Twitter'dan Son Dakika!

Bu konuyu okuyanlar

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Herkes beğendiği veya hayalini kurduğu objeleri,veya fikirleri avatarına koyar ...
Aksini iddaa eden ???

SEN:) >>(avatar fotoğrafında hangi bayrağa hizmet etmek istediğini mi anlatmak istiyorsun? Düz mantıkla, sen ve senin gibiler bir şeyi savunuyorsa, vatan bayrağına hizmet etmek isteyenlerin bu işin içinde bir iş var diyerek sizlere karşı durmaları ne kadar haklı olduklarını gösterir.
Yürü be birilerine batan Adam..
<<<<

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Adam koltuktan inmemek için anayasayı değiştirdi askerin darbe yapma iznini elinen aldı dediğiniz kadar dürüstse niye böyle bişey yaptı halkın yüzde 50si istiyor olabilir ama diğer ülkelerden ve türkiyedeki diğer yüzde 50 li istemiyor karşı çıkıyor eğer ülkeye rütbeye kendisini biraz saygısı olsaydı kendisi istifa ederdi.
[MENTION=283471]<SxA>[/MENTION] her şey iyi hoşta bu dediğin kabul edilemez bir yaklaşım, canlı örneğini Mısır yaşıyor Halk bi defa devrim yaptımı yaptı, seçim oldu mu oldu, peki Askeri darbe niye ? Bu yüzden yalan yanlış yargılamalardan yaklaşık 500 kişi idam hükmü verildi. Onun için Asker sadece ve sadece savaş durumlarında devreye giren bir mekanizma, sonuç olarak askeri asker yapanda bu millet.
Koltuğunda hiç kimse sonsuza dek kalmamıştır kalmayacak ta.

Önemli olan şu vatanın bekası, bugün buna bugün RTE hizmet eder yarın bi başkası.

Unutma kazanmak istiyorsan arkana Boğazları değil, Anadolu'yu alacaksın ;)

ZENGİN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Twitter olmaz ise bu ülke nasıl kalkınır arkadaşlar?(!) Biraz iyi düşünün. Tabi ki facebook ta öyle. Bunlar kapatılamaz. Ülkemizin gelişip kalkınması için çoook ama çoook önemlidir!... Avrupa birliği ve dış güçler bize ne der sonra? Biraz derinlemesine düşünürsek bu tarz iletişim gelişince samimi iletişim kalktı. İnsanlar sadece kısa ve anlamsız şekilde bilgi paylaşımında bulunuyor. Yanı başımızdaki arkadaşımızla yüz yüze konuşmak yerine mesaj vb yollarla iletişim kuruyoruz. İşin aslı bu tartışmaların temelinde de bu yatıyor. Yüz yüze konuşsak yüzümüzdeki o samimi ve dostane ifadeler belki de ayrıştığımız noktalarda bizi beraberliğe götürecektir. İnsanların bilgi sağlama kanalları engellenmesi kabul edilir durum değildir. Ancak twitter ve facebook vb paylaşımları biraz da amaçlarını aşmış durumdalar. Başkaları adına açılan hesaplar, toplumun ahlaki değerlerine aykırı görseller ve ağza alınmayacak küfürleşmelerin yeri olmuş buralar. Ben de bu sosyal paylaşımlara üyeyim. Ancak benim veya arkadaşlarımın paylaşımına edebe aykırı yorum görünce kim olursa olsun arkadaş listemden siliyorum. Bir de çoğunluk bu sosyal paylaşım alanlarını haber alma amaçlı kullanıyorlar. Bu ciddi olumsuzluklar meydana getirmektedir. Örnek: Ben sizinle ikamet ettiğim bölge ile ilgili bir resim koyarak olumsuz bir bilgi paylaşsam. Sonucunu düşünmek dahi istemiyorum. 1 Saatte ortalığı savaş alanına çevirmiş olurum. Halbuki sosyal paylaşım platformları daha çok güzellikleri dostlarla paylaşma yeri olmalı. Şiddete dönük amaçlı yapılan her şeye karşıyım. Nasıl anlarsanız artık.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Adam koltuktan inmemek için anayasayı değiştirdi askerin darbe yapma iznini elinen aldı dediğiniz kadar dürüstse niye böyle bişey yaptı halkın yüzde 50si istiyor olabilir ama diğer ülkelerden ve türkiyedeki diğer yüzde 50 li istemiyor karşı çıkıyor eğer ülkeye rütbeye kendisini biraz saygısı olsaydı kendisi istifa ederdi.

Sevgili kardeşim yaşınız kaç bilmiyorum. Ancak % 50 vb muhabbete girmek gerekirse 1997 yılında % 14 oy almış 63 milletvekili ile Ecevit,1999 yılına kadar ülkeyi yönetti. Tekrar ediyorum yaşınızı bilmediğim için şahsınızla ilgili düşüncenizi soramam. Sadece şunu ifade edeyim ki o gün geriye kalanlar ise % 85 lik bir dilimi oluşturmuştu. Bir de diğer ülkelerden ve Türkiyeden % 50 si demişsiniz ülkemizi anladım da diğer ülkelerden ifadenizi yagırgadım. Kim bu diğer ülkeler?

