Twitter'dan Son Dakika!

Bu konuyu okuyanlar

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
:) Twitteri kötüleyuenleri anlamıyorum silah zoruylamı üye yapiyorlar ? Veya orda paylaşılan içeriği anlayabilecek doğruluğunu yalnışlığını algılayabilecek kapasiteniz yokmudur ? Varsa işinize baksanıza. Hani bu başbakan yasakları kaldırıyordu noldu ?
Ülke menfaatiymiş bırakın ya ülkenin menfaati twitter mi kaldı iddaları belgelerle çıkıp yalanyamıyor adam hala kelime oyunu oynuyorsunuz burda. Bu arada VPN e karşıyım host dosyasında değişiklik yaparak twitter'a erişim sağlayabilirsiniz.

C:\Windows\System32\drivers\etc içine girip host dosyasını masa üstüne taşıyın. Çift tıklayıp not defteri ile açın.
En antına

199.59.150.7 twitter.com www.twitter.com
199.59.148.12 t.co www.t.co

bunları yapıştırıp kayıtedin. Eski yerine kopyalayın ve program kullanmadan girin.

program kullanmadan twittera girme yukarıda anlatılmıştır

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Ortalama 33 milyon dolarlık bir özgürlük söz konusu twitter için, vergisiz,şartsız,pulsuz. Ne kadar şanslıyız ki twitter gibi özgürlüğümüzü bizden daha çok düşünen bir twitter ımız var.

biyoweb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Özgür kafada olmak gerek tabi ama bu forum kuralları şuan sana hakettiğin cevabı vermemi engelliyor kardeş... Bilmem anlatabildim mi o ince mesajı? Tabi senin aklın direkt hakaret kısmında takıldı şuan.. Neyse :)

Kokten sansurcunun sansurden sikayet etmesi... con manidar.

Sen az once twitter keske kokten kapatilsa bunun bir yolu yokmu demiyor muydun?

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Çokta tın demişler. Haklılar. Millet nasıl olsa giriyor.

desende_asi

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Teknolojiyi Twitter'den ibaret sananlar var baya bildiğin varlar yani:) Twitter savunmuyorsan teknoloji sitesine girme diyorlar. Ne günlere kaldık. Ve aynen yukarda bir arkadaşın söylediği gibi sözde siyaset yasak, editörler bile bazı röportajlarına hükümete laf sokarak başlarken yasakları kimin neye göre belirlediği ne kadar keyfi olduğu da ortada oluyor maalesef.

MaMiFilm

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Twitter'ın böyle cüretkar bir açıklama yapmasının tek nedeni sdn ekibi ve onun gibi düşünen vatandaşlardan dolayıdır. Siz bir ülkenin yasaklarına rağmen insanları bu yasağı delmye teşvik ederseniz adamlarda dilediğince at koşturur, nede olsa ziyaretci de bir azalma yok diyerek böyle bir açıklama yaptılar ama aradan biraz zaman geçsin görücem ben onları yasaklı bir siteye reklam vermek yasakdır reklam gelirleri 0 şu anda, belki şimdi sesleri yüksek çıkıyor ama ekmekleri kesilince s... s... bu ülkenin kanunlarına uyacaklar başka bir yolu yok bunun. Adamlar sizin ülkenizi iplemiyor ama siz hala onları savunuyorsunuz nasıl bir ruh halindesiniz merak ediyorum bu kadar mı kin ve nefret dolusunuz arkadaş yazık vallahi düştüğümüz duruma bak.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
twitter'ın bu noktadan sonra kazanabileceği hiç bir şey yok. Mahkeme kararına direnmelerine mantıklı ve ahlaklı bir açıklama getirmek mümkün değil.

Buradan sonra türkiyenin atacağı adımlar önemli. zira devletin kafasına göre dns, proxy veya vpn adreslerini banlamayı sağlayacak bir yasası yok.
Fakat twitter'a girilmesi kesinlikle engellenmek isteniyorsa bilinen proxy adresleri, dns adresleri, vpn hizmetleri ve tor ağındaki bilgisayarların adreslerinin düzenli olarak takip edilip engellenmesi gerekiyor. Fakat yasal çerçevede topyekün bir savaşa giremez. Yasa dışı bir çeşit izin verilmeye çalışılsa bu ileride suistimal edilebilir.

