Üyeleriniz için Userbar Yapımı

Luka

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Userbar Nedir?
Userbarlar genelde film fanlarının kullandığı kullanıcı çubuklarıdır.
Userbar Yapmak İçin Ne Kullanacağız?
Adobe Photoshop CS2 (PS 9.0 )(Creative Suit 2) http://www.adobe.com/
Visitors Font http://www.dafont.com/font.php?file=visitor
Kolaylık olsun diye dersi resimli anlattım.Hadi Zaman Ne Duruyoruz Başlayalım!
1. PS’yi açın. (PS*Photoshop)
2. CTRL+N ‘ye veya “File>New” ‘e basıyoruz.
3. Açılan penceredeki ayarlar aynen resimdeki gibi olmalı. Ayarları resimdeki gibi ayarladıktan sonra “OK” butonuna basın.

4. Yeni bir çalışma açıldı. Bu çalışmaya %1600 Zoom yapın.
5. Pencil Tool ‘u seçin ve rengini siyah büyüklüğünü 1 px yapın.
6. Çalışmada, resimdeki gibi bir çizgi yapın.

7. Çizgiyi çizdikten sonra, “Edit>Define Pattern” ‘e girin ve çıkan boşluğa cizgi yazın ve onaylayın. Hali hazırdaki çalışmayı kaydetmeden kapatın.
8. Resimdeki ayarları içeren bir çalışma açın.

9. Yeni bir layer oluşturuyoruz. “Layer>New>Layer” (CTRL+SHIFT+N)
10. Arka plana istediğimiz rengi uyguluyoruz.
Bu resım kucultulmustur.Gercek boyuta donmek ıcın tıklayın.Orjınal boyut 1288x778

11. Yazı yazma aracımızı alıyoruz ve ayarlarını yapıyoruz. [Font: Visitor TT2 BRK Büyüklük: 12PT] Diğer tüm ayarları kapatın ve userbarınızda istediğiniz bir yere yazmak istediğinizi yazın(PCKOLEJI READER) ve Styles menüsünden “1 Px stroke 100% Fill Opacity” adlı stili seçin. Bu stil genelde en sondadır

12. Eğer istiyorsanız userbarınıza bir resim ekleyin, resim eklemenizi öneririm.
Bu resım kucultulmustur.Gercek boyuta donmek ıcın tıklayın.Orjınal boyut 1288x778

13. Son aşama olarak yeni bir layer açıp üstüne bir efekt uygulayacağız. “Pattern Stamp Tool” ‘u seçiyoruz ve Mode: Normal Opacity: %25 Flow: %100 olarak ayarladıktan sonra büyüklüğünü 6 px yapıyoruz. Hepsini yaptıktan sonra cizgi ismiyle kaydettiğimiz patterni seçiyoruz ve resmi tamamen bu pattern ile boyuyoruz.
…ve işte sonuç; sonunda userbarımız bitti. Kolay gelsin…

alıntıdır

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ahhh photoshop bi öğrenemedim bee :D ama azmettim yakındır sınav falan bi atlatalım hele sağ salim