Twitter Kapatılmıştır

Bu konuyu okuyanlar

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
twitter da bir değişiklik var şimdi girdim mahkeme duvarı yerine ulaşılamıyor yazısı çıkıyor acaba bu açılcağının işaretimi yoksa daha da kötüyemi gidiyor

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Twitter'ı kaybettik arkadaşlar, Kuş ötmüyor artık. Başımız sağolsun.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Twitter'ı kaybettik arkadaşlar, Kuş ötmüyor artık. Başımız sağolsun.

zamanında youtube da kapatıldı ama yasak içerikler silinince geri açıldı. twitter hesapları silmeye başladı bakalım ne olacak

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Elhamdülillah yaşıyoruz da söylüyoruz da. Bizi neden almıyorlar acaba içeri? Torpilli miyiz yoksa başka ülkenin vatandaşı mıyız neyiz?

Kardeşim adam oraya istediğine verip istemediğine vermemek için oturmadı diyorsunuz, yeri gelince ülkeyi ona buna peşkeş çekiyor diyorsunuz, siz de bir karar verin canım. Versin mi vermesin mi(!) pensilvanyalının ne farkı var, bu sizin peşkeş çekildiğini iddaa ettiğiniz şahıslardan ya da ülkelerden? Adam gelecek benim ülkemde propaganda yapacak, kafasına göre örgütlenecek ben de bu adama izin vereceğim stadları kullansın da istediği gibi at koştursun diye. Yook yaaa..
Ben başbakan kapatmadı diye bir şey demedim ki. O da nereden çıktı? Kapatacak tabi. Pensilvanyalının bir benzeri de bu twitter kurucusu..

Torpilli falan misin yoksa devletin sana dayattığı laik lik eksenli ılımlı Islamı mi yaşıyorsun bilemem

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Torpilli falan misin yoksa devletin sana dayattığı laik lik eksenli ılımlı Islamı mi yaşıyorsun bilemem

Kişi kendinden eminse onu kimse yolundan ayıramaz. ılımlı İslam'cılar ortaya çıkıyor artık. diyalogcuların sonu yakındır..

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2

Uyuma abi uyuma.O dediğin 20 sene önceydi :) Artık öyle davalar yok.Dediğin davaları temize çıkaramadılar bir türlü,o yüzden hala o durumdalar.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@Ahbârî, arkadaşım, vallahi hep pişman ediyorsunuz. Hakkaten dediğinn gibi düz mantıklısın. Benim mesaj sayısıyla ilgili yazım, "hep böyle zamanlarda ortaya çıkıyor" sözünün ne kadar densiz bir iftira olduğunu ıspat ediyor sadece. Yoksa ne senin ne de benim alim olduğumuzu değil. Aynı şekilde üyelik tarihlerimiz de apaçık ıspat ediyor iftiranın alçaklığını. Yani senden daha çok yazdığım halde nasıl oluyor da "sadece böyle durumlarda" ortaya çıkıyormuşum? Birincisi, mesajlarımın hepsi hala forumdadır, senin yalanına karşı dim dik duruyorlar. İkincisi, eğer sen haklıysan ve ben 6600 tane mesajı sadece "puslu havalarda" yazmışsam, bu ülke binlerce defa karıştırılmış ve puslu hava yaratılmış demektir. Demek ne kadar karıştırmışsınız ki ortalığı, bu kadar sık çıkmışız ortalığa.

@|SeYYaH|, abicim, benim bu konudaki fikrim değişmedi ki? "Hak" ve "hukuk" din tanımaz, onlarca defa daha önce de yazdım, görmezden gelmenize ramen. Hatta yukarıda da tekrar yazdım; "olimpiyat hikayesi"ni ben de sevmiyorum, Fethullah Gülen hakkındaki fikirlerimi de açıkça yazmışım ve hala da aynı yerde duruyorum. Bir alçak gibi fikrini değiştiren ben değilim, 2004 yılında bitirme imzasını atıp da "başımızın üstünde yeri var" diyen alçaklardır. Yıllarca "gerçeği" gizleyenlerdir. Dün öyle bugün böyle olanlardır. Şimdi utanmadan "fark etmemişiz, yanılmışız" diyorlar, 2004'te gizlice tuzak kuran ben miydim acaba? Gerçekten de asıl ben şaşırıyorum sizlere.. Sizler sadece beraber olduğunuz kişiler için "hak"ka inanıyorsunuz.