Benim endişem Ulusal güvenlik başlığı altında internet yasaklarını delme için kullanılan yöntemlerin doğrudan hedef alınması. Her ne kadar birçok site haklı sebeple engellenmiş olsa da özellikle telif haklarının ihlali konusunda bir çok site haksız şekilde tamamen engellenebiliyor. Bunların başında torrent siteleri var. Türkiyeye asla gönderilmemiş ve gönderilmesi planlanmayan veya ücretsiz içerikler için torrent sitelerini gezen kişilerin de telif hakkı yüzünden engellenmesi haksız bir durum. Ayrıca bu müzik ve sinema sektörlerinin dijitalleşmesini de yavaşlatan bir şey olur. Zira internetteki mp3 furyası sayesinde bir çok yasal müzik dinleme sitesi hayat buldu.

Uzun vadede ise yasaklar insanları proxy ve vpn kullanmaya itmekte. Bu durum devlete çok büyük zarar sağlar. Proxy ve Vpn'lerde sitelere kişinin kendi ip adresi değil kullandığı proxy adresi gidiyor. buda kimin hangi siteye girdiğinin takip edilememesi anlamına geliyor. Buda en çok çıkan verilerin 2 yıl korunması ile ilgili yasa maddesinin hiç bir işe yaramayacağı anlamına gelir. Zira veriler 2 yıl tutulsa bile kişilerin ip adresleri tamamen farklı bir yeri işaret edecek. Eskiden internette gizlenmiş olarak sadece hackerlar dolaşırdı. Fakat böyle giderse herkes gizlenmiş olacak buda Devletin işini zorlaştıracak. Twitter'ı sopalayalım derken bizim mahkemelerin elini ayağını kırmış olacağız.

Umarım devletimiz bunu twitter ile doğrudan özel bir şekilde halleder. Zira daha çok engellenirse işlerin daha kötü olacağı gayet açık

EXPERT21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ah twitter ah sende olmazsan ben ne yapacam ? eve ekmek nasıl götürecem. annemi , babamı nasıl görecem ? amcamı teyzemi akrabalarımı nasıl ziyaret edecem ? ülkemize verdiğin vergiler olmazsa nasıl maaş alacağım sen olmazsan nasıl milletime insanlarıma laf yetiştiririm beni kimin like yaptığını nasıl anlayacağım sahil yürüyüşü eş dost arkadaşlarımla bir muhabbet eski anıları hasreti nasıl giderecem.
işte twitter iyiki hayatımda yoksun ve hiç bir zamanda olmayacaksın abd nin biyoloji+soğuk savaş silahi.. hiç bir zaman abd kölesi olmayacağım .....sanalsız gerçek dünyaya hoşgeldiniz :)

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
ah twitter ah sende olmazsan ben ne yapacam ? eve ekmek nasıl götürecem. annemi , babamı nasıl görecem ? amcamı teyzemi akrabalarımı nasıl ziyaret edecem ? ülkemize verdiğin vergiler olmazsa nasıl maaş alacağım sen olmazsan nasıl milletime insanlarıma laf yetiştiririm beni kimin like yaptığını nasıl anlayacağım sahil yürüyüşü eş dost arkadaşlarımla bir muhabbet eski anıları hasreti nasıl giderecem.
işte twitter iyiki hayatımda yoksun ve hiç bir zamanda olmayacaksın abd nin biyoloji+soğuk savaş silahi.. hiç bir zaman abd kölesi olmayacağım .....sanalsız gerçek dünyaya hoşgeldiniz :)

Selam dostum...

Erol.k

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Yasaklanan twitterden ilk tweet atanlar melih gökçek ile cumhurbaşkanı abdullah gül. Onlar bile yasağı iplemeyip yazıyorlarsa demekki yasağıve başbakanı takmıyorlar demek. Daha neyin kafasını yaşıyorsunuz. İbrahim tatlıses isimli türkücü twit atarak yasağı desteklediğini söylemiş :) daha ne diyim.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@Bloother, arkadaşım benim şahsımı değil, sözlerimi eleştir. Günlerdir soruyorum, bir damlacık eğer haklı olsaydın göğsünü gere gere cevap verirdin. Madem ki konuyu "para"ya getirdin; öyleyse rica ediyorum, evelemeden, gevelemeden şu soruya cevap ver: Madem ki konu para, madem ki konu vergi; Twitter'dan daha önce açılmış olup hala da milyonlarca lira kazanan ve vergi ödemeyen binlerce site neden kapatılmadı ve neden kapatılmıyor da SADECE Twitter kapatılıyor? Hem de daha önce hiç yapılmamış yöntemlerle; IP, DNS Allah ne verdiyse engelleyerek? (Örnek vereyim mi? Sadece teknoloji şirketleri Enom, Godaddy, VeriSign, RapidShare gibi şirketler yeter. Bunlar çok daha stabil para kazanıyor, bugüne kadar hangisi bir defa engellendi?)

