Virtual Box Sorunu

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Arkadaşlar dün sonunda Ubuntu'yu denemek için Virtual Box programını indirdim ve kurdum.Ardından ise Ubuntu İso dosyasını indirdim.İnternet üzerinden ayarlarının nasıl yapıldığına bakarak ayarları yaptım.Daha sonra ise yine program içinde BAŞLAT tan girerek programa ıso dosyasını gösterdim ve ubuntuyu başlattım ancak karşıma aşağıdaki gibi bir yazı çıktı ne anlama geldiğini bilmiyorum.Ne yapmam gerektiğini anlatabilirseniz memnun olurum ? İlk kez kullanıyorum ve acemiyim.Bunu da dikkate alırsanız sevinirim.

Gereği var mı bilmiyorum ama Windows 7 Home Basic SP1 - 64 Bit - HP Notebook

'' This kernel requires an x86-64 CPU , but only detected an i686 CPU . Unable to boot please use a kernel appropriate for your CPU... ''

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Kullandığım işletim sistemi 32 bit ise 64 bit işletim sistemini sanal makine olsa da çalıştıramazsın. İşletim sisteminin 64 bir olduğunu belirtmişsin. Bu ilginç.
Bir de 32 bit Ubuntu indir.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
diyorki senin sistemin sadece 32 bit işletim sistemlerini destekliyormuş ama senin yüklemeye çalıştığın 64 bit miş :)
Virtual box ta sanal sürücü oluştururken linux x64 seçiyor musun?

Kullandığım işletim sistemi 32 bit ise 64 bit işletim sistemini sanal makine olsa da çalıştıramazsın. İşletim sisteminin 64 bir olduğunu belirtmişsin. Bu ilginç.
Bir de 32 bit Ubuntu indir.
sistem 32 bit ise 64 bit i sanalda bile çalıştıramıyor muyuz?

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
diyorki senin sistemin sadece 32 bit işletim sistemlerini destekliyormuş ama senin yüklemeye çalıştığın 64 bit miş :)
Virtual box ta sanal sürücü oluştururken linux x64 seçiyor musun?

Ubuntu'yu indirirken notebook 64 bit olduğu için Ubuntu'nun 64 bit olanını indirmiştim :) Neyse o zaman 32 bit ubuntuyu indireyim :))) Cahilliğin de bu kadarı :)
Teşekkürler android3 bir de öyle deneyeyim :)

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Ubuntu'yu indirirken notebook 64 bit olduğu için Ubuntu'nun 64 bit olanını indirmiştim :) Neyse o zaman 32 bit ubuntuyu indireyim :))) Cahilliğin de bu kadarı :)
Teşekkürler android3 bir de öyle deneyeyim :)

estağfirullah ne cahilliği :) bişey değil bu arada :)

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
32bit ubuntuyu indirince oldu.Ancak yavaş çalışıyor.Ayrıca pencere nedense dikey diktörtgen şeklinde oluyor.Ona bir çare bulamadım.Yani ekranı kaplamıyr ndense ama yine de denemeye devam :) Teşekkürler.