.Vvv Virüs Sorunu

segi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar çözüm mevcut. Bugün tüm bilgisayardaki dosyaları decrypt edebildim. Python, msieve gibi uygulamaları kullanmalısınız. Yardım için github ta googulator araması yapın. Oradaki açıklamaları uygulayın.

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Arkadaşlar çözüm mevcut. Bugün tüm bilgisayardaki dosyaları decrypt edebildim. Python, msieve gibi uygulamaları kullanmalısınız. Yardım için github ta googulator araması yapın. Oradaki açıklamaları uygulayın.
Hangi yöntemi kullanarak yaptınız dediğiniz acıklama kısmı github in içindemi ?

alikraarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun arkadaşım da oldu çözümü yok henüz. Onedrive,googledrive a yüklersin çözümü olunca indirirsin tabi o zaman yine yedekleri almış ol. Geçmiş olsun. Çözümü temiz bir format.

segi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun arkadaşım da oldu çözümü yok henüz. Onedrive,googledrive a yüklersin çözümü olunca indirirsin tabi o zaman yine yedekleri almış ol. Geçmiş olsun. Çözümü temiz bir format.

Hocam, senden bir önceki mesajı okumadın sanıyorum. :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ben dosyaları tutuyorum belki yakında bir çözümü çıkar. eski versiyonlarının çözüldügü gibi

Hocam, çözüm mevcut, herkese ayrı ayrı yazıyorum, bu konudaki #33 nolu mesajı okuyun lütfen.

Cumleten selamun aleykum acil yardima ihtiyacim var 40 gb ye yakin fotograf ve video albumum bir virus sonuca acilmaz hale geldi..

Dosyalarin uzantilari .vvv oldu , .jpg cevirme sonucunda dosyalar acilmiyor

Hocam, çözüm mevcut, herkese ayrı ayrı yazıyorum, bu konudaki #33 nolu mesajı okuyun lütfen.

Ayni problemi bugun bende yasadim bende sizin gibi yedeklerimi alip beklemeye gectim. Onceki surumlerde olan uzantilarin cozumu bulunmus ama.vvv uzantisi 3. Dalgaymis ve suan icin odeme yapmadan cozumu mumkun degil diyor yabanci bir site. Onun disinda da sadece size denk geldim benim disimda olayi yasayan. Sanirim cok sanssiziz ama cozum gelecektir diye dusunuyorum.

aynı sorun bendede var 2 gün önce oldu çözüm bulundu mu acaba

Arkadaşlar önceki gün bulaştı. Tahminim web reklamlarından geldi. Jpg docx uzantıları tamamen.vvv oldu. Hiç birini kullanamıyorum. Senelerin fotosu vardı hepsi gitti neye yanayım bilemedim. Sistem yedeklemesi yokmuş o yolu denedim. Başka bi tavsiyesi olan var mı ?

bayramavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam, senden bir önceki mesajı okumadın sanıyorum. :)

dediğin siteye girdim python ve teslacrak , unfactor ları not belgesi oluşturup içine kopyaladım sonra uzantıyı py 'ye cevirdim ama oradan ileriye gidemedim , yardımcı olabilirmisini aşamalı anlatarak ben ve benim gibi ve sonra ki kurbanlara da yardımda bulunmus olursun.

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, malesef bende yakalandım virüse enteresan şekilde bazı dosyalarımı sorunsuz yedekleyebildim. Türkçe karakter ile başlayan klasörlerimin içinde ki dosyalarım sağlam duruyor.

Örnek; oğlumun tüm resimleri isimli klasör şifrelenmiş fakat çıkarılacak fotolar isimli klasör sorunsuz duruyor.

Belki işine yarayacak biri bu yoldan hareket edebilir. Ekli dosyayı görüntüle 15112

taceddin036

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm kardeşim dediğin siteyi 3 5 kere okuyup yapmaya çalıştım yapamadım.. yardim edebilirmisin

segi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dediğin siteye girdim python ve teslacrak , unfactor ları not belgesi oluşturup içine kopyaladım sonra uzantıyı py 'ye cevirdim ama oradan ileriye gidemedim , yardımcı olabilirmisini aşamalı anlatarak ben ve benim gibi ve sonra ki kurbanlara da yardımda bulunmus olursun.

