Windows 10 Ana Konu

Bu konuyu okuyanlar

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Windows 1o bilgisayarıma bir tanıdığın usb sini takmam sonucu dosyalarım.exe virüsü bulaştı.Hatta diğer flash belleklerime benim bilgisayarın yüzünden virüs bulaştı.Dosyalarım.exe virüsüne sağ tıklayıp windows defender ile taramama rağmen windows defender uyarı vermiyor.Bu windows defenderin ne kadar dandik olduğunu gösteriyor.Siz siz olun sağdan soldan aldığınız usb bellekleri kullanırken dikkat edin windows 10 tam bir hayal kırıklığı :(

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Windows 1o bilgisayarıma bir tanıdığın usb sini takmam sonucu dosyalarım.exe virüsü bulaştı.Hatta diğer flash belleklerime benim bilgisayarın yüzünden virüs bulaştı.Dosyalarım.exe virüsüne sağ tıklayıp windows defender ile taramama rağmen windows defender uyarı vermiyor.Bu windows defenderin ne kadar dandik olduğunu gösteriyor.Siz siz olun sağdan soldan aldığınız usb bellekleri kullanırken dikkat edin windows 10 tam bir hayal kırıklığı :(
Ne alaka? Windows 10 mu bu virüs bulaştırdı?

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
windows 10 değil 100 olsa ne olacak, sistem aynı. bill amca lise yıllarında ne yazmışsa temel yine o. sadece vernikleyip cilalıp yeni isim veriyorlar. geçende de benim pc ye trojen bulaştı. windows vista'da da başıma aynısı gelmişti, windows 8 de de aynısını yaşadım, windows 7 de aynısı yaşamıştım, xp'de de. şükür bir kaç programla tırmalayıp temizledim ama gördüm ki widows amca kendisini hiç bozmamış. aynen devam ediyor.

yıl olmuş 2016, hala pc de ihtiyaç duyduğumuz en temel programalrı google'a yazarak indirip kurmak zorundayız. telefonların bile marketleri varken windows bizi art niyetli adamların kucağına atıyor. film izlemek için adam gibi playerdan tut da dosya açmak için gerekli rar zip pdf ne varsa halihazırda gelmiyor da gidip senin bir yerden indirmen gerekiyor.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar şöyle birşey yapmak istiyorum ama bir türlü yapamadım. Yardımcı olacak var mı?

yapmak istediğim;

Windows 10 yüklü bilgisayarıma evdekilere ayrı oturum kendime ayrı oturum olarak ayırmak istiyorum. Buraya kadar problem yok yaptım fakat bir kaç problem le karşılaştım.

1- Yüklü programların ikonlarını onların masaüstünden silince benim masaüstümden de gidiyor.
2- Bilgisayara her açılış tuşuna bastığımda direk şifresiz olan belirlediğim hesaba girmesini istiyorum ama bunu yapamadım. Kendi oturumuma giriyor devamlı ilk olarak.

Şuan sorularım bu kadar.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Arkadaşlar şöyle birşey yapmak istiyorum ama bir türlü yapamadım. Yardımcı olacak var mı?

yapmak istediğim;

Windows 10 yüklü bilgisayarıma evdekilere ayrı oturum kendime ayrı oturum olarak ayırmak istiyorum. Buraya kadar problem yok yaptım fakat bir kaç problem le karşılaştım.

1- Yüklü programların ikonlarını onların masaüstünden silince benim masaüstümden de gidiyor.
2- Bilgisayara her açılış tuşuna bastığımda direk şifresiz olan belirlediğim hesaba girmesini istiyorum ama bunu yapamadım. Kendi oturumuma giriyor devamlı ilk olarak.

Şuan sorularım bu kadar.
O dediğini ben de yapamadım. Sadece bir bilgisayarda denk geldim. O da, win 8.1'deyken yapmış, güncelleyince aynı şekilde kalmış.
Bir de Win10'da aile fertleri için hesap açma var ama onu sanırım sen de görmüşsündür.

Bu konu hakkında başka da fikrim yok.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
O dediğini ben de yapamadım. Sadece bir bilgisayarda denk geldim. O da, win 8.1'deyken yapmış, güncelleyince aynı şekilde kalmış.
Bir de Win10'da aile fertleri için hesap açma var ama onu sanırım sen de görmüşsündür.