Ayrıca kaale almak böyle mi olur? Koskoca ülke başbakanı bir tane şirketle ağız dalaşına giriyor. Yukarıda bu şahsıma yaptığın eleştirinin ne kadar anlamsız ve boş olduğunu da anlattım. Devlet olarak hukuka taşırsın konuyu, kesersin cezanı olur biter; kalkıp da adamlar seni takmıyorum dedikçe meydanlarda bağırmak, dövünmek, kendini kaybetmek, olayı sokak dövüşüne çevirmek, ülkemizi yüceltiyor mu; yoksa "bu ne biçim başbakan, senin işin bu mu, sana yakışıyor mu" düşüncesiyle maskaralığımızı mı gözler önüne seriyor? Bunu başka başbakan yapsaydı neler diyeceğinizi bir düşünsek mi?

Bir de not düşeyim; o şamarı yapıştırdık şeklindeki başbakan taraftarına yakışır kabadayı sözünü ben söylemedim, i7_core söyledi. Ben de ona gönderme yaptım. Yani sözü söyleyen o, ama nedense sen bana yakıştırıyorsun bunu. Zanlarınız boşa düşünce yine konuları bırakıp şahıslara yöneldiniz. Hatta o kadar ki; kendi sözlerinizi kendiniz eleştiriyorsunuz farkında bile değilsiniz. Halbuki sen Twitter'da cirit atıyorsun; bense bugüne kadar şahsım olarak tek bir Twit bile atmamış olmama rağmen bomboş bir kişisel saldırıyla "sizin gibiler yüzünden kazanıyor" diye ezberden konuşuyorsun. Madem ki o kadar "bilinçli"sin, girmeyin kardeşim, bırakın para kazanmasın bizden, "sosyal" bir cevap ve ceza verin Twitter'a; ama yapamıyorsunuz, hepiniz cirit atıyorsunuz orada; lafa gelince de mangalda kül bırakmıyorsunuz. Allah aşkına.. O yüzden deli gibi kaçtığınız soruyu tekrar soruyorum; konu vergiyse vergi ödemeyen binlerce diğer site neden hala açık?!

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Başbakan tek bir şirketle kavgaya giriyor cümlesiyle küçümsediğiniz şirketin Türkiye'den 12 milyon üyesinin olduğu söyleniyor. Toplumsal eylemlerde ki rolünü de gördük, montaj olduğu iddia edilen görüntü ve ses kayıtlarının yayılmasındaki etkisini de. Twitter'a erişimin engellenme nedeni Türkiye Cumhuriyeti Mahkeme kararlarıdır. Sapla samanı birbirinden ayırabilmek lazım. Adı geçen mahkeme kararlarının içeriklerini bir okuyun, başınıza gelen bir durum olsa ne yapardınız onu düşünün, sonra yazışmaya devam edelim. Bu kadar çok kullanılan bir sitede, bir yakınınızın ahlaksız görüntülerinin yayınlanması ve bunu durdurmaya yönelik yaptığınız tüm çabaların boşa gitmesi ihtimali sizi de korkutmuyor mu? O kadar genişseniz zaten bu başlık altında alabileceğiniz hiçbir cevap size yeterli değildir. (Bu yorumun ilk 3 cümlesi @Turab Garip 'e, gerisi herkese yazılmıştır.)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
[MENTION=96405]vimjunon[/MENTION], "Toplumsal eylemlerdeki rolü" çok takdir ediliyordu, Rabia işaretleri, Mısır devrimi, Tunus, Libya.. O zaman çok süperdi, sosyal rolü çok harikaydı.. Hatta İran ve Suriye Twitter'ı Facebook'u engelleyecek diye bu hükümet ve destekçileri kıyametler kopardılar. Dünyanın bütün ülkelerinde süper harika(!); bize gelince mi kaka?

