Windows 10 Da Nasıl Recovery Party Oluştururum(Detaylı Windows ... )

Bu konuyu okuyanlar

Darin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba forumdaşlarım :)

Ben laptopumda recovery olusturmak istiyorum ve tek tuşla ( sıfır bilgisayarlarda oldugu gibi ) bilgisayarımı ilk günkü haline çevirmek istiyorum , bazen virusten şüpeleniyorum yada cok program kalıntıları falan oluyor ... tam olarak istediğim recovery su sekilde olacak

- Format atmış gibi sıfır bir windowsum olmus olacak ama......
- Aynı zamanda her zaman kullandıgım programlar da kurulu gelecek , ne bileyim recoveryde güncelleştirmeler ( recovery olusturuldugu ana kadar olanlar ) kurulu olacak ,

demek istedigim yalın bir windows degil , her zaman olmasını istedigim programlar, gerekli sürücüler, vs ilk kurdugum gün gibi olsun istiyorum,

mesela onceden windows7 vardı ve fabrika çıkışlı recovery ayarlarıyla geldi.. tabi satın alırken şu şu şu olsun recoveryde dedim ... ne zaman fabrika ayarlarına dondursem o başta belirttiklerim de kurulu oluyordu.

ben geri donme noktası gibi birşey yapmak istemiyorum ( cunku virus varsa sistemi komple silinmesi en garanti sonuc.. geri donme noktasında cogu dosya aynı kalıyor ....)

umarım anlatabilmişimdir :/ yardımlarınızı bekliyor simdiden tesekkur ediyorum

Darin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yok mu cevap verebilecek biri :/

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Sistem görüntüsü almayı düşünebilirsiniz. Windows 7/8/8.1/10 için geçerlidir.

sistem görüntüsü.JPG

Üçüncü parti yazılım da kullanabilirsiniz. PARAGON Hard Disk Manager (sınırlı-ücretsiz) sürüm de işinizi pek tabii görebilir.

Darin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sistem görüntüsünü nerde saklıyacagım ... sonra nasıl kullanacagım ?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
sistem görüntüsünü nerde saklıyacagım
Disk yönetimi kullanılarak sabit diskiniz üzerinde yeni bir bölüm (birim) oluşturup sistem görüntüsünü oraya kaydedebilirsiniz veya bu işlem için harici bir USB bellek ya da HDD'yi kullanabilirsiniz.
Her ihtimale karşı sistem görüntüsünü kullandığınız Windows sürümünün kurulum medyasını da elinizin altında bulundurun. Olası en kötü senaryoda geri yükleme işlemini başlatabilmek için.
sonra nasıl kullanacagım ?
Windows 10 için:

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Konu sahibinin demek istediğini anladım; ama nasıl yapılacağını bilmiyorum.

Eski laptobumun sabit sürücüsünde kurtarma maksadıyla kullanılmak üzere gömülü bir Windows 7 vardı.

Darin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Konu sahibinin demek istediğini anladım; ama nasıl yapılacağını bilmiyorum.

Eski laptobumun sabit sürücüsünde kurtarma maksadıyla kullanılmak üzere gömülü bir Windows 7 vardı.
aynen o sekil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Disk yönetimi kullanılarak sabit diskiniz üzerinde yeni bir bölüm (birim) oluşturup sistem görüntüsünü oraya kaydedebilirsiniz veya bu işlem için harici bir USB bellek ya da HDD'yi kullanabilirsiniz.
Her ihtimale karşı sistem görüntüsünü kullandığınız Windows sürümünün kurulum medyasını da elinizin altında bulundurun. Olası en kötü senaryoda geri yükleme işlemini başlatabilmek için.

Windows 10 için:
çok teşekkürler :)) uyguladım usb ye .. şimdi bunu ssd de uygun miktarda alan bolerek içine mi atacagım? sonra recovery yaparken tam nasıl tanıtacagım anlamadım ... youtubeda baska ayarlar yapıyorlardı sanki tanıması için

Son düzenleme:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
çok teşekkürler :)) uyguladım usb ye .. şimdi bunu ssd de uygun miktarda alan bolerek içine mi atacagım? sonra recovery yaparken tam nasıl tanıtacagım anlamadım ... youtubeda baska ayarlar yapıyorlardı sanki tanıması için
USB üzerine kaydettiysen konumunu hiç değiştirmemelisin. Windows'u sistem görüntüsünden geri yükleme yapacağın zaman sistem görüntüsünün olduğu USB flash belleği cihaza bağlıyorsun ve [Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma > Gelişmiş Başlangıç] üzerinden veya (bir önceki mesajımda paylaştığım linkte anlatılıyor) Windows kurulum medyası üzerinden başlatarak işlem yapıyorsun.

Son düzenleme:

Son mesajlar