Bu konu hakkında başka da fikrim yok.
Aile fertlerine ekledim yine direk şifresiz oturum açılmıyor. İlla hesabı seçeceksin öyle şifresiz hesaba giriyor.

Çok basit bir özellik bu niye yok yada bulamadım anlamadım. Direk şifresiz hesaba girecek işte bunu bir türlü ayarlayamadım. 8.1 için olan anlatımı buldum google'da denedim olmadı, admistör şifreli yaptım standart kullanıcı şifresiz yaptım yine bilgisayar açılınca önce hesap seçtiriyor.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Windows 10 kullanan tüm kullanıcılar, 2 Ağustos’ta yayımlanacak Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi ile gelecek yeni özelliklere de hiçbir ücret ödemeden sahip olacak.

İşte 2 Ağustos’ta yayınlanacak Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi ile ücretsiz sahip olabileceğiniz yeni özelliklerden önde gelenler:

Windows Hello ile artık websitelerine de güvenle giriş imkanı

Bilgisayarınıza parmak izi, iris veya yüzünüz gibi biyometrik kimliklerinizle giriş yapmanıza olanak sağalyan Windows Hello** ile artık Windows uygulamalarına ve Microsoft Edge ile açtığınız websitelerine güvenle giriş yapabilirsiniz.

Windows Ink ile Windows gücü kaleminizin ucuna taşınıyor

Window Ink, her gün yaptığınız yazı yazma eylemini dijital dünyaya taşıyor. Şimdi bir Windows 10 cihazı kullanarak, grafik tasarımcılar daha yaratıcı olabilir, avukatlar dosyalarını kalemin gücüyle değiştirebilir.

Microsoft Edge artan güç tasarrufu, uzantılar ve erişim olanaklarıyla daha zengin

Güç tasarrufu becerilerini artıran Microsoft Edge, daha az CPU döngüsüyle daha az hafıza harcıyor. Ayrıca Microsoft Edge’in yeni erişilebilirlik mimarisi artık HTML5, CDD3 ve ARIA gibi modern internet standartlarını destekliyor.

Windows Defender ile kendinizi güvende hissedin

Kötü amaçlı yazılımlara karşı ücretsiz hizmetimiz Windows Defender, artık otomatik olarak düzenli PC taramaları yaparak size güvenlik durumunuz hakkında bildirimler yollayacak.

upload_2016-7-25_18-24-57.png

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Benim HP Windows Hello destekliyor hatta aramalarda ayar görünüyor tıklıyorum, ayarlara yönlendiriyor, yönlendirdiği sayfada ayar yok. Temiz kurulum yapmıştım halbuki. Ben de SimplePass kurdum. Sitelerde pin kullanıyorum.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Tek beklediğim şey Edge' nin güncellenip Adblock desteği alması. Bu güncelleme ile geliyormu acaba bu özellik.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Windows 10 güzel , Edge de güzel ama ben 5 ay önce filan sekmelerde sorun yaşamıştım kitleniyolardı yandexe geçtim baya kullandım severek şuanda opera kullanıyorum oda güzel belki Edge e geri dönerim o kadar güncelleme aldı yani :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkdaşlar son günlerde şöyle bir sorunla karşılaşıyorum. Herhangi bir klasörde sağ tıkladığım zaman fare imleci 10-15 dk dönüyor durduk yere ama bu anda internet tarayıcıya filan girebiliyorum diğer yerlerde herhangi bir donma söz konusu olmuyor. Bu sorunla karşılaşan var mı?

Meridian

Dekan
Reaksiyon puanı
765
Ben de karşılaşmadım. Ama benim de yaşadığım bir sorun var. Görev yöneticisini açıyorum, sorun yok. Kapatma simgesine basıyorum pencere donuyor. "Yanıt vermiyor" hatası veriyor sanırım. Ama 5 saniye sonra filan kapanıyor.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ben de karşılaşmadım. Ama benim de yaşadığım bir sorun var. Görev yöneticisini açıyorum, sorun yok. Kapatma simgesine basıyorum pencere donuyor. "Yanıt vermiyor" hatası veriyor sanırım. Ama 5 saniye sonra filan kapanıyor.
Ben kendi sorunumu çözdüm sayılır. Sanırım bir trojen sızmaya çalışmış antivirus bunu algılamamis. Diğer forumlarda bir öneri gördüm o programı yükleyip çalıştırdım combofix benzeri gibi birşey gerçekten işe yaradı. Şuan pc yağ gibi akmaya başladı.

