Türkçe SP3'lü Windows XP Kurulum CD'si hazırlamak - Video Ders

anticor

Profesör
Reaksiyon puanı
16
spy2217 dedi ki:
peki hardiskimi 2 ye 3 e ayırıyormu otamatik yoksa sadece tek parçamı yapıyor

Harddiski otomatik ayırma gibi birşey olmuyor. Bunu yapmak için Windows'un ''FDisk'' fonksiyonunu ya da ek bir yazılım kullanabilirsin.

mekist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eline sağlık çok güzel bi anlatım teşekkürler.

yanlız download edebilirsek daha iyi olacak

birde program entegre etmeyi anlatımlı olarak anlatabilirseniz ne güzel olacak

deniz34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar bende MSDN orjinal xp pro sp3 iso işletim sistemi var ben nlite programı ile bilgisayarımdaki donanıma göre driver larını eklemek istiyorum orjinal driver CD sindeki Driver klasörünü nlite programına eklesem sorunsuz bir şekilde çalışırmı veya driver CD nin içindeki hangi klasörleri eklemem lazım yoksa bu anlattığım doğru yol değilse başka bu işlemi yapmak için hangi yolu denemem lazım

başka formul olarak şu soruyuda sorayım ben driver genius programı ile driver yedeklerini alsam sonra aldığım yedekleri nlite programı ile xp cd sine entegre yapsam çalışırmı yardımcı olursdanız sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum

psychedeliczade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
Ben service pack 3 ü entegre etmek istedim ama ayıklama sırasında aşağıdaki gibi hata verdi. Bu neden kaynaklanıyor olabilir?
Nlite son sürüm..
Windows cd sinde de sorun yok. Her zaman kullandığım cd..Ancak windows cd im de hiç bir service pack eklentisi yok. İlk çıkan xp cdsi. Bundan kaynaklanamaz diye düşünüyorum çünkü Sp3 zaten şimdiye kadar çıkan tüm service packleri kapsıyor. Zaten videoda gösterilen örnek entegrasyonda da windows cd si service pack siz.

Nerede hata yapıyor olabilirim?
pscreengm2.jpg

loveslave

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkür ediyorum güzel bir video hazırlamışsın emegine sağlık......

wildermess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben videoyu izledim ve tek tek aynı işlemleri yaptım fakat iso dosyası masaüstümde bu şekilde çıktı bana yardımcı olabilirmsiiniz ?

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,
Ben service pack 3 ü entegre etmek istedim ama ayıklama sırasında aşağıdaki gibi hata verdi. Bu neden kaynaklanıyor olabilir?
Nlite son sürüm..
Windows cd sinde de sorun yok. Her zaman kullandığım cd..Ancak windows cd im de hiç bir service pack eklentisi yok. İlk çıkan xp cdsi. Bundan kaynaklanamaz diye düşünüyorum çünkü Sp3 zaten şimdiye kadar çıkan tüm service packleri kapsıyor. Zaten videoda gösterilen örnek entegrasyonda da windows cd si service pack siz.
{
pscreengm2.jpg
}
Nerede hata yapıyor olabilirim?

Windows cdsini aktarırken kopya korumasından dolayı hata olmuş olabilir.Sp'siz olup olmaması fark etmez. Sp3'ü indirince bütün güncelleme paketlerini kapsar :gz:

Başka bir xp cd si ile dene

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben videoyu izledim ve tek tek aynı işlemleri yaptım fakat iso dosyası masaüstümde bu şekilde çıktı bana yardımcı olabilirmsiiniz ?

Bilgisayarım'ı aç araçlar > klasör seçenekleri > görünüm altından bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seçeneğini kaldır ve tamam de.

daha sonra ilgil dosyada uzantı olması lazım yoksa dosyayı seçip F2 ye basıp sonuna .iso ekleyebilirsin

wildermess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım'ı aç araçlar > klasör seçenekleri > görünüm altından bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seçeneğini kaldır ve tamam de.

daha sonra ilgil dosyada uzantı olması lazım yoksa dosyayı seçip F2 ye basıp sonuna .iso ekleyebilirsin

2 türlüde yaptım sonuç yine aynı oldu hocam

regedit

Profesör
Reaksiyon puanı
1
sorunlar neden kaynaklanıyor bilmiyorum ama bugün bende buradan yaptım bi cd, oldu :happy:

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
videolar güzel hazırlanmış ama birde dowload olsa valla super..:)

kmlerg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar öncelikle bu konuyu videoyu hazırlayanların ellerine , emeklerine sağlık. Benim sorunum videoda anlatılanları aynen yapıyorum xp kuruluyor fakat masaüstü özelleştirme seçeneklerini masaüstüne gelecek olan Belgelerim , Ağ Bağlantıları , Bilgisayarım seçenekleri var ancak internet explorer görünmüyor. ayrıca ie7 yi yüklemek istediğimde hata veriyor. Acaba nerede hata yapıyorum.

