Üniversiteli 3 kızın 'seçmeli' otostop turu!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi 3 kız, otostopla İstanbul'dan Antalya'ya 10 günde ulaştı.

649154_detay.jpg

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olan Nazlı Akar (25), Ezgi Kılınçlar (24) ve Ece Ecmen (24), 'parasız da tatil yapılabilir' diyerek 10 gün önce İstanbul'dan otostop yaparak Antalya'ya hareket etti. Gündüzleri sürekli otostop yöntemiyle yolculuk yapan kızlar, geceleri ise güvenli bölgelerde kurdukları çadırda geçirdi. Maceralı yolculuk sonunda yaklaşık 850 kilometre yol kat ederek Antalya'nın dünyaca ünlü Adrasan Beldesi'ne ulaşan kızlar, "Yolculuğumuz boyunca Anadolu insanını yakından tanıma fırsatı bulduk. Bizim için iyi bir macera oldu" dedi.

'ÖNÜMÜZDEKİ YIL DOĞU'DAYIZ'

Antalya'da birkaç gün kaldıktan sonra geziyi bitirip İstanbul'a döneceklerini söyleyen Nazlı Akar, "Seyahat sırasında en kolay yaptığımız şey otostop çekmek oldu. Herkes bizi arabasına almak istedi. Ancak biz tipini beğenmediklerimizin otomobillerine binmedik. Ahlaksız teklif aldığımız birkaç araçtan indik. Bazen uzun süre yürümek zorunda kaldık. Çok keyifli zaman geçiriyoruz. Önümüzdeki yaz Doğu illerini kapsayan geziye çıkmayı düşünüyoruz" dedi.

PİPPA, BARIŞ SEYAHATİNİ TAMAMALAYAMADI

Barış mesajı vermek için İtalya'dan Kudüs'e gitmek üzere gelinlikle yola çıkan "Pippa Bacca" ismiyle tanınan İtalyan sanatçı, 31 Mart 2008'de Gebze İlçesi'nde tecavüz edilerek öldürülmüş halde bulunmuştu. Bacca'yı öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan kamyon şoförü Murat Karataş'a ömür boyu hapis cezası verilmişti.

Yusuf DALAMAN / GAZETE HABERTÜRK

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Sakata gelmeyin sakın...

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
3 kişi oldukları için bişey olmaz.. tabi kamyonda 3 şoför yoksa :D

disconse

Asistan
Reaksiyon puanı
2
soldaki güzelmiş :) sırtımda taşırım dediğim tiplerden :)

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
çok özgür kız bunlar.kaşınıyolar sanki...

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
töbe töbe ağzımı bozacam şimdi... ülen ben erkek halime güvenip böle bir şey yapmam... siz kız halinizle hangi kafayla ne yapıuyrsunuz... sonra bir şey oldu mu ağalıp sızlıyonuzzz... nese bizim oralarda bu tarz kızlara ekmek arası kaşar deniyor zaten... bunlar trible kaşar...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Kız olmak da zor memlekette. Anında kaşar olur, motor olur.

Biz erkekler hep delikanlıyızdır.

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bu dünyada onlara herşey beleş zaten. 3 Erkek çıksın bakalım kaç ayda gidicek antalyay a :D

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
arkadaşlar herkez iyi başlarına bişey gelmemiş diyorsunuzda başlarına birşey gelip gelmediğini nerden biliyoruzki belkide geldi :D

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
3 erkeğe ne gerek var. Sütü bozuk birine denk gelirlerse özgür ve hür bir şekilde önce tecavüz ederler sonra öldürürler. En son dünya barışı diye gelen bi kadın vardı. Sonu iyi olmadı.

halil413

Profesör
Reaksiyon puanı
0
bana haber etselerdı ben gotururdum ıstedıklerı yere hemde parasız

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Nerde Bunların Babaları Dayıları Amcaları ?? 3 üde Yetim mi Yoksa ??

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
"Bu yol yol değil kızlar.Geri dönün..." diyorum. : )

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Hatunlarda deli cesareti varmış, neye güvenerek otostopla İstanbuldan Antalyaya gidiyorsun burası Türkiye, çıkar ş...fsizin biri cep telefonun için bile öldürebilir seni,
keza ahlaksız teklifte bulunanda olmuş, kapıları kapatıp tenhayada götürebilirdi bunları, sonra 3.sayfada manşet.
Sağ salim gittiklerine dua etsinler, seneye doğuya giderlerse bu sefer kurtuluşları olmaz

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Anadolu insanını yakından tanıma fırsatı bulmuşlarmış.Sanki uzaydan geldiler.Bildiğin insan le onlar. Doğuya gidecekler seneye öyle mi bunların suratında "Van'a Kadar Gideri Var" edası benden söylemesi. Alırlar bunları bir yere.

by efsane

Rektör
Emektar
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,135
Sorması ayıp doğuyu ne olarak görüyorsunuz siz? Yaşayan herkes dağdan inme, tecavüz potansiyeli maksimum olan insanlar mı? O yolda başlarına birşey gelmediyse doğuda hiç gelmez. İnsaf ya.

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Ben kimseyi yadırgamak için söylememiştim kırdıysam kusura bakmayın. Mesela doğu değil başka bir yere de gitseler olabilir. Ben örnek anlamında bu tarz durumlarda ülkemizde olan olaylara örnek atıfta bulunmuştum.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
gereksiz bir risk almışlar. ayrıca konuyu doğuya çekmenin bir anlamı yok (bkz. Pipa Bacca). ülkenin yer yerinde kötü niyetli insanlar olabilir.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
arkadaşlar herkez iyi başlarına bişey gelmemiş diyorsunuzda başlarına birşey gelip gelmediğini nerden biliyoruzki belkide geldi :D

Aynen ya, bunların başına bir şey gelmediğini veya bir şey gelmekten ziyade seyehat edebilmek için kasten bir şeyler yapmadıklarını nereden biliyoruz ki :)

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Üstüne toz kondurmadığımız güzel ülkemizde kızlar hakkında(başlarına gelebilecekler hakkında) konuştuklarımıza bakın hele ki tüm bu söylenenlerde gerçeklik payı çokça var.Neresinden tutsanız elinizde kalan bir durum.