@Bloother, bence sayın başbakan senin sözlerini yalanlayabilir. Zira "başka ülkelerde" çok propaganda yaptı kendisi. Hatta propagandayla yetinmedi, silah, cephane gönderdi kan dökmek için. Şimdi Suriye'de Mısır'da teröriste destek ol; ondan sonra başkası bizim işimize karışamaz de. Ne büyük yüzsüzlük.

@i7_core kardeşim, sen olayı kaçırmışsın. Her yazılanı oku demedik ki? Adam benim mesajım hakkında yorum yapıyor, ama mesajımı okumamış. Bu adamın düşücnesine göre Kur'anı da okumadan Kur'an hakkında yorum yapılabilir.. Şimdi daha net anlatabildim mi? Benim hakkımda ve benim mesajıma yorum yapıyor, fakat mesajımı okumadığını söylüyor. Bu en hafif tabirle "düz mantık"çıların işidir. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır. Yani bilmediği hakkında konuşan adam, tabii ki Kur'anın "oku" emrine uymamıştır. Ayrıca mesajımın devamını da değerlendirmeni dilerdim. Zira bu adamın ilk dalga geçmesi değil. Nitekim makarayla ilgili söz sahibi bile özür diliyor, sizler onun hala arkasında duruyorsunuz ve hala da "Kur'an ayetlerini söylemiyoruz yaşıyoruz" diyorlar. Elbette, Google'dan sallayarak yaşıyorlar.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Uyuma abi uyuma.O dediğin 20 sene önceydi :) Artık öyle davalar yok.Dediğin davaları temize çıkaramadılar bir türlü,o yüzden hala o durumdalar.

Size öyle davaların son on yılda hala devam ettiğini kanıtlasam

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
@Ahbârî, arkadaşım, vallahi hep pişman ediyorsunuz. Hakkaten dediğinn gibi düz mantıklısın. Benim mesaj sayısıyla ilgili yazım, "hep böyle zamanlarda ortaya çıkıyor" sözünün ne kadar densiz bir iftira olduğunu ıspat ediyor sadece. Yoksa ne senin ne de benim alim olduğumuzu değil. Aynı şekilde üyelik tarihlerimiz de apaçık ıspat ediyor iftiranın alçaklığını. Yani senden daha çok yazdığım halde nasıl oluyor da "sadece böyle durumlarda" ortaya çıkıyormuşum? Birincisi, mesajlarımın hepsi hala forumdadır, senin yalanına karşı dim dik duruyorlar. İkincisi, eğer sen haklıysan ve ben 6600 tane mesajı sadece "puslu havalarda" yazmışsam, bu ülke binlerce defa karıştırılmış ve puslu hava yaratılmış demektir. Demek ne kadar karıştırmışsınız ki ortalığı, bu kadar sık çıkmışız ortalığa.

@|SeYYaH|, abicim, benim bu konudaki fikrim değişmedi ki? "Hak" ve "hukuk" din tanımaz, onlarca defa daha önce de yazdım, görmezden gelmenize ramen. Hatta yukarıda da tekrar yazdım; "olimpiyat hikayesi"ni ben de sevmiyorum, Fethullah Gülen hakkındaki fikirlerimi de açıkça yazmışım ve hala da aynı yerde duruyorum. Bir alçak gibi fikrini değiştiren ben değilim, 2004 yılında bitirme imzasını atıp da "başımızın üstünde yeri var" diyen alçaklardır. Yıllarca "gerçeği" gizleyenlerdir. Dün öyle bugün böyle olanlardır. Şimdi utanmadan "fark etmemişiz, yanılmışız" diyorlar, 2004'te gizlice tuzak kuran ben miydim acaba? Gerçekten de asıl ben şaşırıyorum sizlere.. Sizler sadece beraber olduğunuz kişiler için "hak"ka inanıyorsunuz.

@Bloother, bence sayın başbakan senin sözlerini yalanlayabilir. Zira "başka ülkelerde" çok propaganda yaptı kendisi. Hatta propagandayla yetinmedi, silah, cephane gönderdi kan dökmek için. Şimdi Suriye'de Mısır'da teröriste destek ol; ondan sonra başkası bizim işimize karışamaz de. Ne büyük yüzsüzlük.