İkinci olarak, 12 milyon değil 120 milyon üyesi bile olsa; "ülke" düzeyinde mi cevap verilir? İstersen Dış İşleri bakanımızı gönderelim Twitter'la görüşmesi için? Ya da Twitter Ankara'da elçilik açsın? Hükümet.. Hem de en üst düzeyde "bir şirket"le ağız dalaşı yapıyor; hiçbir ulusal veya uluslararası siyaset bunu açıklayamaz. Bu maskaralıktır, siyaset bilememektir. Edebinle usulünce cevabı verilir, cezası verilecekse verilir, ondan sonra da kaale alınmaz; ama sen kalk meydanlarda bağır çağır, dövün kendini parçala.. Hem de bir başbakan olarak.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
@Bloother, arkadaşım benim şahsımı değil, sözlerimi eleştir. Günlerdir soruyorum, bir damlacık eğer haklı olsaydın göğsünü gere gere cevap verirdin. Madem ki konuyu "para"ya getirdin; öyleyse rica ediyorum, evelemeden, gevelemeden şu soruya cevap ver: Madem ki konu para, madem ki konu vergi; Twitter'dan daha önce açılmış olup hala da milyonlarca lira kazanan ve vergi ödemeyen binlerce site neden kapatılmadı ve neden kapatılmıyor da SADECE Twitter kapatılıyor? Hem de daha önce hiç yapılmamış yöntemlerle; IP, DNS Allah ne verdiyse engelleyerek? (Örnek vereyim mi? Sadece teknoloji şirketleri Enom, Godaddy, VeriSign, RapidShare gibi şirketler yeter. Bunlar çok daha stabil para kazanıyor, bugüne kadar hangisi bir defa engellendi?)

Ayrıca kaale almak böyle mi olur? Koskoca ülke başbakanı bir tane şirketle ağız dalaşına giriyor. Yukarıda bu şahsıma yaptığın eleştirinin ne kadar anlamsız ve boş olduğunu da anlattım. Devlet olarak hukuka taşırsın konuyu, kesersin cezanı olur biter; kalkıp da adamlar seni takmıyorum dedikçe meydanlarda bağırmak, dövünmek, kendini kaybetmek, olayı sokak dövüşüne çevirmek, ülkemizi yüceltiyor mu; yoksa "bu ne biçim başbakan, senin işin bu mu, sana yakışıyor mu" düşüncesiyle maskaralığımızı mı gözler önüne seriyor? Bunu başka başbakan yapsaydı neler diyeceğinizi bir düşünsek mi?

Bir de not düşeyim; o şamarı yapıştırdık şeklindeki başbakan taraftarına yakışır kabadayı sözünü ben söylemedim, i7_core söyledi. Ben de ona gönderme yaptım. Yani sözü söyleyen o, ama nedense sen bana yakıştırıyorsun bunu. Zanlarınız boşa düşünce yine konuları bırakıp şahıslara yöneldiniz. Hatta o kadar ki; kendi sözlerinizi kendiniz eleştiriyorsunuz farkında bile değilsiniz. Halbuki sen Twitter'da cirit atıyorsun; bense bugüne kadar şahsım olarak tek bir Twit bile atmamış olmama rağmen bomboş bir kişisel saldırıyla "sizin gibiler yüzünden kazanıyor" diye ezberden konuşuyorsun. Madem ki o kadar "bilinçli"sin, girmeyin kardeşim, bırakın para kazanmasın bizden, "sosyal" bir cevap ve ceza verin Twitter'a; ama yapamıyorsunuz, hepiniz cirit atıyorsunuz orada; lafa gelince de mangalda kül bırakmıyorsunuz. Allah aşkına.. O yüzden deli gibi kaçtığınız soruyu tekrar soruyorum; konu vergiyse vergi ödemeyen binlerce diğer site neden hala açık?!

Konu sadece para değil, sadece vergi değil. Cehaletini ve asıl niyetini de yazının devamında ortaya sermişsin yine. He ben twitter'da cirit atıyorum, sen hiç girmiyorsun he. Sonra da kalk benden cevap bekle. Bir şey biliyormuş gibi uzuuun uzun yazıyorsun. Yazılarını kaale almıyorum o yüzden cevap vermiyorum. Kaale almamak öyle değil böyle olur. Diyeceksin ki o mesajı niye yazdın o zaman madem kaale almıyordun? Onu cevap olarak, kaale almak olarak görüyorsan o da senin bileceğin iş.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Biz twitter'ı nasıl kaale almayacağız? Adamlara ses çıkarmayalım, yine istedikleri parayı kazansınlar üstümüzden

Konu sadece para değil, sadece vergi değil.

