Turkcell Superonline İnternet Download Hızı Nasıl Arttırılır?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@Minsnicterb @SONG JOONG KI / 송중기 @scorpion @okinkurt @Yeşil Okçu
Şimdi sizlerin şu ekran görüntüsüne bakmanızı istiyorum.Lütfen resme bir bakın.Lütfen resimdeki pingime bakın.
Çeşitli yöntemler sonucu->Ping: 0.0ms:screamcat:
aas.jpg

Son düzenleme:

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Benim sizleri kandırmak gibi bir amacım yok.Diyorum ki çeşitli yöntemler sonucu dns ve bazı şeyleri değiştirerek hız testi yaptım.Ve hız testinin sonucu bu.Zaten ülkemizde böyle bir belki şu an için mümkün değildir.

Reaksiyon puanı
227
Sıfır demek bildiğimiz en yüksek hız yani ışık hızıdır. Yani olamaz. :D Ne göründüğü değil ne olduğu önemli. :D
Sıfır ping var diye kodlanmışsa. Ve pinginiz sıfır ise ne ala.:D

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Sıfır demek bildiğimiz en yüksek hız yani ışık hızıdır. Yani olamaz. :D Ne göründüğü değil ne olduğu önemli. :D
Lütfen son yazdığımı bir okuyun.
Yani bunu :
Benim sizleri kandırmak gibi bir amacım yok.Diyorum ki çeşitli yöntemler sonucu dns ve bazı şeyleri değiştirerek hız testi yaptım.Ve hız testinin sonucu bu.Zaten ülkemizde böyle bir belki şu an için mümkün değildir.

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233

Pingin hızla alakası yoktur istasyona olan uzaklığınla ilgilidir :)

Reaksiyon puanı
227
Pingin hızla alakası yoktur istasyona olan uzaklığınla ilgilidir :)
Yani oyun oynarken Video açınca Ping artar oyun bizden uzaklaşıyor mu? Bilginizi bi gözden geçirin. O pingde sürekli değişir. :D

Hız ve yakınlık etkilidir. Yakın yere sinyal daha çabuk ulaşır. Haliyle düşer. Ama hız etkilidir. Giden gelen herşeyin sinyallerinde bir hızı vardır.

Yeni uyandınız galiba. :D

ping nedir - Google'da Ara

Son düzenleme:

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Yani oyun oynarken Video açınca Ping artar oyun bizden uzaklaşıyor mu? Bilginizi bi gözden geçirin. O pingde sürekli değişir. :D

Hız ve yakınlık etkilidir. Yakın yere sinyal daha çabuk ulaşır. Haliyle düşer. Ama hız etkilidir. Giden gelen herşeyin sinyallerinde bir hızı vardır.

Yeni uyandınız galiba. :D

ping nedir - Google'da Ara

Dostum bir defa daha bilgini gözden geçir dersen kalbini kırarım ! :) bende turkcell 3g var mesela 15 mb da 40 ms alıyorum kota düşünce 128 kb da aynı ping oyun oynarken youtube açarsan etkiler tabiki ama temelde bir noktadan 100 mb alsanda aynı 20 alsanda aynıdır şirket seni daha sağlıklı yere bağlamadığı sürece adamlar sana fazla verince yakınlaşıyormu ?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Dostum bir defa daha bilgini gözden geçir dersen kalbini kırarım ! :) bende turkcell 3g var mesela 15 mb da 40 ms alıyorum kota düşünce 128 kb da aynı ping oyun oynarken youtube açarsan etkiler tabiki ama temelde bir noktadan 100 mb alsanda aynı 20 alsanda aynıdır şirket seni daha sağlıklı yere bağlamadığı sürece adamlar sana fazla verince yakınlaşıyormu ?
Lütfen sakin olalım.

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Sakinim zaten de 2 de bir böle bilginizi gözden geçirin vs kimsenin haddi değil bilgi tartmak ben mod iken bunu yapmıyorsam kimsede bize yapamaz bazı çizgilere dikkat etmek gerekiyor karşılıklı saygıyı koruyalım .

Reaksiyon puanı
227
Siz yazığımın mantığını kavramamış ve mecazı çarpıtmışsınız. Sunucu arkadaşın evinde olacak hali yok ya. Kullanılan sinyalin bir hızı var. Siz pinge hız dedim diye yorumluyorsunuz Ping'in sinyalinin bir hızı var. Şimdi oldu heralde. Sıradan birinin anlayacağı şekilde yazıyoruz. Sizin için özel anlatırım bundan sonra.

Ping süresi, bilgisayarınız ile karşıdaki sunucu arasında bir veri paketinin iletilmesi esnasında geçen süredir. Buraya kadar tamam heralde?

Ve her sinyalin bir hızı vardır. Siz Ping'e hız dediğimi düşündünüz. Şimdide sinyalin geçti kabloyada mı girmem gerekecek?

Herşeyin belirli bir hızı var! Pinginde var.

Uzaklığa göre bir hız var aynı şey amacınız boş mualefet. İlk okul seviyesinden aşağı anlatamıyacağım.

Bi zahmet tam okuyun ikinci kez yazıyorum bazı şeyleri.

Son düzenleme:

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Siz yazığımın mantığını kavramamış ve mecazı çarpıtmışsınız. Sunucu arkadaşın evinde olacak hali yok ya. Kullanılan sinyalin bir hızı Sıradan birinin anlayacağı şekilde yazıyoruz. Sizin için özel anlatırım bundan sonra.