@i7_core kardeşim, sen olayı kaçırmışsın. Her yazılanı oku demedik ki? Adam benim mesajım hakkında yorum yapıyor, ama mesajımı okumamış. Bu adamın düşücnesine göre Kur'anı da okumadan Kur'an hakkında yorum yapılabilir.. Şimdi daha net anlatabildim mi? Benim hakkımda ve benim mesajıma yorum yapıyor, fakat mesajımı okumadığını söylüyor. Bu en hafif tabirle "düz mantık"çıların işidir. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır. Yani bilmediği hakkında konuşan adam, tabii ki Kur'anın "oku" emrine uymamıştır. Ayrıca mesajımın devamını da değerlendirmeni dilerdim. Zira bu adamın ilk dalga geçmesi değil. Nitekim makarayla ilgili söz sahibi bile özür diliyor, sizler onun hala arkasında duruyorsunuz ve hala da "Kur'an ayetlerini söylemiyoruz yaşıyoruz" diyorlar. Elbette, Google'dan sallayarak yaşıyorlar.

Suriye'de Mısır'da darbeye karşı direnen masum halka terörist diyen vatandaş ile tartışmamın son cümlesidir bu (NOKTA)

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sen yalnızca olayı değil herşeyi kaçırmışsın.Adam mesajın hakkında yorum yapmamış,buraya gelişin hakkında yorum yapmış.Bu da mesajını okumayı gerektirmez,mesaj attığını görmek yeterlidir.İkinci olarak mesajın geri kalanının benim mesajımla bir alakası yok,bana cevap vereceksin diye söz konusu adam olan [MENTION=81135]Ahbârî[/MENTION] ye cevap vermişsin tekrardan.Sende bol keseden sallıyorsun ya artık ümidimi kestim,adam okumadan yorum yapınca emre itaatsizlik etmiş oldu yani.Helal (!)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
[MENTION=374275]Bloother[/MENTION], "Suriye'de darbeye karşı direnen" mi? "Oku" demekte çok erken davranmışım. :) Abi ciddi olamazsınız, ne dediğini tekrar oku; hadi benim değil kendi yorumunu oku rica ediyorum. Olayları da karıştırmaya başlamışsınız artık. Sanırım liderinizin uydurduğu yalanlardan başınız döndü. (Zira bir gün değişik başka gün değişik söylemekten hangisini yalanlayıp hangisini kabul edeceğinizi şaşırıyorsunuz. Sadullah Ergin gibi. Önce Ergin yalanladı Erdoğan kabul etti. Sonra Erdoğan yalanladı Ergin kabul etti. Bi denkleşemediniz.)

@i7_core, benim gelişimle ilgili yorumu "konu" hakkında yapmış; bu fikri edinebilmesi için ne dediğimi bilmesi gerekir. Beni sözlerimden tanıyabilir, benim gelişim hakkında sözlerimden yorum yapabilir; onları da okumuyor. Zaten Ehl-i Beyt hakkında "başlatma" deme cüretini de böyle göstermişti; yani Kur'anı okumamış, hadisi okumamış; ama söze gelince, yukarıda yazdığı gibi "alim"dir kendisi. Şimdi daha net mi?

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Size öyle davaların son on yılda hala devam ettiğini kanıtlasam

Nasıl kanıtlayacaksın ? Bizzat o davaların gerçekleştiği mahkemeye gidecek paramı vereceksen,ben gözümle o duruşmaları seyredip haklıymışsın diyeceksem,neden olmasın.Devlet sitesinden link verirsen de olur,davaların açıklamasında ne yazıyor ? "Bu adam dinini yaşadığı için yargılanmıştır " mı yazıyor ? Lütfen bunu deneme :))

- - - Mesaj Güncellendi - - -

"Suriye'de darbeye karşı direnen"? "Oku" demekte çok erken davranmışım. :) Abi ciddi olamazsınız, ne dediğini tekrar oku; hadi benim değil kendi yorumunu oku rica ediyorum. Olayları da karıştırmaya başlamışsınız artık. Sanırım liderinizin uydurduğu yalanlardan başınız döndü. (Zira bir gün değişik başka gün değişik söylemekten hangisini yalanlayıp hangisini kabul edeceğinizi şaşırıyorsunuz. Sadullah Ergin gibi. Önce Ergin yalanladı Erdoğan kabul etti. Sonra Erdoğan yalanladı Ergin kabul etti. Bi denkleşemediniz.)