Şu zıkkımın kökü konuyu bir söyleseniz de anlasak artık. Her çıkmaza girdiğinde lafları değiştirip durmayın başımız döndü. Vergi diye iddia eden sendin, şimdi sadece o değil diyen yine sensin. Halbuki biz zaten biliyoruz konunun "vergi" olmadığını.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Şu zıkkımın kökü konuyu bir söyleseniz de anlasak artık. Her çıkmaza girdiğinde lafları değiştirip durmayın başımız döndü. Vergi diye iddia eden sendin, şimdi sadece o değil diyen yine sensin. Halbuki biz zaten biliyoruz konunun "vergi" olmadığını.

Neden sinirleniyorsun ? Sağlığına yazık :) Sakin olmanı öneririm.Dünyayı sen mi kurtaracaksın,hala cevabını bildiğin soruları sormayı da bırakamamışsın bak.Parmaklarına yazık:D

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Vallahi çok şükür hıyanete verdiğimiz karşılık dışında sükunetimiz yerli yerinde; meydanlara çıkıp "kökünü kazıyacağız, yok edeceğiz, parçalayacağız" diye boğazını yırtan biz değiliz. O yüzden sen iyisi mi "sakin ol" diye bize değil "usta"ya söyle. :)

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Aa Turab Garip nikiyle birkaç kişi mi giriyordu ? Biz falan :) Sana değil size ehehe :D Bugün amma neşeliyim ya.Teşk.

vimjunon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Her zamanki gibi hepimiz haklı hepimiz haksızız. Şu seçim geçse de rahatlasak -sanki bu ülkede böyle birşey mümkünmüş gibi-.

MaMiFilm

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vallahi çok şükür hıyanete verdiğimiz karşılık dışında sükunetimiz yerli yerinde; meydanlara çıkıp "kökünü kazıyacağız, yok edeceğiz, parçalayacağız" diye boğazını yırtan biz değiliz. O yüzden sen iyisi mi "sakin ol" diye bize değil "usta"ya söyle. :)

Haklısın siz meydanlara çıkmıyorsunuz siz sokağa çıkıp yıkıp dökmekle meşgulsünüz. Sadece gezi olaylarında borsada ülkeye 100.000.000.000$ zarar verdiniz ama bu ülkenin temelleri sağlam bişey olmadı. Hıyanet diyorsun elin amerikalısının şirketini nasıl koruyacağım diye dört dönüyorsun yazık size vallahi acıyorum halinize. Size sakin olun diyen yok zaten siz sakin olamazsınız almışsınız başınızı gidiyorsunuz ülke elden gitse umrunuzda değil yeterki hükümet düşsün tek derdiniz bu ama bunuda başaramayacaksınız Allah'ın izniyle.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Haklısın siz meydanlara çıkmıyorsunuz siz sokağa çıkıp yıkıp dökmekle meşgulsünüz. Sadece gezi olaylarında borsada ülkeye 100.000.000.000$ zarar verdiniz ama bu ülkenin temelleri sağlam bişey olmadı. Hıyanet diyorsun elin amerikalısının şirketini nasıl koruyacağım diye dört dönüyorsun yazık size vallahi acıyorum halinize. Size sakin olun diyen yok zaten siz sakin olamazsınız almışsınız başınızı gidiyorsunuz ülke elden gitse umrunuzda değil yeterki hükümet düşsün tek derdiniz bu ama bunuda başaramayacaksınız Allah'ın izniyle.

Ah neresinden tutsam bilemiyorum ki. Eğer gerçekten doğru düzgün konuşabileceğimizi bilsem, şu yazdıklarına neler derdim. Senin bütün hesabın borsa mı arkadaşım? Ülkenin kamu malları yağma ve talan edilsin, milyarlarca dolar ve milyonlarca insanın emekleri birinin cebine aksın, sen "üç beş kuruş"un peşine düş. Olacak iş mi? Hem bana ne elin Amerikalı şirketinden, ben ülkemin bir şirketin ayağına düşmesinden rahatsızım; beni temsil eden adam, ülke düzeyinde kıytırık bir şirketi muhatap alıyor diye üzülüyorum, sen kalkmış "elin Amerikalı şirketini savunuyorsun" diyorsun. Ülke elden gitse umurunuzda değil diyorsun; ülke Twitter'dan mı gidiyor? Halbuki ülke zaten çoktan elden gitmiş, bütün kurumların zapt edildiğini Erdoğan kendisi bizzat söylemiyor mu? Adam ülkeyi çoktan vermiş kendi ağzıyla itiraf etmedi mi?

