Uydu Alıcı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

fatihustun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Geçtiğimiz haftalarda benim evimdeki dsmart üyeliğini ve ailemin evindeki digiturk üyeliğini iptal ettirdim ve 2 tane uydu alıcısı aldim. Bir tanesi kutulu modellerden CVS marka, bir tanesi de mini modellerden Next marka. Iki uydu alıcısı da full hd ve fiyat/performans ürünleri.

Uydu alıcılar bana ulaştığında her ikisini de daha önce dsmart olan evimde hiçbir ayar yapmadan sadece anten kablosunu takarak çalıştırdım. Hiçbir sorun yoktu.

Sonra CVS marka olanı daha önce digiturk bağlı olan ailemin evine götürdüm. Ancak uydu alıcısı burada çalışmadı. Gittim bir tane yine CVS marka bir universal lnb aldım, digiturk lnbsini söküp universal lnb'yi taktım. Yine çalışmadı. Lnb bozuk diye düşündüm, internetten almıştım. Iade vs. işlerle vakit kaybetmemek için gittim yeni bir universal lnb aldım bu sefer hiremco marka. Onunla da çalışmadı. Herhalde kabloya zarar verdim dedim, gittim yeni rg6-u kablo aldım. Yine çalışmadı.

En nihayetinde elimde yepyeni kablo, lnb ve uydu alıcısı var ama bir türlü çalışmadı. Uydu alıcısı hiç sinyal görmüyor ve halie kanal da bulmuyor.

Bu arada belirtmeyi unuttum, uydu alıcısı çalışmayınca digiturk'u tekrar aktifleştirdik ama o da çalışmıyor şimdi. Dediğim gibi çanak yönünü hiç değiştirmedim ama digiturk alıcısı da sinyal almıyor.

Neredeyse çanak bozuldu diyeceğim. :/

Sizce neden olabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Digiturk Eutelsat W3 uydusunu kullanıyor yani başka yöne bakıyor. Digiturk'u çıkartıp anten yönünü değiştirmeden ve biraz daha büyük anten kullanmadan Turksat kanallarına erişemezsin.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Digiturk antenini değiştirmek ve yerine anten almak için bir televizyoncuyla görüşmeni tavsiye ederim.

fatihustun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki daha önce çalışan digiturk şimdi neden çalışmıyor olabilir?

Peki daha önce çalışan digiturk şimdi neden çalışmıyor olabilir?

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Digiturk LNB'si farklı... LNB'yi de Digiturk'te geri değiştirmen lazım...

guvenay1966

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
digitürk antenii Eutelsat W3 yayın alır elimbisi mudi diye geciyor yayın almamab alembiden unuversalı cıkar eski elembiti tak calışır calış masa antenle oynadıysan ayarı kacmiştir servis cagır düzeltir veya anteni trsata cevirtir zaten alembi aldım diyorsun ünüversal onuda taktır gene onun icinde sen anlamıyorsan anten ayarlamayı ayarı yap anlamıyorsan servise ayarlattır 20 30 arasında ayarlıyorlar bilgine

fatihustun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevaplar için çok teşekkürler.

Digiturk'u denerken digiturk lnb'si ile denedim tabii ki, ama sinyal bulmuyor hiç. Anten yönünü de değiştirmemiştim. O yüzden kablodan şüphe duyup kabloyu yeniledim ama sonuç aynı, hiç sinyal yok.

Acaba lbn değiştirirken çanak anteni birkaç cm oynatmış olabilir miyim diye düşünüyorum ama birkaç santim hiç sinyal almayacak kadar fark ettirir mi ki?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar bizim oturdugumuz sitede merkezi sistem var 3 çanak 26 daire bütün uydular çekiyor digiturk Türksat canaginda çalışıyor sitede birçok digiturk kullanıcısı var sadece kabloyu takip aktiflestirip izliyorlar. Demek istediğim uydu yönü değiştirmeden nasıl izleyrmiyorsun?

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Digiturk'un anten ayarları ile de oynamışsındır belki... Senin derdin Digiturk'u değiştirmek değil miydi, getir bir antenciyi yaptır. Elle ya da bilmeden yapamazsın, çok uğraşırsın ve o uğraşına değmez. Digiturk anteni bu arada Turksat'tan küçüktür, büyütmeni tavsiye ederim (küçük anten ile çalışabilse de)

3 canak diyorsun... Hotbird, Eutelsat W3 (Digiturk) ve Turksat beraber goruyor demek ki... Apartmanlarda bunun için özel aparatlar vardır. Biraz bu konunun dışında ve uzmanlığım da değil. Ayrıca Turksat uydusunda da Digiturk yayınlarının bir kısmı vardır (ama hepsi değil)...

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam nasıl görüyor bilmiyorum ama 3 tane den 2 si aynı yine 1 i farklı bir yöne bakıyor .