Soru Türk Telekom ev internetini iptal edince kabloyu geri istiyorlar mı?

9eyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kablo dediğim şey yıllar önce türk telekomdan ev interneti aldığımız zaman evimizde alt yapı yoktu ve türk telekom çalışanları gelip telefon direğinden eve siyah bi kablo çektiler o kablo. Bu ay internetin sözleşmesi bitiyor ve fiyatları yüksek olduğu için farklı bi sağlayıcıya geçmek istiyorum ama türk telekomu iptal edersem bu telefon direğinden çektikleri kabloyu da geri toplarlar mı öğrenmeden bi işlem yapmak istemiyorum. Türk telekoma sorduğum zaman toplayabilirler bi garanti veremeyiz dediler bileniniz varsa yardımcı olabilir mi?

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Toplamazlarda 100-200 tl ucuz diye uğraşmaya değmez başka sağlayıcıya geçmek.

9eyik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Toplamazlarda 100-200 tl ucuz diye uğraşmaya değmez başka sağlayıcıya geçmek.
İnanın ben de ucuz diye başka sağlayıcıya geçmek istemezdim fakat hem pahalı hem de hızı yetersiz olan bu internete katlanmak istemiyorum.

Cevabınızda emin misiniz çünkü bu kablonun alt yapı olduğunu varsayıyorum ve eğer bu kablo giderse başka sağlayıcıya geçtiğim zaman sıkıntı çekmek istemiyorum.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Yapılan altyapıyı geri almazlar. Başka bir sağlayıcıya hızdan dolayı geçiyorsan bence iyi yapıyorsun. Ama bir süre internetsiz kalmaya hazır ol çünkü altyapıyı başka sağlayıcıdan da alsan VAE olarak Türk Telekom altyapısından alacaksın. Bu durumda sağlayıcı senin başvuru bilgilerini Türk Telekoma iletecek. Türk Telekom ekipleri de gelip bağlantıyı yapacak. Bu süre zarfında Türk Telekom ekibinden dolayı bir süre internetsiz kalabilirsin. Ben Türknete geçene kadar 1 hafta 10 gün kadar internetsiz kalmıştım.