Yardım Trojan tüm sosyal medya hesaplarımı ele geçirdi.

Bu konuyu okuyanlar

kaliuch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, yaklaşık 1 bucuk hafta öncesinde bilgisayarıma istemeden bir trojan indirmiş oldum. Bilgisayarımda cmd açılıp kapandı ve fanlarım çalışmaya başladı. Hemen bilgisayarıma kaspersky kurup aşırı duyarlı tam tarama yaptım ve bulunan virüsleri en kısa zamanda bilgisayarımdan kaldırdım. (Bulunan bir virüsün adında "coin miner" yazıyordu.) Ancak ben bunu yapana kadar gmail hesabım ele geçirildi ve diğer kullanıp kullanmadığım tüm sosyal medya hesaplarımda iznim dışı paylaşım yapma gibi bazı etkinlikler gerçekleştirildi. Gmail hesabımdan başlayarak o an kullandığım tüm hesapların şifrelerini değiştirip tüm oturumlardan çıkış yaptım ve bunu uyguladığım hesaplarda bir daha herhangi bir paylaşım görmedim. Ancak gözden kaçırdığım hesaplarıma giriş yapılmaya devam edildi ve her gün farklı bir hesabımın izinsiz giriş etkinliği mailine uyandım. Mail geldikçe o hesapların da aynı şekilde şifrelerini değiştirip oturumlardan çıkış yaptım. Bir gün steam hesabıma girip 2 dakika içinde envanterimdeki çoğu eşyayı en ucuzdan satıp topladığı paralarla bir hesaptan eşya satın aldığını gördüm. O zaman anladım işin ciddiliğini. Aynı şekilde steam hesabımın şifresini de değiştirdim ve bir daha yaşamadım ancak bu şifresini değiştirdiğim hesaplara bir daha erişim sağlar mı sağlamaz mı bilmiyorum. Ayrıca bilgisayarıma trojan erişim sağladığında tarayıcımda bir sürü ödeme yöntemine kayıtlı banka ve kredi kartları vardı. Bunlardan henüz şüpheli bir satın alım yapılmadı ama yapılma olasılığı var çünkü bu 1 hafta içinde her gün farklı bir hesabıma giriş yapılmaya çalışıldı ve çoğunda giriş yapmayı başardılar. Sürekli diken üstündeyim. Bu sabah icloud hesabıma da giriş yapılmaya çalışıldığını görünce artık birisine danışmam gerektiğine karar verdim. Bilgisayarıma hala düzenli tam tarama yapıyorum ve zararlı hiçbir şey çıkmıyor. Daha ne yapmam lazım?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Helal çocuklara. İyi bir iş çıkartmışlar. Bunlar iyi para kaldırır piyasadan. Sen de ama hemen uyanmışsın. Boş değilsin. Geçmiş olsun.