Haber Twitter'a beğeni gizleme geliyor!

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,656
Elon Musk’ın başına geçtiğinden bu yana türlü türlü yeniliğe maruz kalan Twitter, bugün Blue abonelerine sunacağı yeni bir özellikle gündeme geldi. Bir Twitter kullanıcısının deneyimlediği özelliğe göre Blue aboneleri, aboneliklerini veya beğenilerini diğer kullanıcılara gizleyebilecekler.
Son günlerde Instagram’ın yeni uygulaması Threads ’in bir anda popüler olması, Elon Musk’ı kızdırmıştı. Hatırlarsanız Musk’ın, Threads’in Twitter’a olan benzerliği yüzünden Meta’ya dava açacağını öğrenmiştik. Bu gelişmeler güncelliğini korurken Twitter’a yeni özellikler de gelmeye devam ediyor.

Twitter’da aylık belli bir ücret karşılığında Blue abonesi olan kullanıcılar, normal kullanıcılara göre çeşitli ek özelliklere sahip oluyor. İşte şimdi de, Blue abonelerinin yakın bir zamanda beğeni ve abone sayısı gizleme gibi bazı yeni özelliklere sahip olacağı ortaya çıktı.

Blue aboneleri Twitter’da beğenilerini gizleyebilecek

Twitter’daki tweet görüntüleme sınırının bir kaosa yol açmasının ardından pek çok kullanıcı Instagram’ın yeni metin tabanlı plaformu Threads’a yöneldi. Threads çok kısa bir sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşırken, Musk da kullanıcılarını Twitter’da tutmak için yeni özellikler üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Öte yandan geçtiğimiz hafta, yakın bir zamanda Twitter’a görüntülü arama özelliğinin de geleceği öğrenilmişti.

Blue abonelerine farklı ek özelleştirmeler ve ayrıcalıklar sunan Musk’ın, yakın bir zamanda abonelere özel bir beğeni ve abone gizleme özelliği getireceği ortaya çıktı.

Twitter’da Lucas isimli kullanıcı tarafından fark edilen özellik, mobilde olmasa bile şimdilik masaüstünde beğenileri gizleme imkanı sunuyor.

ec882e78f1fe76591be417aee020a040852cfdcd.jpeg

Lucas, bu özelliği kullanarak masaüstünde beğenilerini gizlemeyi başardı. Hesabın beğeni kısmına girdiğimizde “Hiç tweet beğenilmedi” uyarısıyla karşılaşıyoruz.

Özelliğin ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

WebTekno

neptün yüksel

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
100
Elon Musk Twitter yüzünden aşırı son tüketici ve kullanıcı insanların diline düşüyor ya ona yanıyorum ha.
Gerçi adam zeki, milyoner ve çok ünlü. Benim feryat etmem boşa he he :D.

neptün yüksel

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
100
Threads çıkınca Elon'un eli ayağı birbirine girdi. Ben hiç beğenmedim bu arada like gizleme işini.
Hocam adam ne güzel Twitter bağımlılığını azaltmaya yönelik işler yapıyor. Ben bir kitap okumaya başladım. "Çalınan Dikkat".
İnsanların sosyal medya bağımlılıklarının ne denli hayatlarını etkilediklerini bilimsel çalışmalarlarla anlatıyor. Elon Musk tebrik ettim derken Zuck meydanda ve kafes dövüşü yapacaklar he he :D.