Twitter Kapatılmıştır

Bu konuyu okuyanlar

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Hahaha.Ya harbiden gülesim geliyor.Sizin göremediğiniz veya görmek istemediğiniz o kadar olaylar oldu, yargı yönetimin esiri oldu, milyon euro paralar gitti, yurtda savaş, cihanda savaş yeni politikamız oldu, trilyonların adı 3-5 kuruş oldu, daha , internet TİB'e bağlandı alo hatları kuruldu, Kuran'la dalga geçildi ortalık karışmadı da CyberGhost 1 yıllık paket verincemi ortalık karışacak?Bir internet sitesine gelen yasağı başka bir internet sitesi üzerinden ölümüne savunmaya devam edeceksiniz.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
Ah işte "oku"saydınız, benim Pensilvanya hakkındaki görüşümü bilirdiniz ve böyle ezberden bana etiket yapıştırmaya kalkmazdınız. Demek ki neymiş? Okumadığınız, yani bilmediğiniz konularda yorum yapıyormuşsunuz. Demek ki konunun benim geliş vaktimle alakası yokmuş; bak hemencecik "pensilvancayı" oluverdim sana göre. Demek ki zoruna giden başka şeylerden ötürü hakkımda yorum yapıyormuş (ve yapıyormuşsun). Eğer bu sözünde haklı isen, seni konuyu dağıtmamak adına özelde konuşmaya davet ediyorum; aksi halde "açığını yakaladım" sözü tam olarak seni tarif ediyor olacak. (Ki öyle bir açık da yakalayamadığın halde.)

Yazdığım hiçbir şeye değin(e)meden onlarca cümle kurabilmeyi nasıl başarıyorsun ona da şaşırmıyor değilim. :)
okusaydık derken hep biz üzerinden gidiyoruz, biraz da sen üzerinden gidelim.

sen ne okudun? hangi okul hangi üniversite hangi alan meznusun?

her dalda konuşuyorsun. felsefe yapıp hayat okulu deme de.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=18256]Turab Garip[/MENTION] şimdi sen pensilvanyacı(pensilvancayı değil Türkçe dersi malûm) değilsin öyle değil mi ? Aynı yolda değilsin yani ? Aynı şeyi yapmayacaksınız ? Ha kırmızıya kırmızı demişsin,ha kırmızı diyenin ardından gitmişsin ? Ne farkınız var ?
Şu Ehl-i Beyt sözlerin zaten seni anlatıyor :) Okudum,okudum lakin mesele şu ki,hepiniz aynısınız :D Fark yok,devam kardeş,pensilvanyacı değilim deyip,onlara destek olmaya devam.Tekrar söyleyeyim,alınma :) "Cahille tartışmayacaksın".

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@Ahbârî, okumak deyince neler anlıyorsunuz maşallah. :) Benim Fethullah Gülen ve onun cemaati hakkındaki fikrim hala forumda mevcuttur. Onu okumadığınız için beni nurcu yaptınız ezberden, ona gülüyorum sadece; okumaktan kastım oydu, aldın her zamanki gibi nerelere getirdin. :)

İlla ki "meslek" olarak soruyorsan söyleyeyim; Diş Hekimliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği ve İktisat bölümlerine girdim, hepsinden de eğitim aldım, ayrıca kamu görevlilerine verilen bazı teknik eğitimler aldım. Fakat kimisine yeterli öğretim alamadığım için, kimisine de özel sebeplerden devam etmedim. Kamu eğitimlerinin bir kısmını tamamladım, bir kısmını da istifa ederek bıraktım. Şu anda da Diş Hekimliğini dondurmuş durumda olarak açıköğretimdeki İktisat fakültesine devam ediyorum. Allah izin verirse onu bitirince ve "ücretsiz eğitim" yalanına rağmen yeterli ekonomik güce ulaşınca yarım bıraktığım Diş Hekimliğini tamamlamayı umuyorum. Eğer iznin olursa.

@i7_core, hah işte tam da onu diyorduk, hırsızı destekleyen de hırsızın ta kendisidir. Gülen ve Erdoğan, Amerika ve İsrail gibiler, "ne seninle ne de sensiz" hesabı. Fakat söz konusu bir topluluğa "sana vermem buna veririm" demeye gelince, ülkemizi babanın malı gibi kullanamazsın diyorum. Çünkü adalet sana göre, bana göre, cemaate göre, Erdoğan'a göre değişemez. Ayrıca niye vermiyorsun demiyorum, "benim malım" der gibi taksim etmesine kızıyorum, samimiyetsizliğini eleştiriyorum. Yıllarca alkışladığına bugün kaka demesine.. Fakat ne yaparsın ki hırsızlar aynı zamanda arsız da oluyor.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Birisi şu Twitter merkez ve geliştirici binasına bomba koysada tüm dünya büyük bir bunalımdan kurtulsa :glare:

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
arkadaş yemedi, yine konuyu dağıttı diye taca attı. mevzu benim için bitmiştir. bırakın konuşsun kendince.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Yazılanlara bakıyorumda gerçekten okuduğunuzu kavrayamıyor musunuz yoksa gerçekten anlamak mı istemiyorsunuz?
Adam o kadar açık ve net anlatıyor fakat siz o kadar gelişigüzel konuları saptırıyorsunuzki lafını birkere bile etmediği konularda bir baktım adamı 2dkda damgalamışsınız. Yok artık bu kadar olamaz dedim .
Gerçekten böyle saçmalamayı bazı arkadaşlar nasıl başarıyor gerçekten hayret ediyorum...