@i7_core, benim gelişimle ilgili yorumu "konu" hakkında yapmış; bu fikri edinebilmesi için ne dediğimi bilmesi gerekir. Beni sözlerimden tanıyabilir, benim gelişim hakkında sözlerimden yorum yapabilir; onları da okumuyor. Zaten Ehl-i Beyt hakkında "başlatma" deme cüretini de böyle göstermişti; yani Kur'anı okumamış, hadisi okumamış; ama söze gelince, yukarıda yazdığı gibi "alim"dir kendisi. Şimdi daha net mi?

Mantık dersine dönüş ...
Sen bu siteye gelirsin.Söz konusu adam senin geldiğini ve yorum yaptığını görür,okumaz ve geliş vaktin hakkında yorum yapar.Bunun için yorumunu okuması gerekiyor mu ? Hayır :) Bana cevap vereceksin diye hala söz konusu adama laf atıyorsun,lütfen bunu yapma.Onu yorumuna ekle,öyle cevap yaz,lütfen..

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Herkesin geliş vakti hakkında neden aynı yorumu yapmıyor? Hergün onlarca üye geliyor, onlarca yorum geliyor. Ama o sadece bana söylüyor bunu. Demek ki benimle ilgili fikrinden kaynaklanıyor o yorumu. Yahu yeterince basit değil mi? :)

Nitekim "vakit"le ilgili yorumunun iftira olduğunu üyelik tarihim ve yüzlerce mesajım ıspat ediyor demiştim. Tartışıyoruz ama okumadan? Yani adamın niyeti geliş vaktim değil, geliş vaktim üzerinden bana çamur atmak. Halbuki siteye giriş tarihlerime baksalar benim "geliş vaktim" yok, ben hep buradayım. Sadee yüreğim dayanmıyor ki yorum yapayım, ancak "oku"makla yetiniyorum.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bu konuya yorum yapmaya yüreğin yetmiş.Teknolojiyle alakalı o kadar konuya yüreğin yetmemiş.Anlıyorum seni.Her insan gibi haksız olduğun konuda hala gurur meselesi yapıyorsun.

Belki geçmişte aranızda bir olay olmuştur,bu sebeple sana cevap verme gereği duyuyordur.Neden yazma ihtiyacı hissetti bilmiyorum,neden yazdığı beni ilgilendirmez zaten.Gelmekten kasıt zaten yorum yapman,çevrimdışı gözükmezsen insanların ne zaman geldiğini anlamalarına yardımcı olabilirsin.Herkes profilleri incelemez çünkü.İftira derken,uzun zamandan sonra "mesaj" atmışsan,arkadaş da onu belirtmişse,buna iftira diyemeyiz öyle değil mi ?
[MENTION=81135]Ahbârî[/MENTION] burada senin hakkında konuşuluyor,arkadan konuşmak gibi olmasın..Takip et :)

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kimse kimseye hikaye anlatmasın. Kapatmanın sebepleri

Seks kasedi, Muhsin Yazıcıoglu suikasti, APO ya vatani peşkeş çekme tapeleri

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@i7_core, teknolojiyle ilgili yüzlerce yorumum var. Burada ilk bulunma sebebim de teknoloji konusunda çalışma davetiydi zaten. Müfteri 2. :) O mesajlarım da hala forumda duruyor. Bununla beraber, arkasından konuşmuyoruz, yüzüne söylüyoruz, fakat kendisi dinlemiyor, zorlama okumayacak yani. :) Ama ne var ki kendisi arkamızdan konuşma isteğini dile getirmiş ilk mesajında. Artık Allah bilir neler konuşmuş ki arkamdan, alenen söyleme ihtiyacı hissetmiş "seni de yasaklasınlar" diye. Ne kadar zoruna gitmişse gerçekler. Ah o acı gerçekler..