Ping süresi, bilgisayarınız ile karşıdaki sunucu arasında bir veri paketinin iletilmesi esnasında geçen süredir. Buraya kadar tamam heralde?

Ve her sinyalin bir hızı vardır. Siz Ping'e hız dediğimi düşündünüz. Şimdide sinyalin geçti kabloyada mı girmem gerekecek?

Uzaklığa göre bir hız var aynı şey amacınız boş mualefet. İlk okul seviyesinden aşağı anlatamıyacağım.

Bi zahmet tam okuyun ikinci kez yazıyorum bazı şeyleri.
Size bu konuda katılıyorum.Galiba bu yazdıklarınız doğru olanı.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Arkadaşlar DNSJumpper ve TRKY-DnsAyar adlı programlar sayesinde biraz da olsa internetim hızlandı.

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Siz yazığımın mantığını kavramamış ve mecazı çarpıtmışsınız. Sunucu arkadaşın evinde olacak hali yok ya. Kullanılan sinyalin bir hızı Sıradan birinin anlayacağı şekilde yazıyoruz. Sizin için özel anlatırım bundan sonra.

Sen benim yazdıklarımı anlamadın ben diyorum ki bir adam 40 ms ping alıyorsa hızı ne kadar artarsa artsın yine 40 alır çünki hatta uzaklığı bellidir sen buna 500 mb versende aynı pingi alırsın ki almanyada 500 mb pakete geçen arkadaşım pingim niye aynı diye bana sordu geçenlerde farklı porta bağlanırsa jitter erişim süreleri değişebilir sadece benim sölediğim bu ayrıca ilkokul seviyesi felan üslubuna dikkat et arkadaşım söz konusu seviye ise forumun takdirine bırakıyorum hadi hayırlı günler.

Reaksiyon puanı
227
Konunun başından beri konuşuyor ve söylediklerimi anlıyorsunuz. Çözüldüğüne göre benden bu kadar. :)

Reaksiyon puanı
227
Sen benim yazdıklarımı anlamadın ben diyorum ki bir adam 40 ms ping alıyorsa hızı ne kadar artarsa artsın yine 40 alır çünki hatta uzaklığı bellidir sen buna 500 mb versende aynı pingi alırsın ki almanyada 500 mb pakete geçen arkadaşım pingim niye aynı diye bana sordu geçenlerde farklı porta bağlanırsa jitter erişim süreleri değişebilir sadece benim sölediğim bu ayrıca ilkokul seviyesi felan üslubuna dikkat et arkadaşım söz konusu seviye ise forumun takdirine bırakıyorum hadi hayırlı günler.
Konu sahine ben bilgimi aktardım ve anlaşıldı. Sizin belirtiğimi anlamanız gerekimiyor. Kalbini kırarım tarzında konuşmak ne demek oluyor? Sizin göreviniz düzeni sağlamak kalp kırmak değil. Haddiniz bilin. Bende daha dikkatli olurum.

Yönetici olmanız saygısızlık yapacağınız anlamına gelmez. Hatalı görürseniz ban atarsınız olur biter.

Son düzenleme:

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
ping server'a olan uzaklıkla alakalıdır.

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Konu sahine ben bilgimi aktardım ve anlaşıldı. Sizin belirtiğimi anlamanız gerekimiyor. Kalbini kırarım tarzında konuşmak ne demek oluyor? Sizin göreviniz düzeni sağlamak kalp kırmak değil. Haddiniz bilin. Bende daha dikkatli olurum.

Ben haddimi biliyorumda sen yok ilkokul seviyesi yok bilmemne yok bilginizi gözden geçirin diyorsun kalkmış birde bana bunu sölüyorsun ilginç gerçekten benim görevim düzeni sağlamak sizinkide bu düzene saygı duymaktır yaptığınız yorumlar ile düzeni etkilerseniz sonuçları olur doğal olarak senin beni veya benim seni anlamam şart değil zaten ama bana bilgi seviyeni tart vs diye yorum atarsan bununda cevabı olur her seferindede olucaktır biz robot değiliz arkadaşım sabrında sınırı var ayrıca yazdığım yorumlarda saygısız bir şey yok senin bana sölediğinin 10 da 1 i bir şey yok ...

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Pingin 0 olması imkansız ki olabilmesi için bağlandığın yerin kapının önü olması gerek

Reaksiyon puanı
227
Ben haddimi biliyorumda sen yok ilkokul seviyesi yok bilmemne yok bilginizi gözden geçirin diyorsun kalkmış birde bana bunu sölüyorsun ilginç gerçekten benim görevim düzeni sağlamak sizinkide bu düzene saygı duymaktır yaptığınız yorumlar ile düzeni etkilerseniz sonuçları olur doğal olarak senin beni veya benim seni anlamam şart değil zaten ama bana bilgi seviyeni tart vs diye yorum atarsan bununda cevabı olur her seferindede olucaktır biz robot değiliz arkadaşım sabrında sınırı var ayrıca yazdığım yorumlarda saygısız bir şey yok senin bana sölediğinin 10 da 1 i bir şey yok ...
Siz kalbini kırarım diyorsanız bu had aşmaktır. Bende güzel konuşamıyorum bu durumda. Neyse ben kapatıyorum konuyu iyi çalışmalar.