Python kurduktan sonra masaüstünde bir dizine ilgili bağlantıdaki dosyaları ve bir tane vvv çevrilmiş dosyayı kopyaladıktan sonra öncelikle bir anahtar elde ediyorsun. Daha sonra msieve ile bunu asal çarpanlara ayırıp dosyanı da kullanarak ikinci anahtarı elde ediyorsun. Ondan sonrası bu iki anahtarı teslacrack.py içindeki known_keys bölümüne aşağıdaki gibi yerleştirip çalıştırdıktan sonra decryption işlemi tamamlanıyor.

known_keys = {
'7C361F8DFA663363ACE5E779661CD0540D05778F61282E8231A842C85093F530CA4935AA1CB98C8FF6BB7586843F7CB26108CCBAED17D7E079041A24F6F20D61': b'\x9f\x5a\xd2\x6e\xf0\xe6\xf1\x65\xbd\x19\xcc\x8f\x01\x7a\xb4\x0f\x10\x85\x70\x0e\xac\x28\xe3\x2f\x15\xc5\xee\xad\x56\x63\x05\xe3',
}

taceddin036

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Python kurduktan sonra masaüstünde bir dizine ilgili bağlantıdaki dosyaları ve bir tane vvv çevrilmiş dosyayı kopyaladıktan sonra öncelikle bir anahtar elde ediyorsun. Daha sonra msieve ile bunu asal çarpanlara ayırıp dosyanı da kullanarak ikinci anahtarı elde ediyorsun. Ondan sonrası bu iki anahtarı teslacrack.py içindeki known_keys bölümüne aşağıdaki gibi yerleştirip çalıştırdıktan sonra decryption işlemi tamamlanıyor.

hiç python bilgim olmamasına rağmen şöyle bi çalışma yapiyorum ama doğrumudur bilemiyorum.
1-anahtari elde etmek için arkadaşın dediği gibi şifreli dosyaları dizine attim unfactor.py ve teslacrack.py dizine attim
sonra unfactor.py çift tiklayip çaliştirdim zaten birşey açilmiyor. sonra unfactor.py sağ tiklayip edit with idle tiklayip açtim key kelimesini arattirdim ve
<!-- blob contrib key: blob_contributors:v21:79546eae9ca07cf90fb2978cc021318b -->
bunu buldum şimdi burda 79546eae9ca07cf90fb2978cc021318b bu kısım benim ilk keyim mi oluyor yoksa yanlis yol mu izliyorum.. neyse buldum kabul ederek devam ediyorum acizane (saçmaliyorsam affedin elimden gelen bu xd)
2-sonraki adım olan asal çarpanlara ayırmayı yapamadım msieve çift tıklayınca bişey açılmıyor burda kaldim

bayramavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

known_keys = {
'7C361F8DFA663363ACE5E779661CD0540D05778F61282E8231A842C85093F530CA4935AA1CB98C8FF6BB7586843F7CB26108CCBAED17D7E079041A24F6F20D61': b'\x9f\x5a\xd2\x6e\xf0\xe6\xf1\x65\xbd\x19\xcc\x8f\x01\x7a\xb4\x0f\x10\x85\x70\x0e\xac\x28\xe3\x2f\x15\xc5\xee\xad\x56\x63\x05\xe3',
}

elinize sağlık fakat python bilgisi olmayan biri olarak yine beklemeye kalacağım , inşallah video lu anlatımlar yapılır da bu beladan kurtulurum. :(

l_kose@yahoo.co

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben çalıştırdım sonuç aldım bu işe çok zaman harcadım isteyenlere ücreti ile çözebilirm

bayramavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben çalıştırdım sonuç aldım bu işe çok zaman harcadım isteyenlere ücreti ile çözebilirm

Önerinle çok yardımcı oldun kardeşim sağolasın :sneaky2: ücretsiz bir blog oluştur orada bu teklifini yapabilirsin o kadar insan bir umut bekliyor.:thumbup1:

segi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önerinle çok yardımcı oldun kardeşim sağolasın :sneaky2: ücretsiz bir blog oluştur orada bu teklifini yapabilirsin o kadar insan bir umut bekliyor.:thumbup1:

Hocam vvv-virusu.com isimli sayfa oluşturdum, umarım herkese yardımcı olur. Bugün ayrıntılı açıklama eklemeye çalışacağım. Kimseye bu iş için para ödemeyin.

ozozka_n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadasimizin actigi blog uzerinden sorun cozuluyor kendisininde yardimiyla bugun tum resimlerime kavustum. Birazcik dos kullanma bilginiz varsa geri kalanin buyuk cogunlugu okuyarak cozuluyor. Ben birkac noktada farkli problemler yasadim onlarida yorumlar bolumunde paylastik. Hepimizin gozu aydin olsun. Arkadasimiza tekrar teselkur ediyorum

bayramavci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Omerov

Profesör
Reaksiyon puanı
53

taceddin036

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tüm dosyalarımı kurtarmış bulunmaktayım... segi isimli arkadaşa teşekkür ediyorum süper üstü paylaşım...

C

cankaya

SDN Okuru
aynı sorun bendede vardı aradım Mehmet yaylayı sağolsun 750 tl ye sorunsuz bugün çözdü.üzülmeyin aynı şekilde tüm bilgiler geri geliyor

İKRABİA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ARKADAŞLAR vvv virüsü için yüksek mevlada fidye ısteyenler var inanmayın şayet dosyaları silmemiş iseniz format bile atarsanız açılıyor .hemde çok basit bir şekilde

teokan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
peki buluta felan atmis olma sansiniz yok mu fotograflari