USB'den Win 10 yükleme

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Windows 7 ürün anahtarın varsa, onu Windows 10'da da kullanabilirsin.
Bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullan işaretli ise, BIOS ayarlarını kurcalamana gerek yok. Bkz.
Muhtemelen Windows 10 medyasının indirme işleminde bir problem oldu.
tekrar deneyeceğim sağolun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows 7 ürün anahtarın varsa, onu Windows 10'da da kullanabilirsin.
Bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullan işaretli ise, BIOS ayarlarını kurcalamana gerek yok. Bkz.
aynen şu an etkin windows 7 ama ürün anahtarını bilmiyorum win 10 a geçince direkt etkin olur mu
(hep bilgisayarcıda format attırdım onlarda böyle tek kullanmlık oem mi kullanır bilmiyorum)

Son düzenleme:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
aynen şu an etkin windows 7 ama ürün anahtarını bilmiyorum win 10 a geçince direkt etkin olur mu
(hep bilgisayarcıda format attırdım onlarda böyle tek kullanmlık oem mi kullanır bilmiyorum)
Ürün anahtarını öğrenmen gerekiyor ya da yükseltme yapabilirsin.

Şu yazılımı kullanabilirsin, daha başka program anahtarın varsa onları da mutlaka kaydedin.

Şunu da belirteyim eğer Windows 7 etkinleştirilmişse ve mevcut sistemi yükseltme yaparsan Windows 10 otomatikman etkinleşir. Ama sıfırdan Windows 10 kurarsan, sistemi etkinleştirmek için ürün anahtarı gerekecektir.

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Ürün anahtarını öğrenmen gerekiyor ya da yükseltme yapabilirsin.

Şu yazılımı kullanabilirsin, daha başka program anahtarın varsa onları da mutlaka kaydedin.

Şunu da belirteyim eğer Windows 7 etkinleştirilmişse ve mevcut sistemi yükseltme yaparsan Windows 10 otomatikman etkinleşir. Ama sıfırdan Windows 10 kurarsan, sistemi etkinleştirmek için ürün anahtarı gerekecektir.
yükseltme yapsam ne olur format gibi olur mu

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
yükseltme yapsam ne olur format gibi olur mu
Kısmen denebilir ama temiz kurulum olmaz.

Yükseltme şu açıdan iyi, diyelim ki ürün anahtarında sorun yaşadın bu durumda Windows 10'u etkinleştirmek için yeni ürün anahtarı bulman gerekiyor. Ama şu an kullandığın Windows 7 etkinleştirilmiş ise, sistem Windows 10'a yükseltildiğinde etkinleşiyor. Sonra tekrardan Windows 10 kurarsan key girmen artık gerekmiyor. Kurulumlarda ürün anahtarı gir kısmını atlarsın, internet bağlantısı olduğunda sistem etkinleşiyor.

Yükseltmenin dezavantajı da var tabii sıfırdan Windows 10 kurmaya benzemez, eski Windows ve bazı dosyalar sıkıştırılır ve korunur, programlar/oyunlar vesaire korunduğu için bazı .exe'lerin açılışında sorun olabilir.

Her ne olursa olsun mutlaka ürün anahtarını öğren ve Google'da arat bakalım çıkacak mı? Eğer web sitelerinde varsa, key benzersiz değildir ve Windows 10'u etkinleştirmede sorun yaşarsın. Yükseltmede Windows'un etkinleştirilmiş olması önemli ne şekilde etkinleşmiş olduğu değil. Bilmiyorum anlatabildim mi. Kolay gelsin.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,713
En az 8GB'lık bellek olsun, MediaCreationTool ile ya da .iso varsa Rufus'la hazırlamanız yeterli. Belleğinizin kapasitesi yeterli.

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Kısmen denebilir ama temiz kurulum olmaz.

Yükseltme şu açıdan iyi, diyelim ki ürün anahtarında sorun yaşadın bu durumda Windows 10'u etkinleştirmek için yeni ürün anahtarı bulman gerekiyor. Ama şu an kullandığın Windows 7 etkinleştirilmiş ise, sistem Windows 10'a yükseltildiğinde etkinleşiyor. Sonra tekrardan Windows 10 kurarsan key girmen artık gerekmiyor. Kurulumlarda ürün anahtarı gir kısmını atlarsın, internet bağlantısı olduğunda sistem etkinleşiyor.

Yükseltmenin dezavantajı da var tabii sıfırdan Windows 10 kurmaya benzemez, eski Windows ve bazı dosyalar sıkıştırılır ve korunur, programlar/oyunlar vesaire korunduğu için bazı .exe'lerin açılışında sorun olabilir.

Her ne olursa olsun mutlaka ürün anahtarını öğren ve Google'da arat bakalım çıkacak mı? Eğer web sitelerinde varsa, key benzersiz değildir ve Windows 10'u etkinleştirmede sorun yaşarsın. Yükseltmede Windows'un etkinleştirilmiş olması önemli ne şekilde etkinleşmiş olduğu değil. Bilmiyorum anlatabildim mi. Kolay gelsin.
evet arattım keyi hatta gizli sekmeden ve karşıma başka sitede key çıktı:(

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
evet arattım keyi hatta gizli sekmeden ve karşıma başka sitede key çıktı:(
Windows etkinleştirme durumunda sorun yok değil mi? Windows etkinleştirildi yazıyor?
İlkin Windows Media Creation Tool ile yükseltme yapmayı dene, sonra istersen temiz kurulum yaparsın.