Bir de çok merak ettiğim bir şey var; gezide sokağa çıkanların hepsi sütten çıkmış ak kaşık değil, bu muhakkak. Gel gör ki zamanında "Kuvva-i Milliye" olarak ortaya çıkan bütün gruplar da sütten çıkmış ak kaşık değildi. Ne yapsaydık, "borsa" zarar görmesin diye ülkeyi hainlere mi bıraksaydık? "Masraf olmasın" diye Kurtuluş Savaşını yapmasa mıydık? Etrafa saldırmak, kırıp dökmek hiç kimsenin savunduğu bir şey değil ki? Erdoğan'ın bizzat kendi yaptırdığı provokasyonlar ve bazı teröristler dışında kim sağı solu kırıp döktü? Defalardır söylüyorum takmıyorsunuz, duymazdan geliyorsunuz gözünüze sokmak istiyorum; hadi gezi olayları komple hataydı, esnafa ülkeye zarar verdi diyelim; ya yıllardır esnaftan haraç toplayan PKK? Erkeksen, adamsan, sözünde dürüstsen esnafa yıllardır zorla dükkan kapattıran PKK'ya dur desene? Yıllardır onlardan zorla haraç toplayıp ülke ekonomisine kronik olarak zarar veren bu sistemi durdursana!

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bu hiçbir şey dememiş halin mi? :D ayrıca yine tüm cahilliğini ortaya sürmüş, yine tüm hiddetinle kara propagandanı yapmayı ihmal etmemişsin. Tebrikler.. :)

MaMiFilm

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ah neresinden tutsam bilemiyorum ki. Eğer gerçekten doğru düzgün konuşabileceğimizi bilsem, şu yazdıklarına neler derdim. Senin bütün hesabın borsa mı arkadaşım? Ülkenin kamu malları yağma ve talan edilsin, milyarlarca dolar ve milyonlarca insanın emekleri birinin cebine aksın, sen "üç beş kuruş"un peşine düş. Olacak iş mi? Hem bana ne elin Amerikalı şirketinden, ben ülkemin bir şirketin ayağına düşmesinden rahatsızım; beni temsil eden adam, ülke düzeyinde kıytırık bir şirketi muhatap alıyor diye üzülüyorum, sen kalkmış "elin Amerikalı şirketini savunuyorsun" diyorsun. Ülke elden gitse umurunuzda değil diyorsun; ülke Twitter'dan mı gidiyor? Halbuki ülke zaten çoktan elden gitmiş, bütün kurumların zapt edildiğini Erdoğan kendisi bizzat söylemiyor mu? Adam ülkeyi çoktan vermiş kendi ağzıyla itiraf etmedi mi?

Bir de çok merak ettiğim bir şey var; gezide sokağa çıkanların hepsi sütten çıkmış ak kaşık değil, bu muhakkak. Gel gör ki zamanında "Kuvva-i Milliye" olarak ortaya çıkan bütün gruplar da sütten çıkmış ak kaşık değildi. Ne yapsaydık, "borsa" zarar görmesin diye ülkeyi hainlere mi bıraksaydık? "Masraf olmasın" diye Kurtuluş Savaşını yapmasa mıydık? Etrafa saldırmak, kırıp dökmek hiç kimsenin savunduğu bir şey değil ki? Erdoğan'ın bizzat kendi yaptırdığı provokasyonlar ve bazı teröristler dışında kim sağı solu kırıp döktü? Defalardır söylüyorum takmıyorsunuz, duymazdan geliyorsunuz gözünüze sokmak istiyorum; hadi gezi olayları komple hataydı, esnafa ülkeye zarar verdi diyelim; ya yıllardır esnaftan haraç toplayan PKK? Erkeksen, adamsan, sözünde dürüstsen esnafa yıllardır zorla dükkan kapattıran PKK'ya dur desene? Yıllardır onlardan zorla haraç toplayıp ülke ekonomisine kronik olarak zarar veren bu sistemi durdursana!