Diğer ülkeler ifadesindeki kastınız bu değildi ancak işte yukarıda yazdığım gibi sosyal paylaşım sitelerinde yazılanlar yazıda görüldüğü gibi algılanır ve geri dönüşü olmaz. Yan yana konuşuyor olsak aslında öyle değil şunu söylemek istedim deyip düzeltme imkanı var. Lakin bu alem böyle değil işte maalesef.

devereci08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SEN:) >>(avatar fotoğrafında hangi bayrağa hizmet etmek istediğini mi anlatmak istiyorsun? Düz mantıkla, sen ve senin gibiler bir şeyi savunuyorsa, vatan bayrağına hizmet etmek isteyenlerin bu işin içinde bir iş var diyerek sizlere karşı durmaları ne kadar haklı olduklarını gösterir.
Yürü be birilerine batan Adam..
<<<<

yav he he

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Sevgili kardeşim yaşınız kaç bilmiyorum. Ancak % 50 vb muhabbete girmek gerekirse 1997 yılında % 14 oy almış 63 milletvekili ile Ecevit,1999 yılına kadar ülkeyi yönetti. Tekrar ediyorum yaşınızı bilmediğim için şahsınızla ilgili düşüncenizi soramam. Sadece şunu ifade edeyim ki o gün geriye kalanlar ise % 85 lik bir dilimi oluşturmuştu. Bir de diğer ülkelerden ve Türkiyeden % 50 si demişsiniz ülkemizi anladım da diğer ülkelerden ifadenizi yagırgadım. Kim bu diğer ülkeler?

Diğer ülkeler ifadesindeki kastınız bu değildi ancak işte yukarıda yazdığım gibi sosyal paylaşım sitelerinde yazılanlar yazıda görüldüğü gibi algılanır ve geri dönüşü olmaz. Yan yana konuşuyor olsak aslında öyle değil şunu söylemek istedim deyip düzeltme imkanı var. Lakin bu alem böyle değil işte maalesef.

Abi o dediğin 99 seçimleri olmasın. Çünkü o seçimleri hatırlıyorum. DSP iyi oy almıştı. %14 oyu 95 seçimlerinde almış ve 76 MV çıkarmış.

99 seçimleri: http://www.secim-sonuclari.com/1999
95 seçimleri: http://www.secim-sonuclari.com/1995

ZENGİN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Abi o dediğin 99 seçimleri olmasın. Çünkü o seçimleri hatırlıyorum. DSP iyi oy almıştı. %14 oyu 95 seçimlerinde almış ve 76 MV çıkarmış.

99 seçimleri: http://www.secim-sonuclari.com/1999
95 seçimleri: http://www.secim-sonuclari.com/1995

Ben 1997 derken şunu kastettim. 1997 de Refahyol iktidardan uzaklaştırıldıktan sonra 1997 den 1999 a kadar geçen süreçten bahsetmiştim zaten. Olay doğrudur. Siz de iyi bakın sonuca. 1999 da zaten 3 lü koalisyon vardı.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Fislenmekten niye korkuyorsunuz demişler. Korkan biz degiliz ki, bak burada yazıyoruz. Korkan kapatmaya yeltenenlerdir. Soruşturma devam ederken yargıç kaldırandır. Halbuki madem durustsun, neyden korkuyorsun deli gibi? Soruşturmayi destekleyeceğine bir de tutup engel oluyor meydanlarda avazın ciktigi kadar bagiriyorsun. Yani kardesim buradayız biz korkmuyoruz, internet yasasını çıkaranlar korkuyor.

ZombiKedi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Az önce Youtube'ta kapatılmış... Hayırlı olsun!
İki gün önceki mesajımı okumayan varsa göz atsın, orada bunun geldiğine işaret etmiştim.

Bu seferki sebep cidden çok korkunç!
Bir ülkeye savaş açabilmek için haklı gerekçe olarak kendi ülkesini füzelerle, sanki o ülke yapmış gibi bombalatmayı bile göze almış bir iktidarın iğrenç emellerinin vahim kaydı.

Yönetim sistemiyle, yaşam kalitesi ve özgürlükleriyle artık dünyanın geri kalanından farklı bir ligde olduğumuz açık açık kendini belli ediyor.
En acısı ise, koskoca bir ülkede kendini daracık bir hücrede, gözü bantlı ağzı bağlı, eli ayağı prangalı hissetmek.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
İngiltere prensesinin çocuğunun cinsiyetini dışarıya sızdırdı diye Trafik kazasında (!) hayatını kaybeden hemşire vardı bi.

İngiltere demokrasisi istiyorum ülkeme! Bizimki resmen diktatörlük(!), resmen faşistlik(!)..

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
İngiltere prensesinin çocuğunun cinsiyetini dışarıya sızdırdı diye Trafik kazasında (!) hayatını kaybeden hemşire vardı bi.

İngiltere demokrasisi istiyorum ülkeme! Bizimki resmen diktatörlük(!), resmen faşistlik(!)..

Aynısı var zaten, üzülme. Muhsin Yazıcıoğlu'nun infaz edildiğini söyleyen bir gazeteci bir kavgada(!) vurularak öldürüldü.