Programın adı Zoek diye birşey. Ne kadar güvenilir orasını araştırmadim ama ise yaradı.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Bugün itibari ile W10 kalkıyor, bende şuan W7 (Lisanssız) yüklü. Elimde W8.1 Pro mevcut onu yükleyip hemen W10 mu yüklesem yoksa ileri ki zamanda W8.1 Pro ya direkt olarak mı geçsem karar veremedim.

Siz ne dersiniz?

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bugün itibari ile W10 kalkıyor, bende şuan W7 (Lisanssız) yüklü. Elimde W8.1 Pro mevcut onu yükleyip hemen W10 mu yüklesem yoksa ileri ki zamanda W8.1 Pro ya direkt olarak mı geçsem karar veremedim.

Siz ne dersiniz?

Güncel olan her zaman iyidir derim. Görünüm, stabilite vs...

1 senedir w10 kullanıyorum. Hiçbir yamuğunu görmedim daha. Ama bazı arkadaşlar da sorundan başını kaldıramıyor nedense.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
2 Ağustos'ta çıkacak redstone sürümüne formatla değil de güncelleme/yükseltme yöntemiyle geçeceğim. 1511'e de böyle geçmiştim.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
1 senedir gayet güzel kullanıyordum şimdi geç yüklenmeye masaüstü geç gelmeye başladı ayrıca sağ alt simgeleride çok yavaş geliyor 5-6 dakka sürüyor gayet güzeldi..Yükseltme veya güncellemenin mantığı nedir anlamıyorum asıl amaç var olan önceki sürümünü daha yeni güzel hızlı özellikli bir hale getirmektir artık güncellemeye korkuyoruz

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
1 senedir gayet güzel kullanıyordum şimdi geç yüklenmeye masaüstü geç gelmeye başladı ayrıca sağ alt simgeleride çok yavaş geliyor 5-6 dakka sürüyor gayet güzeldi..Yükseltme veya güncellemenin mantığı nedir anlamıyorum asıl amaç var olan önceki sürümünü daha yeni güzel hızlı özellikli bir hale getirmektir artık güncellemeye korkuyoruz
Trojen taraması yaptırt. Bendede öyleydi combofix benzeri bir program buldum internetten Trojen filan buldu temizledi yağ gibi akar oldu.

wMwMw

Profesör
Reaksiyon puanı
96
Temiz kurulum yapıp kullanmaya başladım gayet güzel olmuş fakat şu ön yüklü gelen zımbırtılar adamı kanser eder iyice abartmışlar

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Trojen taraması yaptırt. Bendede öyleydi combofix benzeri bir program buldum internetten Trojen filan buldu temizledi yağ gibi akar oldu.

Esetle bi taratırım gece fakat şöyle bir şey var normalde eset windows defenderi kapatırdı fakat şuan otomatikmen kapanmıyor combofix hemen taratma olmaz en son yapacağım şey olur ki şuan sorun ne tam bilmiyorum gece bi esetle taratırım bakalım ne olacak

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Esetle bi taratırım gece fakat şöyle bir şey var normalde eset windows defenderi kapatırdı fakat şuan otomatikmen kapanmıyor combofix hemen taratma olmaz en son yapacağım şey olur ki şuan sorun ne tam bilmiyorum gece bi esetle taratırım bakalım ne olacak
Eset filan hikaye. Ben bulduğum programı istersen buraya atarım bigkisyar başına geçince. Ne kadar güvenilir güvenlik konusunda hiçbir bilgim yok ama o program ile tarama yaptıktan sonra bilgisayarım kendine geldi 1 hafta oldu sanırım yağ gibi akıyor. Aynı ilk temi format attığım günkü gibi hızlı.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Benim kullandığım program Zoek adında bir program. İnternette hemen karşına çıkmayabilir araştırma yapman gerekiyor.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Progrmaın adı zoekmi? Eset niye hikaye olsun çok başarılı bir program her şeyi buluyor.

Son mesajlar