Ttnet 8 mb limitliz sorunu

zeybek91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 mb net limitsiz paketi var ama hız 2 mb den yukarı çıkamıyor
ADSL Hızı(Kb/s):2048797
Ulaşılabilir Hız(Kb/s):4740821

bunun nedeni neden kaynaklanıyor

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Eğer hep o civarlarda bir değer gösteriyorsa alt yapı sorunun var büyük ihtimal.

TTNet' i arayıp alt yapının destekleyip desteklemediğini öğren istersen.

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Hattın kaldırmıyor ki o değere hattını sabitlemişler sanırım..

Qzey

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence TTNET'e inanma teknik konuda yetersiz bir çağrı merkezi olduğundan, çok kolay kıvırarak yalan söyleyebiliyorlar. Ben daha önce bir telekom firmasının alt yapı ve yazılım işlerini de yaptım. Evde TTNET kullanıyorum. İlk dediler ki hattınız 2MB'ten fazla kaldırmıyor. Sonra arayıp, bunun her hangi bir dayanağının olmadığını, hatta hız ölçümü yaptığımı belirttim sonra iyi o zaman biz arttırırız fakat kopmalar olursa sizin sorumluluğunuzda dediler. Tamam dedim. Sonra 4MB'e çıktı. Bu arada evin iç kablolama düzenini yeniledim ve tekrar ölçüm yaptım 21MB küsürleri gördü. Sonra arayığ 16MB'e yükseltmek istediğimi söyledim. Yine aynı yalan, hattınız desteklemiyor. Tamam dedim biliyorum desteklemediğimi siz yine de sınırlamayı kaldırın eğer kopma, kesilme ve problem çıkarsa benim sorumluluğumda. Yine kaldırdılar limiti şuan 16MB sınırsız kullanıyorum.

İşleri hep baştan savma, problem çıkma ihtimali olduğu noktada hattınız desteklemiyor bitti. Bunu yapmalarının sebebide alt yapılarındaki handicaplar.

Pooling sistemi ile hizmet veriyorlar. Örn: Bir POP noktasında 2.500 kişiye hizmet veriyorlarsa ve buradaki DSLM'deki port'lar 4MB -> 1.500 tane, 8MB-> 900 tane, 16MB -> 100 tane kalıyor. Bu değerlere göre sizde gidip dediğinizde ben 8 veya 16MB'e yükseltmek istiyorum. Port kalmadığından size otomatik yalan mekanizmalarını çalıştırıp. Sizin hattınız desteklemiyor diyorlar. Halbu ki asıl gerçek; senin için biz gidip bir tane daha DSLM koyamayız. Bekle biri iptal eder veya yeni port eklersek ve sende o ana denk gelip tekrar ararsan sana da veririz.

Superonline benim oturduğum yerin biraz ilerisinde var, bizim buraya da geldiğinde ilk işim kendim ve çevremdeki herkesin TTNET hizmetini iptal ettirmek olucak.

hpdesktop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
santrele olan uzaklıgın ve kablolarında sorun olabilir.bence arayıp teknik ekip göndermelerini iste.bende aynı sorunu eskiden yaşardım sonra direkteki kutuya kadar degiştirdiler.

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
belirttiğiniz gibi en yüksek hız 4 mbit ama 2 magbitle bağlanıyorsunuz, zaten sürekli 4 mbit bağlantı sağlarsanız arada bir kopmalar yaşayabilirsiniz. Yazılımsal olarak hızınızı düşürmüşlerdir, Bizim köy de santrale 3,5km mesafede aynı sizin durum gibi oluyor.

vestham

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 mb net limitsiz paketi var ama hız 2 mb den yukarı çıkamıyor
ADSL Hızı(Kb/s):2048797
Ulaşılabilir Hız(Kb/s):4740821

bunun nedeni neden kaynaklanıyor

Hemen hemen aynı durumu ben de yaşıyorum arkadaşım.Hem de kayseri merkezde...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şaşırmamak lazım ttnet :)

Aynen şaşırmak Lazım 8mb Aldık 0.62 Mb Kullanuyoruz 8.00 Olması Gerken Yerde Adamlar Adi Ya Neymiş Hat kALDIRMIYORMUŞ hIZLANDIRIYORLAR 8mb Yapıyorlar 20 Dk Sonra Kesiyorlar ADSL Işığı Bile Yanmıyor Yada Gelse Bİle 4 Işık Yandığı Halde Kullanılmıyor Fazladan para Alıyorlar Türk Telekomun Müdürüne Diyoruz BeniM Yektim Yok Diyor Başka Bir Şeye Geçicem Artık Yeter Ya

Nugets

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık bir yıl öncesine kadar hızlar çok iyiydi. Artık 400 kbps üzerine çıkamaz olduk.