Türk Telekom VoLTE sorunu

ahmetfarukk_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Önceden vodafone kullanıyordum volte wo-wifi felan sorunsuz kullanıyordum 1 2 ay önce felan da Türk Telekoma geçtim ve volte servisini aktif etmeye çalıştığımda cihaz uyumlu değildir sorunu çıktı karşıma müşteri hizmetlerini arayıp durumu ifade ettim Türk Telekom olarak yapıcak bişe yok diyip hemen cihaz satmaya çalıştı bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı napabilirim
(şu sıralar telefon çekmeyen bir yerdeyim onun için wo-wifi çok önemli benim için) şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200731-181609.jpg
    Screenshot_20200731-181609.jpg
    49.8 KB · Görüntüleme: 697

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Vofi geçen yıla kadar turkcell'de bile yoktu. Sadece vfone'da vardı. Tcell daha sonra açtı o servisi. Ttelekom'da olmayabilir. Üstelik çoğu yerde doğru düzgün çekmediği halde. (Ben y.dışında çok kullandım. Vfone vofi)

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Türk Telekom Volte'ye sahip ama vowifi nedir bir fiktim yok.

1596224836665.png

Aktif hizmetleri bunlardır şu an.

Reaksiyon puanı
16,118
faturasız da -15 olunca kapatıyor Turkcell dayı vowifiyi ....

ahmetfarukk_55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Vofi geçen yıla kadar turkcell'de bile yoktu. Sadece vfone'da vardı. Tcell daha sonra açtı o servisi. Ttelekom'da olmayabilir. Üstelik çoğu yerde doğru düzgün çekmediği halde. (Ben y.dışında çok kullandım. Vfone vofi)
Reis sorun hizmet değil, hizmet var ama cihaz uyumlu değil diyor

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Hiç böyle bir sorunum olmamıştı. Volte bende otomatik açık wowifi yi kendim şarj yemesin diye kapattım

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Volte nedir vowifi nedir? Bilen biri açıklayabilir mi?

Reaksiyon puanı
16,118
vowifi tel uçuş modunda olsada wifi açık olunca sms,çağrı alıp yapabiliyor volte lte üzerinde sesli görüşmenin ses kalitesinin artırılması analog değilde dijital olması1.nesil gsm analogtu.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
vowifi tel uçuş modunda olsada wifi açık olunca sms,çağrı alıp yapabiliyor volte lte üzerinde sesli görüşmenin ses kalitesinin artırılması analog değilde dijital olması1.nesil gsm analogtu.
Turkcell geçen yaz sms almıyordu. Yakın zamanda denediniz mi bunu? Ben y.dışında uçak modunda wifi üzerinden konuşuyordum. Bir defa kredi kartı kullanmam gerekti sms gelmemişti.
(Şimdi cepanahtar seçeneği gelmiş onunla yapılır.)

Reaksiyon puanı
16,118
Turkcell geçen yaz sms almıyordu. Yakın zamanda denediniz mi bunu? Ben y.dışında uçak modunda wifi üzerinden konuşuyordum. Bir defa kredi kartı kullanmam gerekti sms gelmemişti.
(Şimdi cepanahtar seçeneği gelmiş onunla yapılır.)
şuan geliyor Devlet babanın bayram mesajı geliyor niyese...

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Cihaz marka/modeli nedir? Aynı sorunu ben de yaşadım ve çözdüm.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Huawei Mate 10 lite
Dediğim gibi vodafone da sorunsuz kullanıyordum
Türk Telekom, Huawei Mate 10 lite'ı desteklemiyor sanırım. Listede yer almıyor:

Benim telefon (Xiaomi Redmi Note 8) listede yer almasına rağmen bende de VoLTE ve VoWiFi aktifleşmiyordu. Türk Telekom'u aradım. Cihazımın listede yer aldığını ama online işlemlerde cihaz desteğinin olmadığına dair uyarı geldiğini söyledim. Oradan bir ayar yaptılar. Yine VoWiFi cihaz desteği yok diye uyarı geliyor ama VoLTE ve VoWiFi'yi kullanabiliyorum artık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefon ayarlarında (operatör ayarları değil, telefon) VoLTE ve VoWiFi aktifleştirme bölümleri çıkıyor mu?

"KABUL VOLTE" yazıp 5555'e
"KABUL WIFI ARAMA" yazıp 5555'e gönderdiniz mi?

Son düzenleme:

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Arkadaşlar bazı arkadaşlar olayı şöyle sanıyor ve yüzde yüz eminim. Elindeki telefonda bu özellikler var operatörde bu hizmeti veriyor o zaman kullanırım. HAYIR kullanamazsınız sebebi
Her operatörün bu volte ve Vo Wifi için ayrı olarak hangi telefona destek veriyor ona bakmanız lazım hepsinin internet sitesinde var hangi telefonun hangi modeline destek var.
Mesela biri A yı destek verirken diğeri vermiyor.
Bu şunun gibi değil 4.5 G telefon aldım mı tüm operatörlerden hizmet almak gibi değil.
Cihaz için özel sinyal mi ne varmış ona destek sağlaması gerekiyormuş operatörün.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Arkadaşlar bazı arkadaşlar olayı şöyle sanıyor ve yüzde yüz eminim. Elindeki telefonda bu özellikler var operatörde bu hizmeti veriyor o zaman kullanırım. HAYIR kullanamazsınız sebebi
Her operatörün bu volte ve Vo Wifi için ayrı olarak hangi telefona destek veriyor ona bakmanız lazım hepsinin internet sitesinde var hangi telefonun hangi modeline destek var.
Mesela biri A yı destek verirken diğeri vermiyor.
Bu şunun gibi değil 4.5 G telefon aldım mı tüm operatörlerden hizmet almak gibi değil.
Cihaz için özel sinyal mi ne varmış ona destek sağlaması gerekiyormuş operatörün.
Türk Telekom Cihaz Listesi --> Link
Vodafone Cihaz Listesi --> Link
Türkcell --> Servis sunuyor ancak liste bulunmuyor.

filozop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun zaman geçmiş konu üzerinden ama yinede belki faydalı olur düşüncesi ile açıklama getireyim;
Üretilen cihazların bazı modelleri Türkiye ye satışi planlanmadigi için CSC denilen telefon üretici firmaları tarafından Türkiye uyarlaması yapılmamis oluyor.Csc denilen yazılımda ise Volte gibi operatör destekli yazılım ile çalışan arayüzlere erişim sağlanıyor. Fakat telefonunuza uygun CSC yukleseniz dahi , Türk Telekom IMEI üzerinden cihazınızı tanıdığı için Volte hizmetini açmıyor, bu tamamen satış politikası ile ilgili bir durum. Fakat Vodafone operatorunde cihazınız desteklemeyip uygun CSC yüklenmesi durumunda cihaza kendi desteğini veriyor ki bu Vodafonun dünya çapında güçlü ağa sahip olmayla alakalı, kısaca Türk Telekom sizi bu konuda rahatsız ederken Vodafone yardımcı olur..saygılarımla..