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Windows etkinleştirme durumunda sorun yok değil mi? Windows etkinleştirildi yazıyor?
İlkin Windows Media Creation Tool ile yükseltme yapmayı dene, sonra istersen temiz kurulum yaparsın.
aynen etkinleştirildi diyor orda sorun yok ama yükselttim diyelim başarılı bir şekilde temiz kurulum nasıl yapacağım boot ekranında usb görünmüyor sadece hard disk ayarları yerinde görünüyor

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
aynen etkinleştirildi diyor orda sorun yok ama yükselttim diyelim başarılı bir şekilde temiz kurulum nasıl yapacağım boot ekranında usb görünmüyor sadece hard disk ayarları yerinde görünüyor
Yükseltmeyi gerçekleştirdikten sonra;
Windows kurtarma seçeneklerinden sıfırlama yaparak "Her şeyi kaldır" seçimi ile sıfır bir Windows 10 kullanabilirsin. Bu da bir alternatif. ;)
Eğer USB üzerinden tüm sabit diski biçimlendirerek Windows 10 kurmak istersen, yine tekrardan konuya bakarız. Ayrıca;
boot ekranında usbyi görmüyor
için
demiştim.

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
bu sefer microsoft sayfasında keyi girdim hata oluştu dedi zaten googleda aratınca da çıkmıştı tabii produkey'de etkinleştirildi diyor

Son düzenleme:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
teşekkürler

yükseltme tam olarak nasıl yapılıyor?

Medya oluşturma aracını indiriyorsun, çalıştırıyorsun, ekrandaki yönergeleri izliyorsun.

Windows 7'den Windows 10'a yükseltme diye Google'da aratırsan, pek çok kaynak çıkıyor, bakabilirsin.

bu sefer microsoft sayfasında keyi girdim hata oluştu dedi zaten googleda aratınca da çıkmıştı tabii produkey'de etkinleştirildi diyor
Hata veriyor çünkü artık o keyi kullanamazsın, sistemin yasal olmayan bir yolla etkinleştirilmiş. O ürün anahtarını sıfırdan Windows 7 kursan bile kullanamazsın, hata verir, Windows etkinleşmez.

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Medya oluşturma aracını indiriyorsun, çalıştırıyorsun, ekrandaki yönergeleri izliyorsun.

Windows 7'den Windows 10'a yükseltme diye Google'da aratırsan, pek çok kaynak çıkıyor, bakabilirsin.

Hata veriyor çünkü artık o keyi kullanamazsın, sistemin yasal olmayan bir yolla etkinleştirilmiş. O ürün anahtarını sıfırdan Windows 7 kursan bile kullanamazsın, hata verir, Windows etkinleşmez.
win 10 a yükseltsem o zaman etkin olmayacak yani,yükseltince oem
key alsam

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
win 10 a yükseltsem o zaman etkin olmayacak yani,yükseltince oem
key alsam
Bu konuda sorun yaşayacağını sanmıyorum, bir mesajımda:
Yükseltmede Windows'un etkinleştirilmiş olması önemli ne şekilde etkinleşmiş olduğu değil. Bilmiyorum anlatabildim mi. Kolay gelsin.
demiştim. Ki bu nedenle / para vermeyesin diye yükseltme işlemini önermiştim.

Eğer yükseltme sonrası Windows etkinleşmez ise (pek sanmıyorum) OEM key de satın alabilirsin tabii. Kolay gelsin.

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Bu konuda sorun yaşayacağını sanmıyorum, bir mesajımda:
demiştim. Ki bu nedenle / para vermeyesin diye yükseltme işlemini önermiştim.

Eğer yükseltme sonrası Windows etkinleşmez ise (pek sanmıyorum) OEM key de satın alabilirsin tabii. Kolay gelsin.
Çok sağolun

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
win 7 den win 10 a yükselttim pc'yi ama win 10 64 bit yapmak istiyorum usb ile windows 10 aracı ile yapmayı biliyorum ama sorun şu boot ekranında usbyi bir türlü görmüyor uefı desteği yokmuş ondan dolayı olur mu eğer öyleyse başka yolu yok mu
tek çare cd mi oluyor bu durumda

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Merhaba
Windows etkinleştirmesini gerçekleştirdin sanırım?

64-bit olan sürümü indirip USB ya da DVD’ye yazdırmak ve yüklemek durumundasın. Cihaz neydi peki? Dizüstü ise tam marka modeli, masaüstü ise ana kart bilgilerini paylaşır mısın?

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Merhaba
Windows etkinleştirmesini gerçekleştirdin sanırım?

64-bit olan sürümü indirip USB ya da DVD’ye yazdırmak ve yüklemek durumundasın. Cihaz neydi peki? Dizüstü ise tam marka modeli, masaüstü ise ana kart bilgilerini paylaşır mısın?
aynen etkinleşti otomatik olarak win 10'a yükseltince.
64 bit olan sürümü de indirdim hazır tek sorun bıos ta yok usb bellek
anakart bilgilerini atıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran görüntüsü.png
ekran görüntüsü1.png

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,030

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
evet ama,1'e usb bellek seçtim 2.hard disk ama değişen bişey olmadı açtığımda gelmedi kurulum

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,030
evet ama,1'e usb bellek seçtim 2.hard disk ama değişen bişey olmadı açtığımda gelmedi kurulum
Her iki yerden yapılıyorsa USB başa getirliyorsa yani öyle deneyin olmuyor ise USB yanlış hazırlanmış olabilir.

Sahset Hakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Zaten 4-5 Gb civarında bir İSO dosyası yüklüyor geriye kalan boş oluyor sıkıntı olmaz

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Her iki yerden yapılıyorsa USB başa getirliyorsa yani öyle deneyin olmuyor ise USB yanlış hazırlanmış olabilir.
yaptım hiç bir sey olmadı hem usbyi kaç kere tekrar hazırladım sorun merde anlamadım

Sahset Hakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8