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
SP3'ün bilinen sorunu o explorer seçeneğinin olmaması
Google'da sp3 ie7 diye aratırsan bulursun.

lazminator

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ArkadaşLar NLiTE programında servis pack ekLeme menüsdüne geLiyor sp yi ekLiyorum , ekLeme işLemi tamamLandı uyarısı geLiyor tamam diyorum ßu ekran geLiyor !.. ßuradan nasıL devam edeceğim !.. hiç ßir yönerge veya tuş yok ?...

hatavu3.jpg

kampusss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bi arkadaştan kendi hazırladıgı sp3 eklenmiş xp cd si aldım format attıktan sonrada ghostla yedek aldım. sonra farkettimki bilgisayara şifre kuramıyorum. kursam bile bilgisayar otomatik şifre istemeden direk açılıyor.. tekrar aynı cd ile format attım tekrar şifreledim yine açılışta şifre istemedi.. şimdi tekrar format atmak tekrar ghostla yedek lamak istemiyorum.. billigsayarın açılışta şifre istemesini nasıl sağlayabilirim?

kuzgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu winSP3'le birlikte SATA ve RAID disklere kurulum sağlayabilen eklenti dahil olarak mı yükleniyor? Yoksa kendimiz internetten mi bunları ayrıca indirip CD'ye kuracağız? Teşekkürler...

kmlerg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu yapacağımız cdye ie7 yi ve mp 11 i nasıl ekleyebiliriz? yani cd den kurulum yapınca onlarda kurulsun bir daha uğraşmayalım. Nasıl yapıldığını bilen bir arkadaş varsa ve buraya adım adım yapılışını yazarsa çok sevinirim.

Darty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet anlaşılan herkes ekstra programlarınıda eklemek istiyor bu kurulum cd sine bu güzel anlatıma programları eklemede yapılırsa çok seviniriz.Emeğiniz için şimdiden çok teşekkürler...

ist_eco

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows XP kurulumu yaparken bilgisayar başında boşu boşuna saatlerce beklemek yerine tüm ayarlarını kendisi yapan bir kurulum CD'si hazırlayın.

nLite isimli yazılım sayesinde, yeni çıkan Türkçe Service Pack 3'ü, Windows XP Kurulum CD'sine dahil ederek sonraki işletim sistemi kurulumlarınızı çok daha kolay yapabiliyorsunuz. Aşağıdaki videoyu izledikten sonra işletim sistemi kurmak için tek yapmanız gereken şey, yeni oluşturduğunuz kurulum CD'nizi bilgisayarınıza takmak ve kurulumu başlatmak. Gerisini nLite hallediyor.

:: Videoyu izleyerek siz de bu CD'yi oluşturun.

:: Teknik yardım almak için bu başlık altında mesaj yazın.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net
senın gosterdıgın yol sp3 ü windows cd si yaparken içine entegre etme yolu.benim indirdiğim dosyanın içinde zaten sp3 entegre halınde tek sorun yazdıramıyorum.acaba diyorum yazdırırken format hatası mı yapıyorum.çünkü 2 tane yazdırma secenegı var.

svchost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
paylaşım için sağol.
denedikten sonra bi sorun olmaz inş. zaten bilgi alacağımız yer belli ;)

edit: sp3 ekleme işini yaptım. herşey başarılı bir şekilde oldu :)
benim merak ettiğim şey bu cd'ye media player11 ve internet explorer7 nasıl eklenebilir?
7'nin yamasını indirip, nlite'ın yama kısmından ekleyebiliriz belki ama wmp11 işi biraz değişik...
fikri olan varsa yazması iyi olur..

necmi_van

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Emeğin İçin Tşk ler Ben Videoda Yapılması gerekenleri harfiyen yaptım fakat sizde dosya boyutu 585 mb bende 721 mb oluyor bu sebepten dolayı cd ye yazdıramıyorum nerde yanlış yapmışım yardımcı olursanız sevinirm

ademaktekin

Profesör
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar oluşturulan .iso dosyasını nasıl cd ye yazdırabilirim??

edit: imtoo iso burner ile hallettim. ;)

bahoz13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam kanka,ya bu video yu hangi programla yaptın hani uyarı yazıları falan yazabiliyorsun nasıl oluyor .

llavinya

Dekan
Reaksiyon puanı
92
Teşekkürler Troy. öğrendik öğretelim şimdi :)