Wifi Sinyal Güçlendirici

zeusmeizu

Asistan
Reaksiyon puanı
163
"Amazon hepsiburada gibi kolay mıdır" diye sorman bile cahillik. Amazon hepsiburada'ya tek atar. Amazon gerek desteğiyle, gerek iade sistemiyle hepsiburada'yı ezer.
Router ile sinyal güçlendirici aynı amaca tekabül ediyor diye biliyorum.
Hocam öncelikle kelimelerinize dikkat edin yoksa rapor etmek zorunda kalacağım ve ezer çöp vs. Kelimeleri kullanmayın tamam amazon daha iyi olabilir arkadaşa cahil demeye hakkınız yok

mustafakrk

Keep your secret, no strings attached dating
Reaksiyon puanı
16
Hocam öncelikle kelimelerinize dikkat edin yoksa rapor etmek zorunda kalacağım ve ezer çöp vs. Kelimeleri kullanmayın tamam amazon daha iyi olabilir arkadaşa cahil demeye hakkınız yok
Aklımda 4 tane ürün oluştu. Bütçem bir 230 tl

TP-Link TL-WA850RE, 300Mbps N Kablosuz Kompakt Access Point ve Menzil Genişletici: Amazon.com.tr

TP-Link TL-WA850RE, 300Mbps N Kablosuz Kompakt Access Point ve Menzil Genişletici: Amazon.com.tr
www.amazon.com.tr

Tp-Link TL-WA901N 450Mbps Wireless N Access Point: Amazon.com.tr

Tp-Link TL-WA901N 450Mbps Wireless N Access Point: Amazon.com.tr
www.amazon.com.tr

TP-Link, TL-WA854RE, 300 Mbps N Kablosuz Wall Plug Kolay Kurulumlu Evrensel Menzil Genişletici, Beyaz: Amazon.com.tr

TP-Link, TL-WA854RE, 300 Mbps N Kablosuz Wall Plug Kolay Kurulumlu Evrensel Menzil Genişletici, Beyaz: Amazon.com.tr
www.amazon.com.tr

Xiaomi DVB4235GL Mi Wifi Pro Sinyal Yakınlaştırıcı Güçlendirici, 300 Mbps: Amazon.com.tr

Xiaomi DVB4235GL Mi Wifi Pro Sinyal Yakınlaştırıcı Güçlendirici, 300 Mbps: Amazon.com.tr
www.amazon.com.tr

zeusmeizu

Asistan
Reaksiyon puanı
163
Tp link önerebilirim ama modem şeklinde olan biraz ısınıyor diye biliyorum
A101' e daha önce gelen mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aklımda 4 tane ürün oluştu. Bütçem bir 230 tl

mustafakrk

Reaksiyon puanı
16
Tp link önerebilirim ama modem şeklinde olan biraz ısınıyor diye biliyorı
Isınırsa verim düşer diye biliyorum. 170 tl olan en uygunu o zaman. Hem ethernet kablosu takılabiliyor.

zeusmeizu

Asistan
Reaksiyon puanı
163
TP-LINK RE200 750mbps AC750 Dual Band Mesafe Genişletici EV Ofis Tipi Priz Tip - PttAVM.com - Güvenli Alışverişin Merkezi bunu önerebilirim çoğu wifi 4 bu fiyatta bu wifi 5

Isınırsa verim düşer diye biliyorum. 170 tl olan en uygunu o zaman. Hem ethernet kablosu takılabiliyor.
Yani bizde olan modemi ısınıyordu ama değişmiş olabilir

Tenda A18 1200 Mbps 5 Ghz Dual Band Kablosuz Menzil Genişletici Fiyatları ve Özellikleri
Bunada bakın hocam