Bir de not düşelim; çok şükür ki, şükürler olsun ki ahiret yurdu var. İşte o zaman bakarayla makara birbirinden ayrılacak.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
@i7_core, teknolojiyle ilgili yüzlerce yorumum var. Burada ilk bulunma sebebim de teknoloji konusunda çalışma davetiydi zaten. Müfteri 2. :) O mesajlarım da hala forumda duruyor. Bununla beraber, arkasından konuşmuyoruz, yüzüne söylüyoruz, fakat kendisi dinlemiyor, zorlama okumayacak yani. :) Ama ne var ki kendisi arkamızdan konuşma isteğini dile getirmiş ilk mesajında. Artık Allah bilir neler konuşmuş ki arkamdan, alenen söyleme ihtiyacı hissetmiş "seni de yasaklasınlar" diye. Ne kadar zoruna gitmişse gerçekler. Ah o acı gerçekler..

Bir de not düşelim; çok şükür ki, şükürler olsun ki ahiret yurdu var. İşte o zaman bakarayla makara birbirinden ayrılacak.
Bak şimdi olayı sana özetleyeyim.Demek ki herşeyi açık açık yazmak gerekiyor,bazen anlayış yetersiz kalıyor demek ki.

Teknolojiyle alakalı yüzlerce yorum yapmışsın.Bu siteye emeğin geçmiş.Sonra "yüreğin yetmemiş" yorum yazmayı bırakmışsın.Ama bir zaman geçmiş,bir de bakmışsın ki şu anda yazdığın konu olan "Twitter kapatılmıştır" konusuna rast gelmişsin.Rast geldiğin an senin için sürpriz olmuş,çünkü o kadar zamandan sonra yüreğinin yeteceği bir konu bulabilmişsin sonunda.Yüzlerce teknoloji hakkındaki mesajının üzerinden epeyce bir zaman geçmiş,sonrasında bu konuya mesaj yazmışsın.Bir de diğer tarafta hala bana muhalefet olmaya çalıştığın diğer konuda mesaj yazmışsın.Yüreğin sadece bu iki konuya cevap yazmaya dayanabilmiş. Şimdi bu paragrafı okumayı bırakıp,lütfen 344. mesajdan devam edebilir misin ? Sanırım bu sefer,başaracağım meseleyi anlatmayı.

Sonrasında bu paragraftan devam edelim.Demek ki neymiş ? Yüzlerce teknolojik mesaj atman,uzun zamandan sonra bu foruma gelip bu konuya cevap yazmanın altında bir "bit yeniği" aramamıza engel değilmiş.Lütfen beni budala yerine koyma,lütfen :)

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
http://internetisfreedom.com/tr
CyberGhost Türkiye kullanıcılarına 1 yıllık premium paket veriyor.Sömürün.

-------------------
Ben anladım sizi.Twitter engellendi google dns sıkıntılı, youtube ve facebookda kapanınca ülke güllük gülüstanlık olacak.Yolsuzluk bitecek, askeri ücret 1500 lira olacak, benzin 2 lira olacak, uzayda koloni kuracağız.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Açıklaması :
CyberGhost ortalığı karıştırmak için 1 yıllık Premium paketi vermeyi göze almış,bu devirde 1 lira istesen vermiyorlar,cyberghost gerçek bir iyiliksevermiş de haberimiz yokmuş.Evet gidin saf saf oyunlara kanın,başarılar :)
--------------
Tatlı rüyalar :p

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345

yav he he derler ya , ondan :D

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
[MENTION=18256]Turab Garip[/MENTION] bırak sabit fikirli insana birşey anlatamazsın hocam :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@i7_core, "yüreğim yetmiyor" değil, "yüreğim dayanmıyor" demiştim; sanırım olay mantık dersinden çıkacak, Türkçe dersine dönecek. Tabletler size Türkçe bile öğretememiş henüz. :) Ben sürekli forumdayım ve konuları takip ediyorum, bu gibi konuları da görüyorum fakat yüreğim dayanmıyor. Şu anda olduğu gibi. Sadece bazen patlama noktasına getiriyorsunuz, şaşkınlıktan gözlerim açılıyor, artık yok artık yuh, bunlar gerçek mi deyip dayanamayıp bir iki cümle söylüyorum. Fakat eni sonu şuraya bağlayacağız.. "Allah nurunu tamamlayacaktır birileri istemese de". Yasaklamakta çok inatçı olanlara duyurulur. :)

Tabii ki söyleyecek hiçbir sözü olmayan boş fikirli arkadaşlar da her zaman ama her zaman yaptıkları gibi, "yav he he" deyip geçiştirecekler.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
Bu konuya yorum yapmaya yüreğin yetmiş.Teknolojiyle alakalı o kadar konuya yüreğin yetmemiş.Anlıyorum seni.Her insan gibi haksız olduğun konuda hala gurur meselesi yapıyorsun.

