W10 Güncelleştirme Sonrası Sürücü Sorunu

YiğitBey

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Bugün Win10 güncelleştirmesi yaptım. 30-40 dk. sürdü. Bu güncelleştirmenin sonucunda, sürücüleri tabir-i caiz ise "içine edilmiş" bir şekilde buldum. Çözünürlük falan yarım yamalak. CS:GO'ya girmeye çalıştığımda donanım yetersiz diyor. Böyle bir durumda ne yapmalıyım?
Ekran kartım ATI Radeon HD 4650.

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
aygıt yöneticisinden bakarmısın eksik donanım var mı ?

YiğitBey

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Şuan CS:GO bile oynayamıyorum. Birisi yardımcı olabilir mi? :/

ByDost

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Şuan CS:GO bile oynayamıyorum. Birisi yardımcı olabilir mi? :/
Ekran kartınızın Windows 10 için sürücüsü bulunmamakta. Bu yüzden oyunu oynayamıyorsun. İşletim sistemini ve/ya ekran kartını değiştirmen gerekiyor. Ekran kartının güncel sürücüsü Windows 8 'e (8.1 değil) kadar verilmiş.

YiğitBey

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Ekran kartınızın Windows 10 için sürücüsü bulunmamakta. Bu yüzden oyunu oynayamıyorsun. İşletim sistemini ve/ya ekran kartını değiştirmen gerekiyor. Ekran kartının güncel sürücüsü Windows 8 'e (8.1 değil) kadar verilmiş.
Bugüne kadar oynuyordum. Bugün Win10 güncelleştirmesi yapmak zorunda kaldım ve ondan sonra sıkıntı yaşamaya başladım. Yani evvelden rahat bir şekşlde oynuyordum.

ByDost

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ati'nin yalancısıyım. Daha önce ki işletim sistemin neydi? Ekran kartının sürücüleri aşağıda;

LAOOEJ.png

YiğitBey

Profesör
Reaksiyon puanı
22
AMD HD 2000 serisine kadar Windows 10 driveri bulabilirsin, oyun bile oynarsın fakat o ekran kartının en iyi uyumluluğu Windows 8.1'dir
Peki Win10 için sürücüyü nereden indirebilirim?

YiğitBey

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Ya tek sorun ekran kartının sürücüsünün bozuk olması esasında. Düzgün bir sürücü bulabilirsem her şey gayet iyi olacak sanırım.

ByDost

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Tekrar gönderdim. Tekrar gelmediyse belirtin.
Buraya ekleyin de 4X sorunu yaşayan başka biri var, ben de link vereyim bu konuya o da kullansın. "Moderatör "sün PM ile yardımcı oluyorsun. İlginç :)

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Download Not Complete

Burdan sürücüyü indir ve .exe dosyasını klasöre çıkar ardından şu adımları tekrarla;

Klasöre çıkardığınız sürücüyü kurun. Kurulumun sonunda hata alacaksınız normaldir. Daha sonra aygıt yöneticisine giriniz. Görüntü bağdaştırıcısından ekran kartınıza sağ tıklayıp özellikler diyiniz. Daha sonra sürücü kısmına gelip kaldıra tıklayınız. Kaldır bölümüne tıkladıktan sonra sürücü yazılımın sil tikini işaretleyip onay veriniz. Şimdilik ekran kartınız aygıt yöneticisi listesinden kayboldu. Ama korkmayın geri getireceğiz. Şimdi ise bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Ve evet aygıt yöneticisi kısmına ekran kartınız geldi ancak ismi farklı olacak. Daha sonra ekran kartınıza sağ tıklayıp özellikler deyiniz. Yine sürücü kısmına gelip sürücü güncelleştire tıklayınız. Daha sonra sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara'ya tıklayınız. Gelen bölümden gözat tıklayın. Ekran kartını C'ye kurduysanız C bölümüne D'ye kurduysanız D bölümüne geliniz. Daha sonra AMD klasörüne tıklayınız. Daha sonra Packages klasörüne tıklayınız. Daha sonra Drivers bölümüne tıklayınız. Daha sonra ise Display bölümünden W86A_INF seçip tamam tıklayın ve ileri butonuna tıklayınız. Ve artık sürücünüz yükleniyor herşey bu kadar

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Şanslıysanız işler yolunda gidiyor ve sürücü yükleniyor ancak çoğu kişide olmuyor. Vakit kaybı kısaca. 4000 ve altındaki seriye sahip kişiler windows 10 kurmasın.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Şanslıysanız işler yolunda gidiyor ve sürücü yükleniyor ancak çoğu kişide olmuyor. Vakit kaybı kısaca. 4000 ve altındaki seriye sahip kişiler windows 10 kurmasın.
Bu yöntemle teknik servisimdeki HD 3xxx serisi dahil tüm Windows 10'ların sürücüsünü sorunsuz kuruyorum hocam ama benim tavsiyem kesinlikle ekran kartının sürücüsü hangi işletim sistemine uygunsa o yüklenmeli.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Benmi çok şanssızım bilmiyorum. Bakıyorum millet takir tukur kuruyor surucuyu. 3 defa windows 10 kurdum. Üçünde de kuramadim. Ekran kartım aygıt yöneticisinde hiç bir şekilde görünmüyor. Bana windows 10 haram heralde.

YiğitBey

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Bu arada sorun çözülmüştür, Seyhoo'ya çok teşekkürler.