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
Edebinize çok uygun davranıyorsunuz, "başlatma şimdi" dediğiniz Ehl-i Beytten uzak olarak haşredilmenizi diliyorum Allah'tan.
Başlatma şimdi mevzusunu öyle bir diyorsun ki gülesi geliyor adamın. sen tut gezide kerbela getir, oralardan başlatma diyince, ve sen de böyle deyince kabadayı gibi, başlatmayın uleyyn demiş gibi hissediyorum kendimi :D

12. imam dan uzak da olsak, Efendimizin sancağı altında olayım da isterse uçlarda olayım. Ne diyor ibare de " ve elhikna bis salihin" . ilhak demek ucundan eklemek demektir zaten. biliyorsundur da sen bunu.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

küçük canavara ithafen, "adamına göre muamele ediyoruz. "

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Ahbari birşey sorcamda konuyla çok alakasız olacak özelden sorayım bari :D

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sen anlama kardeş.Aradaki detayları görmeyenler konuyu dağıldı zanneder.Cevap verdiğim garip arkadaş konunun dağılmadığını gayet iyi biliyor.Hatta kendisine pensilvanya deyince de ne demek istediğimi anladı,ama mesele cümle itibariyle farklı olduğu için senin gibi konuya tam hakim olmayan kişileri kendi tarafına çekmiş kendince. [MENTION=18256]Turab Garip[/MENTION] dediğim gibi ,sen pensilvanyacı değilsin öyle mi ? Senin ardından gittiğin yol oraya çıkmıyor yani.Son zamanlardaki ilişkilerinize bak anlayacaksın demek istediğimi,gittiğin yol aynı kardeş,cümle de farklı da olsa aynı :)
Ben kör kör kendi tarafını savunanlardan değilim,senin tarafını da derinlemesine biliyorum.Rahat ol.Kısa zamanda siz de açığa çıkacaksınız ;)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Adam bana "sen ne okudun" dedi, "dis, bilgisayar okudum" diye cevap verdim. "Konuyu dagitti, yemedi" dedi ya, inanmakta zorlaniyorum :)

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
bana diyon da garip toprak, kendin de ne güzel çekiyon. az önce sağlıktı, sonra 4 fakülte çıktı birden. her birinde çıraksın galiba. madem alanın onlar yabancı topraklarda geziyorsun. tarihte kelamda mezhepler tarihinde uzman gibi konuşuyorsun. yemedi ordan yemedi. ama sizde ağız geniş, laf çok. yersiniz siz. neyse işim gücüm var benim. vaktimi heba etmeye gerek yok daha.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
I7_core hep aciktayiz Allaha sukur. Gizlide imzalar atmadik, alcakligini gizleyenlerin ve onlarla beraber olanlarin karsisindayiz. Senin bir şey açığa çıkarmana böyle gizemli konuşmana gerek yok, sen sor ben soyleyeyim :)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Konuyu başından beri okuyorum pensilvanyadanda neyi kastettiğini gayet iyi anlıyorum konuya hakim olmayan birisi varsa o da tam bu sayfada bulunuyor bence ve burda bir üyeyi damgalamakla meşgul...!

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
mesele twitter değil, adamın derdi de , siz hala anlamadınız mı?

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Lady Gaganın Yeni Klibi G.U.Y çıkacak 02.00 da
:wub::wub: Çok mutlu oldum şuan :D

CyberShot

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Vaşintın endişeliymiş :( gözlerim yaşardı :( değerlerini bilememişiz. adamlar meğerse bizim özgürlüğümüzü düşünüyorlarmış.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
I7_core hep aciktayiz Allaha sukur. Gizlide imzalar atmadik, alcakligini gizleyenlerin ve onlarla beraber olanlarin karsisindayiz.