Belki geçmişte aranızda bir olay olmuştur,bu sebeple sana cevap verme gereği duyuyordur.Neden yazma ihtiyacı hissetti bilmiyorum,neden yazdığı beni ilgilendirmez zaten.Gelmekten kasıt zaten yorum yapman,çevrimdışı gözükmezsen insanların ne zaman geldiğini anlamalarına yardımcı olabilirsin.Herkes profilleri incelemez çünkü.İftira derken,uzun zamandan sonra "mesaj" atmışsan,arkadaş da onu belirtmişse,buna iftira diyemeyiz öyle değil mi ?
@Ahbârî burada senin hakkında konuşuluyor,arkadan konuşmak gibi olmasın..Takip et :)
biraz işim vardı. bırak konuşan konuşsun. ateş olsalar cirmimiz kadar yakarlar. forumda bir süre takılanlar biliyor mevzuyu. arkadaşı geziden beri bir iki kere ya gördüm ya görmedim zaten.

yav he he diyin geçsin, boş fikirliyiz ya :D

teknolojiye dönelim de biraz da orda görelim durumu :D

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Evet bekliyordum böyle bir cevabı.Yazdığım mesajla alakasız,hala ben haklıyım ben doğruyum cümleleriyle,bir mesaj üstteki arkadaşın da dediği gibi sabit ve değişmez fikirli,üstüne üstlük mantık olarak cevap veremeyeceğini anlayıp bas bas"bak orada yüreğim yetmiyor demedim,dayanmıyor dedim heheh açığını yakaladım,dur şuna Türkçe dersi vereyim de mors olsun"dercesine bir cevap.

Ben buralı değilim arkadaş,göçmenim bizim oralarda yüreğim dayanmıyora yüreğim yetmiyor derler.Bu arada bu yorumlar gerçek değil,gerçek sadece pensilvanyaymış.Çok pardon,ben de anlamaya çalışıyorum derdin neydi diye.Bizi masum sananları güzelce kandırıyorduk,niye engel oldunuz taraftarıymışsın.

Türkçe bir dildir kardeş.Bir yıkılmaz kanun değildir.Maksat anlaşıldıktan sonra dilin bir önemi yoktur.Dil değişmezliği meselesine girme,orada durum farklı,yabancı sözcükler sadece dili değil "fikir ve kültürü" de değiştirir.1700lerin Osmanlı'sına bakarsan görebilirsin.

Yüreğini fazla zorlama,bakarsın hepten yakarlar o dayanamayan yüreğini :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Ah işte "oku"saydınız, benim Pensilvanya hakkındaki görüşümü bilirdiniz ve böyle ezberden bana etiket yapıştırmaya kalkmazdınız. Demek ki neymiş? Okumadığınız, yani bilmediğiniz konularda yorum yapıyormuşsunuz. Demek ki konunun benim geliş vaktimle alakası yokmuş; bak hemencecik "pensilvancayı" oluverdim sana göre. Demek ki zoruna giden başka şeylerden ötürü hakkımda yorum yapıyormuş (ve yapıyormuşsun). Eğer bu sözünde haklı isen, seni konuyu dağıtmamak adına özelde konuşmaya davet ediyorum; aksi halde "açığını yakaladım" sözü tam olarak seni tarif ediyor olacak. (Ki öyle bir açık da yakalayamadığın halde.)

Yazdığım hiçbir şeye değin(e)meden onlarca cümle kurabilmeyi nasıl başarıyorsun ona da şaşırmıyor değilim. :)

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
biz ona yusuf yusuf sendromu diyoruz :)

tatlı dilli yılan gibisin. kelimeler üzerinden oyun yapıyorsun.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Edebinize çok uygun davranıyorsunuz, "başlatma şimdi" dediğiniz Ehl-i Beytten uzak olarak haşredilmenizi diliyorum Allah'tan.