu ile ilgili birkaç vs. Windows search gibi şeyleri kapatın falan denildi uyguladım sorun düzelmeyince bana müşteri temsilcisi şöyle dedi; Bu konu ile alakalı abonelik oluşturabilirsiniz yani yıllık 250 TL gibi bir ücretle bir yıllık uzaktan yardım alabilirsiniz denildi.Arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Sisteminizde sağlam bir virüs olabilir. Antimalware gibi yazılımlarla taratın isterseniz.

Eğer zor olmayacaksa format atmayı deneyin. Sonuçta 2 haftadır sıkıntı çekiyorsunuz.

Turing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sisteminizde sağlam bir virüs olabilir. Antimalware gibi yazılımlarla taratın isterseniz.

Eğer zor olmayacaksa format atmayı deneyin. Sonuçta 2 haftadır sıkıntı çekiyorsunuz.

Format atmak isteiyorum yakın zamanda atmıştım.Ama illaki bir kişi çözüme kavuşturur diye düşünüyorum

PrestigeMan

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Alalah çok ilginç bi formatla çözümü yoksa eğer disk arızalıdır. Bide msconfigten gereksizleri işareti kaldır. Bide gördüğüm kadarıyla gereksiz programlar var. Program ekle kaldırdan onlarıda sil yok pc performans filan bide bunu dene

Turing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
malwarebytes ile defender ile taradım virüs yok msconfig'den bütün hizmetleri sonlandırdım ama aynı format atmak istemiyorum lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Antivirüs ve bakım programlarını kaldırıp dene, ben win 8 iobit start programını kurduğumda pc çok geç açılıyordu 1-2 dakikada kaldırınca düzelmişti.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Kendini görev yöneticisinden gizleyen virüsler olabilir. Benim disk kullanımın mb/sn olarak daha fazla olmasına rağmen %5i geçmiyor.

Turing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sizin dediğinizi uygulayacağım Obit advanced system care, Malwarebytes kaldıracağım.bu sorun mesela hangi proğramı açarsanız açın diski %100 kullanılıyor size geri dönüş sağlayacağım

Turing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Antivirüs ve bakım programlarını kaldırıp dene, ben win 8 iobit start programını kurduğumda pc çok geç açılıyordu 1-2 dakikada kaldırınca düzelmişti.
Denedim ancak düzelmedi bu sorunun hizmetler bölümünden kaynaklı olduğunu düşünüyorum siz nasıl düşünüyorsunuz

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,335
Sanırım bu sorun güncelleme ile alakalı olabilir. Windows 10 üzerinde en son güncellemeyi ne zaman gerçekleştirdiniz. En yakın zamanda bende büyük bir güncelleme yaptım ondan sonra benim pc de aynı sorunu yaşıyorum.

Genellikle sorun pc nin açılışında ortaya çıkıyor değil mi? Benim pc de zor açılıyor. Programlar zor açılıyor. PC i7 işlemci olmasına rağmen farklı davranıyor.

Belli bir süreden sonra kendine geliyor. Tekrar %5 lere filan düşüyor..

kabus750

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kardeşim diskin arızalıdır. başka bir disk bilgisayara aynı işletim sistemi ile formatla. sıkıntı gitmişse sorun disktendir. bendede oldu aynı olay. hp ye gönderdim diski. bana yenisi gönderdiler. diskiniz arızalı dediler. dediğim gibi bilgisayara başka disk tak. sonra istersen kendi diskinide başka bilgisayarda dene.

kunefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Format attım hala aynı sorun
Format attığınız halde hâlâ düzelmediyse sorun iki türlü olabilir,ya format attığınız Windows'un kendisi sıkıntılıdır,ya da donanımsal bir sorun vardır.Sorun donanımsalsa disk arızalı olabilir,bir diğer durum da şöyle,eğer hdd fazla ısınıyorsa görev yöneticisi bunu yanlış algılayıp %99-%100 kullanım olarak yansıtır,başka bir durum gelmedi aklıma.