W8.1 laptop cok yavas Sürekli Donuyor

Bu konuyu okuyanlar

SauronEren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar benim w8.1 pro laptopum var ilk aldigim 2 sene gayet hizliydi cogu oyunu oynuyordum gta 5 battleField 4 falan rahat rahat oynuyordum. Sonra bir anda yavasladi neden oldugunu anlamadim. Acilirken 15 20 dakikada acildi sonra 15 dakika kendine gelmesini falan bekledim boyle sorunlar oldu. Bende format attim ve w10 yuklettim ilk baslarda iyiydi acilis hizliydi ama bi anda googlede dolasirken donmaya basladi ve sorunlar artti. Ve ben birkez daha format attırdım w8 yukledim ama sorun cozulmedi yine donuyor yanit vermiyo hatasi aliyordum ve bilgisayarciya götürdüm harddisk de sorun var dedi tamir etti format atti tekrar w8.1 pro yukledi simdi yine yavas donuyor. Bu donmalar oyun oynarken degil zaten oyun yukleyemiyorum artik cok yavasladi normal gezinirkende donuyor bilgisayar sebebi nedir. Lütfen yardım edin gta 5 oynadigim pc artik kullanılamaz halde ne yapabilirim.

ÖZELLİKLER
-4gb ddr3 ram
-500gb harddisk
-2gb Nvidia Geforce GT940M ekran karti
-i5-5200U 2.2ghz(2.70) islemc

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Bilgisayarcı tamir etti derken ne yaptı? Bozuk HDD çözümünün en net çözümü HDD değişimidir. Dolandırılmış olabilirsiniz. Bu tür sorunlar için en net çözüm SSD diske geçmek olacaktır.

SauronEren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarcı tamir etti derken ne yaptı? Bozuk HDD çözümünün en net çözümü HDD değişimidir. Dolandırılmış olabilirsiniz. Bu tür sorunlar için en net çözüm SSD diske geçmek olacaktır.

Peki sorunu cozecek baska bir sey yokmu. HDD'den SSD'ye gecerken sıkıntı olurmu kolayca degistirilirmi

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Peki sorunu cozecek baska bir sey yokmu. HDD'den SSD'ye gecerken sıkıntı olurmu kolayca degistirilirmi
HDD arızalıysa zor dediğim gibi. Yeni HDD de alabilirsin ama SSD performansını veremez asla. Birde laptoplarda ömür daha kısadır bu sebeple SSD bilgisayarı ayaklandırabilir ama onlarda pahalı yani. Çok fazla disk kullanan birisi değilsen 120-240 GB arası bir şey yetecektir.