Rehber Vestel'e Memnuniyetim ve Teşekkürüm

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,580
2002 Yılında Ben küçükken ailem Vestel firmasından beyaz eşya seti almış, ben bunlarla büyüdüm 2020 yılında sarardıkları için yenisiyle değiştirdi bizimkiler, yine Vestel tercih ettik, Buzdolabı, Çamaşır Makinesi, Bulaşık Makinesi bir kere bile servis yüzü görmedi görevini yerine getirdi Vestel Yetkililerinin haberi olacağını veya okuyacağını sanmıyorum ama Yerli Üretim için teşekkür ediyorum. Not: 2023 Yılında bir buzdolabı daha aldık onu da Zorlu Grubu Markası olan Regal aldık o'da şu an stabil çalışmakta.

Son düzenleyen moderatör:

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,580
Yerli firmaları hak ettikleri zaman övmek, benim görevim. Konu hiç ilgi görmemiş 😂

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,725
Vestelin bazı ürünleri çok güzel. Sebil aldık, bulaşık makinesi aldık yıllardır hic sorun yaşamadık. Ama vestel Venüs telefon aldık bütün aileye 2 tanesi patladi ( bildigin birinin bayatyası patladı diğerinin batarya yandı). Beyaz eşyalarından bende çok çok memnunum.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,580
Vestelin bazı ürünleri çok güzel. Sebil aldık, bulaşık makinesi aldık yıllardır hic sorun yaşamadık. Ama vestel Venüs telefon aldık bütün aileye 2 tanesi patladi ( bildigin birinin bayatyası patladı diğerinin batarya yandı). Beyaz eşyalarından bende çok çok memnunum.
Telefon sektöründe çok kötüydüler hocam, annemde Venüs E3 müydü neydi öyle bir cihaz kullandı, 3-4 sene gitti en son bir telefoncu tamir etti, adamlar IMEI numarasını çalmış telefon komple iptal oldu, biz de emekli ettik.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada bende kullandım Venüs bendeki de patlamadı, çok şanssızlık olmuş sizde, çok geçmiş olsun.

Sırf parlasınlar büyük firmalarımız olsun diye General Mobile 20 Pro da aldım, Vestel Venüs'te aldım. Bana 2 sene eziyet çektirdi General Mobile, ne güncelleme geldi ne bir şey, ben telefon sektöründe iyi bir markamız olsun diye kendimce ufak katkılar verdim ama olmadı.

Yahya Furkan

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,399
Telefon gibi TV piyasasında da çok kötü Vestel. Toshiba'yı da kendileri üretmelerine rağmen Toshiba orta kalite ama.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,456
Telefon gibi TV piyasasında da çok kötü, Vestel. Toshiba'yı da kendileri üretmelerine rağmen Toshiba, orta kalite ama.
Televizyon ile çok vakit geçirmiyorsan Toshiba iyidir. JVC markasını da Türkiye'de Vestel üretiyor. Ama beyaz eşya da BSH grubu markalarını tek geçerim. Türkiye'de satılan en iyi beyaz eşyalar bence bu şirkete aittir.

SPECİAL FORCES

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,913
Televizyon ile çok vakit geçirmiyorsan Toshiba iyidir. JVC markasını da Türkiye'de Vestel üretiyor. Ama beyaz eşya da BSH grubu markalarını tek geçerim. Türkiye'de satılan en iyi beyaz eşyalar bence bu şirkete aittir.
Beyaz eşya da Bosch. Diğer tüm elektronik eşyalarda, LG veya Samsung öneririm.
Vestel de çalışan arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre, panelleri zaten Samsung.
1 tane bile Vestel'e ait elektronik veya beyaz eşya yoktur evimde.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,580
Vestel de çalışan arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre, panelleri zaten Samsung.
Ben yerli hariç kullanmıyorum hocam, saydığınız markaları asla almam.

National Geographic Vestel Belgeseli bunu çektirebilmek bile bir gururdur.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,580
O kişisel tercih, yorumsuz kalmak daha mantıklı.
Doğru hocam bir de YouTube'da takip ettiğim hatırı sayılır kişiler, Samsung Ve Bosch markasının Türkiye özelinde satılan bazı serilerinin, Manisa'da Vestel fabrikasında yapıldığı söyledi, serilerin isimlerini unuttum, siz Samsung aldım sanıyorsunuz önde Samsung yazıyor ama çamaşır makinesi Manisa'da yapılmış 😀