Ülkeyi hainleremi bıraksaydık sizin kafanız yerinde değil heralde ülkenin %50 sinin desteklediği bir kişiye sen ne hakla hain dersin. Ülke diktatörlüğe gidiyor diyorsunuz diktatürlüğe gitseydi sen burda bu sözleri söyleyemezdin kimsede birşey tartışamazdı, ülke de adamlar sesini çıkarmadığı için millet sitelerden hükümet hakkında atıp tutabiliyor sende burda rahatca hain diyebiliyorsun hala kısıtlıyorlr bizi diyorsun. Adam kabulediyor zaten zamanında cemaate karşı zaaf lı olduklarını ama şimdi onları temizlemek istiyor siz ise cemaatten yana tavır takınarak ülkenin tüm gizli belgelerini ortalığa döküyorsunuz. Çıkan konuşmaların yanında bir sürü mit belgesini gizli belgeleri de adamlar kafalarına göre yayınlıyor ve siz buna çanak tutuyorsunuz. Gezi de henüz bu rüşvet opersyonu bile ortalıkda yoktu siz orda neyi savunarak ülkeyi 100 milyar dolar zarara uğrattınız söylesinize çekinmeyin söyleyin biz dindar bir hükümetten nefret ediyoruz tek derdimiz onu düşürmek. Siz bu ülkede yapılan hiçbir iyi işe destek olmadınız zamanında üniversitelerde başörtüsü serbest bırakılsın dediğinizde alıp mahkemeye götürdünüz. Sizin yaptığınız tek iş üç beş çapulcunun peşine takılıp ortalığı yakıp yıkmak başka bir şey değil. İnsanlarda sizin yaptıklarınızı görüyor zaten bu yüzden hükümete daha çok destek veriyorlar. Ülke elden gidiyormuş hangi ülke elden gidiyor kardeşim kendi uçağını, tankını, helikopterini, gemisini üretmeye doğru giden ülkemi elden gidiyor yoksa doğuda batıda kuzeyde harıl harıl petrol çıkarma çabalarına giren ülkemi elden gidiyor yoksa doğüda batıda tüm müslümanların haklarını korumaya çalışan ülkemi elden gidiyor yoksa tarihinde israile ilk defa özür dileten ülkemi elden gidiyor yoksa bugün amerikayı dahi karşısına alan ona rağmen birşeyleri başarmaya çalışan ülkemi elden gidiyor yoksa milli geliri %400 arttıran ülkemi elden gidiyor yoksa devletin zarar ettiği kurumları özelleştirerek hem daha iyi hizmet aldığımız hemde devletin daha çok kazandığı ülkemi elden gidiyor. Sizin derdiniz ülkenin elden gitmesi değil sizin derdiniz din ile alakalı ne kadar inkar ederseniz edin olay tamamen bunun çerçevisinde dönüyor. Daha düne kadar başbakanı amerikanın her dediğini yapmakla suçlayıp düşürmeye çalışanlar bugün ise amerikaya karşı duruyoruz diye suçlayıp düşürmeye çalışıyorlar. Omurgasız siyaset yapıyorsunuz. Bir ağaç olayından ülkeyi 100 milyar dolar zarara soktunuz bir rüşvet olayından koskoca ülkeyi 20 yıl öncesine götürmeye çalışıyorsunuz. Bugün devlet bankaları yurtdışında şube açıyor her yıl milyarlarca dolar kar ediyor yurtdışından banka satın almaya kalkııyorsa o ülke elden gitmiyor bilakis güçleniyordur. Kalktınız 3. havalimanına karşı çıktınız almanyada sizi destekledi hiç kendinize sormadınız almanya bizi niye destekliyor diye o havalimanı yapılırsa istanbul aktarım merkezi olucak ve almanların elinden milyarlarca dolarlık gelirini alıcak. Bu hükümet ülkeye ihanet etmiyor tam tersi sizler bu ülkeye ihanet ediyorsunuz. Beğenmiyorsan zaten seçimde başka partiye verip geçersin halkın %50 sinin seçtiği kişiyi illegal yollardan düşürmeye kalkarsan buna bu halk izin vermez hiç kusura bakmayın.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

PKK olayına gelince abi insanda biraz insaf olur ne diyeyimki ben size 1.5 yıldır bu ülkede şehit haberi gelmiyor 30 yıldır akan kan durdu ama siz rahat duramıyorsunuz sizi amacınız orda askerler ölsün bizde bunun üzerinden siyaset yapalım.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Konuşmayayım bulaşmayayım diyorum şu konulara olmuyor.

