Twitter Yasağı Kalktı!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Twitter Yasağı Kalktı!

Türkiye'de geçtiğimiz haftalarda yasaklanan sosyal paylaşım sitesi Twitter'a erişim engeli kalktı. Anayasa Mahkemesi'nin kararı, bir gün sonra uygulanmış oldu.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Twitter'ın niye yasaklandığını bilmiyorduk, yasağın neden kalktığını da dolayısıyla bilmiyoruz.

Neden kalktı yasak?

1- Twitter vergi ödemeye mi başladı? Hayır.
2- Twitter "hakaret"leri mi sildi? Hayır.
3- Türkiye Cumhuriyetini takmaya mı başladı? Hayır.
4- "Ülke" olarak aldığımız tavra içerledi kendine çeki düzen mi verdi? Hayır.

Öyleyse niye kalktı yasak? Seçim geçer geçmez.. Bari birkaç gün bekleselerdi, belki daha az şüphelenirdik.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
insan kendini komik duruma düşürmemeli, Yasak Anayasa Mahkemesinin kararı gereği kalktı, hükümet yasağı kaldıran taraf değil. Yasağın neden kalktığını çok merak ediyorsanız Anayasa mahkemesinin gerekçeli kararını inceleyebilirler. İdare ile mahkemeler tek elden yönetilmediğine göre birinin verdiği kararın hesabı diğerinden eğer kasıtlı yeminli düşmanlığınız yoksa sorulmaz...

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Halı serin yerlere.
Bandoyuda getirin,10. yıl marşını çaldırın.:)

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Cok enterasan ama youtube a girebiloyorum twitter da acilirsa super olacak :D

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Senaryo çok iyi, kapatılırken de başvuru gerekçesi var açılırken de başvurular var yiyelim bizde sorgulamayalım hiç.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
VPN olduğundan hiç sorun etmiyorum ister açsınlar ister kapasınlar :mrgreen:

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bende kalkmadi :D ya dns degistirmekten bikmistim iyi olacak bu

Nikmikyok

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben halen giremiyorum. dns falanda yok zenmate falanda kullanmıyorum. bana özelmi yasakladılar nedir :D

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Niye Kalktı böyle iyiydi :)

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Yasak mı vardı? Sanki twitter temizlenmişti biraz. :)

tdg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlık şöyle olmalıydı : " Twitter yasağı bir sonraki seçimlere kadar kalktı. " :closedeyes:

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7

akp kurulmadan önce bu marşla havalara zıplayan coşkuyla bu marşı söyleyen akpliler tanıyorum...
yaşın 40 sende akp'den önce çok hoplayıp zıplamışsındır ..

savunduğun kişinin sözleriyle gelme.. kendi fikrini savunda yaşın ortaya çıksın.. zaten ona kötü ona zırva diye diye bdp ile ittifak edecek duruma geldiniz... ben lafa değil ayakkabı kutularına bakarım ...

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
akp kurulmadan önce bu marşla havalara zıplayan coşkuyla bu marşı söyleyen akpliler tanıyorum...
yaşın 40 sende akp'den önce çok hoplayıp zıplamışsındır ..

savunduğun kişinin sözleriyle gelme.. kendi fikrini savunda yaşın ortaya çıksın.. zaten ona kötü ona zırva diye diye bdp ile ittifak edecek duruma geldiniz... ben lafa değil ayakkabı kutularına bakarım ...
Aslında Hata Bende seni ciddiye alıp cevap yazdım.
Değmezmişsin.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
İnsan kendini komik duruma düşürmemeli demişler, yasak Anayasa Mahkemesi kararıyla kalkmış.. Bu kadar saygılıyız mahkemeye, yasaya.. Halbuki biz en son ifadeye çağrıldığı halde gitmeyenleri, savcıyı mahkemeyi sallamayanları hatırlıyoruz, biz en son mahkeme istediği halde verilmeyen emniyet mensuplarını hatırlıyoruz. Onlar da mahkemeydi, yahu cinayet oldu, zanlıyı vermedi emniyet! Ama mahkeme Twitter'ı açın dedi; pardon sayın hakim, açalım tabii ki.. Bu mudur? Cinayet zanlısını bile vermeyecek kadar cesur hükümet, yolsuzluk iddialarına karşın ifadeye çağrılanları göndermeyecek kadar mahkemeye meydan okuyan, kafa tutan hükümet, bir gecede kanun çıkarıp HSYK'nın altını üstüne getiren, iki dakikada yüzlerce savcı hakim değiştiren, "kimsenin dediğine bakmayız" diyen hükümet; kıytırık bir site için boyun eğiyor, ne yapalım mecbur açacağız, mahkeme öyle istemiş boynumuz kıldan ince diyor. Evet, gerçekten insan kendini komik duruma düşürmemeli, kesinlikle katılıyorum.

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bi daha ki seçimlere nasip kısmetse artık :D :D

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
İnsan kendini komik duruma düşürmemeli demişler, yasak Anayasa Mahkemesi kararıyla kalkmış.. Bu kadar saygılıyız mahkemeye, yasaya.. Halbuki biz en son ifadeye çağrıldığı halde gitmeyenleri, savcıyı mahkemeyi sallamayanları hatırlıyoruz, biz en son mahkeme istediği halde verilmeyen emniyet mensuplarını hatırlıyoruz. Onlar da mahkemeydi, yahu cinayet oldu, zanlıyı vermedi emniyet! Ama mahkeme Twitter'ı açın dedi; pardon sayın hakim, açalım tabii ki.. Bu mudur? Cinayet zanlısını bile vermeyecek kadar cesur hükümet, yolsuzluk iddialarına karşın ifadeye çağrılanları göndermeyecek kadar mahkemeye meydan okuyan, kafa tutan hükümet, bir gecede kanun çıkarıp HSYK'nın altını üstüne getiren, iki dakikada yüzlerce savcı hakim değiştiren, "kimsenin dediğine bakmayız" diyen hükümet; kıytırık bir site için boyun eğiyor, ne yapalım mecbur açacağız, mahkeme öyle istemiş boynumuz kıldan ince diyor. Evet, gerçekten insan kendini komik duruma düşürmemeli, kesinlikle katılıyorum.
Biz bunları aylardır yazıyoruz ama görmek istemedikleri için kör dilenci rolü yapıyorlar.İdare ile mahkemeler tek elden yönetilmiyormuş.Buna kargalar bile güler.Elin İranlısı mahkeme edilmeden serbest bırakıldı, operasyon öncesi ne dendi ortada çok çok kirli bir operasyon söz konusu.Haklarında kesin bir karar yokken insanlar yıllarca içeride yattı gene operasyon öncesi ne dendi Türkiye bağırsaklarını temizliyor.Malum davanın savcısı için "benim ülkemde bu operasyonu yapana da saygın olsun" dendi, sonra aynı savcı başka bir operasyon yapınca dava elinden alınıp soluğu Bolu'da aldı.Biz mi gündemi çok fazla takip ediyoruz yada bazıları başka ülkelerin gündemini mi takip ediyor merak ediyorum.