SPECİAL FORCES

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,913
Doğru hocam bir de YouTube'da takip ettiğim hatırı sayılır kişiler, Samsung Ve Bosch markasının Türkiye özelinde satılan bazı serilerinin, Manisa'da Vestel fabrikasında yapıldığı söyledi, serilerin isimlerini unuttum, siz Samsung aldım sanıyorsunuz önde Samsung yazıyor ama çamaşır makinesi Manisa'da yapılmış 😀
Ben TR den almıyorum, yurt dışından geliyor. :D Sadece Bosch beyaz eşyaları TR den aldım.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,456
Samsung ve LG ürünlerinin giriş seviye televizyonlarından uzak durmanızı tavsiye ederim. Örneğin A101, Bim gibi marketlerde satılan modellerin tamamı giriş seviyesidir. Ben televizyon seçerken çok inceledim. Dünyada bilindik ve kaliteli panel üreticileri var, onların ürettiği paneller kaliteli oluyor. Artı olarak COF(yani Chip on film) diye ince bir mevzu var ki, panelin ömrünü belirliyor. İşte bunun sayısı az olursa, televizyon kullanım ömrüde o kadar kısa oluyor. İdeal olanı 12 COF'a sahip televizyonları almak. Lakin bahsettiğim Samsung,LG vb gibi bir sürü marka maliyetten dolayı, giriş seviyesi televizyonlarında, 8 veya 6 COF'a sahip televizyonlar üretiyorlar. Hatta @razer22 dediği gibi, Vestel bu tür markalara, Türkiye'de üretim yapmaktadır. Benim aldığım Toshiba'da Vestel tarafından üretiliyor ve 12 COF'a sahip olan modelini aldım. Sırf bunun üzerine inceleme yapan bir site ve forum bile buldum.

"COF diye yazılan, Chip On Film anlamına gelen, COF veya KOF diye söylenen, TV anakart üzerindeki dataların panele ulaşması adına anakarttan Tcon karta, Tcn karttan ise adres satır kodlaması yapılarak BUFFER kartlar üzerinden COF lar aracılığı ile her bir pixele ulaştırılan verilerin aktarıcısıdır.
Tcon kart olmayan modellerde Tcon kartın yapması gereken adres satır kodlamasını anakart üzerindeki işlemci yapar ve anakarttan direkt olarak Buffer Board denen Tampon kartlarına aktarılan bu veriler COF aracılığı ile pixellere gider. "

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,106
Samsung ve LG ürünlerinin giriş seviye televizyonlarından uzak durmanızı tavsiye ederim. Örneğin A101, Bim gibi marketlerde satılan modellerin tamamı giriş seviyesidir. Ben televizyon seçerken çok inceledim. Dünyada bilindik ve kaliteli panel üreticileri var, onların ürettiği paneller kaliteli oluyor. Artı olarak COF(yani Chip on film) diye ince bir mevzu var ki, panelin ömrünü belirliyor. İşte bunun sayısı az olursa, televizyon kullanım ömrüde o kadar kısa oluyor. İdeal olanı 12 COF'a sahip televizyonları almak. Lakin bahsettiğim Samsung,LG vb gibi bir sürü marka maliyetten dolayı, giriş seviyesi televizyonlarında, 8 veya 6 COF'a sahip televizyonlar üretiyorlar. Hatta @razer22 dediği gibi, Vestel bu tür markalara, Türkiye'de üretim yapmaktadır. Benim aldığım Toshiba'da Vestel tarafından üretiliyor ve 12 COF'a sahip olan modelini aldım. Sırf bunun üzerine inceleme yapan bir site ve forum bile buldum.

"COF diye yazılan, Chip On Film anlamına gelen, COF veya KOF diye söylenen, TV anakart üzerindeki dataların panele ulaşması adına anakarttan Tcon karta, Tcn karttan ise adres satır kodlaması yapılarak BUFFER kartlar üzerinden COF lar aracılığı ile her bir pixele ulaştırılan verilerin aktarıcısıdır.
Tcon kart olmayan modellerde Tcon kartın yapması gereken adres satır kodlamasını anakart üzerindeki işlemci yapar ve anakarttan direkt olarak Buffer Board denen Tampon kartlarına aktarılan bu veriler COF aracılığı ile pixellere gider. "
Panel 1080p olduğu sürece CoF driverının 6 veya 8 olmasına bir sakınca yoktur. Zaten giriş seviyesi modellerde 1080p üstü de görmek zordur, bu nedenle sorun teşkil eden bir durum olduğunu düşünmüyorum.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,580

YouTube'da Adem Helvacı hocam bu durumdan sıkça bahseder, coftan kısılmasının cihazın ömrünü kısalttığını söylüyor.