Dolaylı yoldan "evet ben pensilvanyacıyım" dediğin için teşekkürler.O kadar açıksın ki daha olayı çözememiş arkadaşlar sırf i7_core ve Ahbârîye cevap yazdığın için beğenmişler mesajını.Onlara da hak vermek lazım,aynı sizin gibi yıllarca birbirini kötülemiş taraftarların işine gelince birden "pensilvanya" kıyılarına demir atmaları gibi,her laf atanın mesajlarına beğeni atmışlar :D Gizemli konuşmak ? Gizem yok,benim mesajlarım seni ilgilendiriyor.Sen beni anladıktan sonra başkaları anlamasa da olur.Karşında muhallebi çocuğu yok :) Bu arada demin "pensilvanyacı değilim,okusan görürdün gibilerinden mesaj atmışsın"çelişkiye düştün.Neyse,kimileri "icraat" yapar,kimileri de "kahve muhabbeti".Hadi sana iyi propagandalar :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
3-5 iftira etrafında tavaf edenler, sizin de devriniz bitecek Allah'ın izniyle.. Kendinizi çok akıllı sanıyorsunuz ama Allah'ın da hesabı var unutmayın. :)

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Konuyu başından beri okuyorum pensilvanyadanda neyi kastettiğini gayet iyi anlıyorum konuya hakim olmayan birisi varsa o da tam bu sayfada bulunuyor bence ve burda bir üyeyi damgalamakla meşgul...!

Taraf tutmadan önce hangi tarafı tutacağını seçmek için "araştırma yaparsan" konudan geri kalmazsın ;)

kamildoan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@Turab Garip Allah izin verirse onu bitirince ve "ücretsiz eğitim" yalanına rağmen yeterli ekonomik güce ulaşınca yarım bıraktığım Diş Hekimliğini tamamlamayı umuyorum. Eğer iznin olursa.

Ücretsiz eğitim yalanı demek, yalanın dik alası olmuyor mu? Eğitimde ne gibi ücretlere tabi tutuluyorsunuz?

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bunlara bakinca imam Alinin "bebekleri kocatan körlük" sözünü çok iyi anlıyorum. Beni de nurcu yaptılar, ellerinde onca delil varken. [MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION] Ne dersin bu işe? Erdoganin tayfasi yani i7 gibiler Gulen cemaatiyle kolkolayken de ben onun karsisindaydim, bugun Erdoganla Gulen kavgaya tutustuklarinda da karsisindayim. Yani ben hep ayni seyi soyledim, ama kendisi döneklik edenler sozu bastan beri ayni olana laf atiyorlar.

Ahbari, bilmiyorsan soyleyeyim, ilim ogrenmek her muslumana farzdir. Senin tekelinde değildir. İlmi senin gibi tahsil taslamak için değil, rabbimizin emri oldugu için öğreniyoruz.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bunlara bakinca imam Alinin "bebekleri kocatan körlük" sözünü çok iyi anlıyorum. Beni de nurcu yaptılar, ellerinde onca delil varken. [MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION] Ne dersin bu işe? Erdoganin tayfasi yani i7 gibiler Gulen cemaatiyle kolkolayken de ben onun karsisindaydim, bugun Erdoganla Gulen kavgaya tutustuklarinda da karsisindayim. Yani ben hep ayni seyi soyledim, ama kendisi döneklik edenler sozu bastan beri ayni olana laf atiyorlar.

Ahbari, bilmiyorsan soyleyeyim, ilim ogrenmek her muslumana farzdir. Senin tekelinde değildir. İlmi senin gibi tahsil taslamak için değil, rabbimizin emri oldugu için öğreniyoruz.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
02.00 a kadar takılın siz klip yayınlanınca forum ahalisini ayağa kaldırırım nasılsa ben :D
Demi [MENTION=374275]Bloother[/MENTION] :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sana göre konunun neresinden geri kalmışım açıklarsan belki ''İLMİNDEN'' bende bir nebze faydalanırım ?

Açık konuşayım mı?
Ne ironiden anlıyorsun ne de dolaylı yoldan laf vurmaktan. Bunu senin üzerinde çok denedim ama hiçbirini anlamadın. Ciddiyim. Hakaret olarak algılama ama çok düz okuyorsun yazıları. Yazılanı olduğu gibi okuyorsun, altında ne demek istenmiş, neden söylenmiş hiç düşünmüyorsun. Derinlemesine giremiyorsun konuya. Bunun sebebini de sen düşün artık. Ben ipin ucunu verdim sana.
Biz demek istediklerimizi burada açık açık anlatmaya kalksaydık sayfalar sürerdi yazılar. Gerçi yine anlamıyorlar sonra yine sayfa sayfa anlatmak zorunda kalıyoruz. Sonuç olarak onu da anlamıyorlar vesselam.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
3-5 iftira etrafında tavaf edenler, sizin de devriniz bitecek Allah'ın izniyle.. Kendinizi çok akıllı sanıyorsunuz ama Allah'ın da hesabı var unutmayın. :)
Siz hesabı çoktan vermiş gibisiniz.Bu kadar rahat olmayın.Bize hesap var, size özel muamele yok.Herkes Allah'a hesap verecek.

Son mesajlar