Web dillerinde en iyisi?

MrMusty

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Mrb arkadaşlar

web tasarım ve programlama üzerine kendimi geliştirmek istiyorum takıldığım ufak bir sorular var :lol:

1* hangi dili öğrenmem gelecek için iyi bi yatırım olur ?

2* hangi veri tabanı ile ?

yorumlarınız esirgemeyin....:euro: ( çaylak degilim tecrübelerim ve bilgilerim var )

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
bu Soru genellikle Kişiye göre değişir , Bazı gruplar PHP ile Sanat eserleri yaratır bazı gruplarda Asp.Net ile .

Benim kişisel önerim Yazılım biLgin varsa Heleki C# veya VB.Net biliyorsan Asp.Net Ve Silverlight kullanmanı öneririm. :)

Tabi bunun dışında , Coldfusion ve Java da var :)

MuadDib

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PHP veya ASP.net bilmen çok fark yaratmaz (Tabi ki bunlardan birtanesini iyi derecede öğren -ki tavsiyem PHP'dir-) . Ama bunların yanında iyi derecede java bilmen sana bütün işlerinde çok iyi bi avantaj sağlar. Veri tabanına gelince tabiki mysql.

idealidea46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sırayla ilk önce html, css, php, c, java, c++ bu böyle devam eder gider.. :D

sezer dik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende aylardır arıyorum bulamadım buldum ama işime gelmeyenler oldu

DogukanDogu84

Profesör
Reaksiyon puanı
9
PHP ve Java.Hem açık hem de her türlü görsellik yapılabilir bir de Flash var.

Yunus ÖZCAN

Doçent
Reaksiyon puanı
9
öncelikle html---css---php---mysql---flash'da action script 3.0---xlm---java --- ajax
dillerin kendi sitelerinden topladığım kodlar ve kullanımı dil ingilizce
RapidShare: Easy Filehosting

visual studio kullandıysan asp.net ve silverlight önerebilirm

ch3lisky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim sen onu bunu bırak... asp bence artık gereksiz php varken... Php zaten kolay kendini mysql dada geliştirirsen database ve php arasında bağlantıyı yakalayabilirsen çok güzel şeyler ortaya çıkarabilirsin....

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Kesinlikle .net (dotnet) öğren. Şirketler genelde windows destekli dilleri tercih ediyorlar ve geleceği parlak. Php tavsiye etmiyorum. Gelecek diyosan .net tek geçerim...

BeNBeN

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Eğer çok profesyonel çalışacaksan php yi tavsiye ederim çünkü açık kaynak kodlu olduğu için kendine görede değiştirebiliyorsun, üstelik bedava. Mysql db kullanırsan o da öyle.

ultumdur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ilk önce bence ingilizcen iyi değilse ingilizceye yüklen sınırsız kaynak için

MrMusty

Asistan
Reaksiyon puanı
0
daha önce asp.net , visual basic , office acces çalışmalarım oldu tabi asp.net gelecegi acık microsoft olduğu için ama ben sunu vurgulamak istiyorum yani bugun dışarıya çıktığımda adamlar benden ne ister ? para ve süreklilik vaat edeni kastettim acaip kararsızım bu kararsızlık benı bıldıgım seylerıde unutturacak :D

bir sürü dil var hangisini öğreneyim yaf

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
En iyi dil diye birşey yok ki , bu Coder'a bağlı Amacına bağlı Sen ne yapmak istiyorsun ?

savruk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
en iyisine sen karar vereceksin. hakikatende bu karar kişiden kişiye göre değişir. ben php ciyimdir ama hiç bir zaman başkasına "php, asp yi tokatlar" gibisinden fanatik cevaplar vermem. asp ile de çalıştım daha önce. ama php yi seçtim. belkide lingus(bildiğimiz linux) severi olmamdan kaynaklı bir seçimdi ama seçtim işte yahu. :) sende sana güzel geleni seç. ikisinide dene. eğer web projeleriyle uğraşacaksan ikisininde önü kesilmez. ikisinide bil ama bir tanesinde uzmanlaş. hangisinde uzmanlaşacağınıda sen seç

MrMusty

Asistan
Reaksiyon puanı
0
En iyi dil diye birşey yok ki , bu Coder'a bağlı Amacına bağlı Sen ne yapmak istiyorsun ?

en iyisi derken para konusunda dedim :lol: bakalım deniyecem hepsinide sadece piyası bilenlerden bi fikir alım dedim:sorcerer:

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
yaa :D Herkes Tabiki kendi Kullandığı Dili över genelde bu böyledir :D

Ben ASp.Net , XAML , Silverlight , WPF Kullanıyorum C# Dilinde Microsoft yazılım geliştirmeniyim bu bileşenler bana Daha kolay ve güçlü geliyor Diğer arkadaşlarada PHP , Java, Coldfusion falan öyle geliyodur :)

MrMusty

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla acaip karısık durumdayım :D elim kolum baglı kaldı

Reaksiyon puanı
188
multiplatform olayım diyosan PHP öğren ama yok ben microsoft platformunda iş yapcam diyosam asp.net ile başarılar...

Yunus ÖZCAN

Doçent
Reaksiyon puanı
9
sana iki secenek
1. php mysql java xlm (beleş) flash
2. asp.net accses sql silverlight visual studio (paralı)

MrMusty

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu yolda 2 secenek var zati ya microsoft yolundan yada acık kaynaktan dediginiz gibi , biraz daha sekıllenmeye basladım acık kaynak dusunuyorum php gibi aslında ama hıc elıme bıle almadım tanıdıklarımda mıcrosoftdan sasma dıyorlar :D

Reaksiyon puanı
188
açık kaynak her platforma da çalışır. eğer ileride iş yapmak istiyorsan farklı sistemlere uydurman kolaylaşır. bence php ile başla. mantığı kavradığında asp sana çok kolay gelecek...

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
PHP ile başla.. ASP'ye göre daha avantajlıdır.. hızlıdır..

ama bana ASP'den karışık geldi.. yada ben fazla uğraşmadım..

Reaksiyon puanı
188
aslında ASP daha kolaydır. nedeni ise daha anlaşılır olması. azıcık ingilizce bilmek yeterli fakat php biraz daha kastırır nedeni de kandine özgü bir kodlama yapısının olması ama eğer php öğrenirsen c# da öğrenmiş olacaksın çünkü kodlar neredeyse birebir aynı...

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
valla hocam asılnda ben php üzerinde fazla durmadım belki ondandır..
3 gün önce iletişim scriptine başladım admin paneli falan var.. onunla oyalanıyom.. ama eksik kalan yerleri var öyle bekliyo.. sonra phpye geçmeyi düşünüyom..

Reaksiyon puanı
188
php güzeldir yaa öneririrm. hele admin paneli yazmak çok zewkli oluo. tabi güvenliği de yapmak lazım. bu işin kötü yanıdır bu...

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
bakalım gerekli elimde ekitaplar var ama onlarlada oku oku olmuyo görsel eğitim indirdim adam odun gibi anlatıyo.. sıkıldım..

(msni açsana abi.. bişey sorucam)