Son düzenleme:

grand_master

Profesör
Reaksiyon puanı
707
Herkese iyi akşamlar. Odam ile modemin arasında 5-8 metre var. Telefondan wifi'ye bağlandığımda online mobil oyunlarda kopma oluyor ve beni oyundan atıyor. Ayrıca telefondan film izlediğim zamanlar yine donuyor. Bilgisayara kablo ile bağlanıyorum. Sizden ricam bana wifi sinyal güçlendirici önerebilir misiniz? Kablo ile bağlamayacağım. Modeme Wifi ile bağlayacağım. Birkaç yerde araştırdım kendiliğinden alet wifi'yi 1 2 saniyeliğine kesip tekrar bağlıyormuş ve böyle olursa oyundan yine düşerim. Zaten böyle olursa aldığım aletin ne anlamı kalır, boş yere wifi'yi zayıflatmış ve para harcamış olurum diye düşünüyorum.
İnternet olarak superonline kullanıyorum.
Bütçe olarak 150-210 arası.
Site olarak hepsiburada ve amazon tr'yi düşünüyorum
Amazon tr'den hiç siparişim olmadı acaba iade işlemleri nasıldır? Bunu hakkında bilgi verir misiniz yani hepsiburada gibi kolay mıdır?Şimdiden teşekkür ederim.
Bu arada router ve sinyal güçlendiricinin arasındaki fark nedir?
Türkiye o kadar gelişmedi

mustafakrk

Reaksiyon puanı
16
.

Son düzenleme:

Yıldırım E.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,681
Router, priz tipi menzil genişleticileri öper ama fiyatı biraz daha pahalıdır. Router'ı bir modem gibi düşünebilirsiniz evinizde 2 modem olmuş oluyor ama router modem olarak kullanılamaz.

mustafakrk

Reaksiyon puanı
16
Router, priz tipi menzil genişleticileri öper ama fiyatı biraz daha pahalıdır. Router'ı bir modem gibi düşünebilirsiniz evinizde 2 modem olmuş oluyor ama router modem olarak kullanılamaz.
Acess point'i modemi odama taşımış gibi kullanabilir miyim? Yani modemden gelen kabloyu buna bağlayacağım için modemi odama almış gibi olup wifi sinyalini arttırmış olacağım. Umarım anlamışsınızdır yazdıklarım. Kusura bakmayın bu konularda biraz bilgisizim.

Örnek olarak bu alınabilir mi?

mustafakrk

Reaksiyon puanı
16

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481

mustafakrk

Reaksiyon puanı
16
Hocam sizi de yoruyorum ama kafama takılan bir kaç soru var cevaplar mısınız?

Menzil genişletici ile sinyal güçlendirici farklı şey midir?

Modem bana 8 metre uzaklıkta acess point mi yoksa xıaomi sinyal güçlendirici mi önerirsiniz?

Acess point alırsam modemden gelen kabloyu buna bağlayacağım ve modem benim yanımda gibi mi olacak?

Ve attığınız linklerde 2 portlu 4 portlu olanlar var bir tane yetmiyor mu?

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Hocam sizi de yoruyorum ama kafama takılan bir kaç soru var cevaplar mısınız?

Menzil genişletici ile sinyal güçlendirici farklı şey midir?

Modem bana 8 metre uzaklıkta acess point mi yoksa xıaomi sinyal güçlendirici mi önerirsiniz?

Acess point alırsam modemden gelen kabloyu buna bağlayacağım ve modem benim yanımda gibi mi olacak?

Ve attığınız linklerde 2 portlu 4 portlu olanlar var bir tane yetmiyor mu?
Menzil genişletici repeater olarak adlandırılır basit bir cihazdır modemin sinyalini yansıtır.

Access Point, Router bağlanacağınız linkleri işler trafiği kontrol eder wifi şifrelemesini kendi yapar vs vs modeme yük binmesini engeller, profesyonel bir cihazdır.

Modemin size ne kadar uzakta olduğunun bir önemi yok araya 2-3 duvar girdiği anda sinyal müthiş derece zayıflar. Modeminizde anten varsa anten ayarı ile sinyali artırabilirsiniz.

Bir de Wifi Radyo sinyali olarak yayınlandığından odanızda bilgisayarı 10 CM - 20 cm oynatarak sinyal gücünü 2 ye katlayabilirsiniz ( odanızda her noktada wifi sinyal kalitesi aynı değildir hatta doğru noktayı bulabilirseniz sinyal derdiniz kalmaz).

Routerlar ve Access pointer çok cihaz bağlanmasını destekler bu nedenle ethernet portu fazladır, fazla olması da iyidir. Elektrik dalgalanması vs den dolayı port yanabiliyor o zaman diğerlerinden birini kullanırsınız.

Router tavsiye ederim, hatta router alırsanız modemin wifi yını kapatın modem ısınmadan daha rahat çalışır.

Reaksiyon puanı
8,024