Çıkıp twitter ülkeyi karıştırıyor kökünü kazıyacağız diyen adam senin o sitede neden hesabın var ?

Birde twitter vergi vermiyor vs diye konuşurken siteye neden reklam veriyorsun ?

Birde şu %50 yalanı var biri bana göstersin o %50 oy nerede ne zaman alınmış?

Birde vatan hainliği mevzusu var vatan haini arayanlar Habura doğru bakısınlar. Bop projesinin eş başkanlarına baksınlar.

Birde şehit gelmiyor yalanı var. Gelmiyor mu yoksa şehit haberleri gizleniyor mu daha iyi bakmak lazım..

Gerçi kör olmuş gözlere sağır olmuş kulaklara hiç bir şeyin faydası yok

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Mit şeffaf olmalı diyen bi adam var siyasette. Bunlar bu kafayla yaşıyorlar işte. :)

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Mit şeffaf olmalı diyen bi adam var siyasette. Bunlar bu kafayla yaşıyorlar işte. :)

Mit niye şeffaf olsun bunlar hakikaten sapitmiş ya , amaci zaten istihbarat saglamak ve devletle paylaşmak devletin kurumu gibi ama amaci devlete calisir ya harbiden bunlari hor gorecen ya

MaMiFilm

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sizin konuşmanıza gerek yok zaten ilk günden beri sdn nin tarafını öğrendik merak etmeyin böyle proveke etmeye devam edin siz milleti yayın gücünüzle aferin burası sözde teknoloji forumu teknolojik ürünleri öğrenmemiz gerekeceğine yaşadığı ülkenin yasakladığı bir siteye illegal yollarla nasıl girileceğini öğreniyoruz çok teknelojik bir olay olduğu için teşekkür ederiz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bunlara erişim kökten engellenemiyor mu? Bizim ülkemize hiçbir şekilde hizmet veremesinler, vpn dahi işe yaramasın? Böyle bir şey mümkünse bir an önce yapılmalıdır..
Girme arkadaşım. Zorla mı giriyorsun? Protesto etmek isteyen girmesin. Hesapları kapatma opsiyonu da sunuyor Twitter. Kapatması da gayette kolay. Bizi ikna et biz de girmeyelim. Ancak yasağa çalışıyor kafalar. Direkt yasak istediğine göre halkın Twitter'la bir sorunu yok devletin var demektir.

Hem böylece Twitter daha çekilesi bir yer olur :D

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Konuşmayayım bulaşmayayım diyorum şu konulara olmuyor.

Çıkıp twitter ülkeyi karıştırıyor kökünü kazıyacağız diyen adam senin o sitede neden hesabın var ?

Birde twitter vergi vermiyor vs diye konuşurken siteye neden reklam veriyorsun ?

Birde şu %50 yalanı var biri bana göstersin o %50 oy nerede ne zaman alınmış?

Birde vatan hainliği mevzusu var vatan haini arayanlar Habura doğru bakısınlar. Bop projesinin eş başkanlarına baksınlar.

Birde şehit gelmiyor yalanı var. Gelmiyor mu yoksa şehit haberleri gizleniyor mu daha iyi bakmak lazım..

Gerçi kör olmuş gözlere sağır olmuş kulaklara hiç bir şeyin faydası yok

SDN taraf tutuyor diyen bizler burada ne arıyorsak,twitter ülkeyi karıştırıyor diyen o adam orada onu arıyor.

O sitenin reklama ihtiyacı yok :)) Vergi konusunda reklam yapıldığını zannetmiyorum ama olabilir tabii...

%50 yalanına buradan bakabilirsin :)

Vatan hainliğini gezi olaylarında gördük,bir benzeri hala var,tartışacak bir şey yok bence..

Şehit olup haberlere çıkmayanların isimlerini verirsen,nüfus dairesinde tanıdıklarım var,soruşturabilirim ölüm tarihleri doğru mu diye :) Haberler gizlemek falan,internetin olduğu ortamda mümkün mü :))

Evet kör olmuş gözlere sağır olmuş kulaklara hiçbir şeyin faydası yok :)

Son mesajlar