Torrent Programları

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Selam ben torrent kullanmaya yeni başlamayı düşünüyorum bu yüzden sormak istediğim birkaç şey var.

1.Hangi Programı tavsiye ediyorsunuz?
2.Bu program'da ne ayarları yapmak lazım?
3.Torrent linkinin hızlı olup olmadığını seed sayısına göremi anlıyoruz?

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
utorrent kullanıyorum
bazen flashget kullandığım da olur ama utorrent de daha fazla hakimiyet var.Ratio falan görebiliyorum mesela

winstoncash

Profesör
Reaksiyon puanı
18
bence de en iyisi utorrent. uzun süredir kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
4
1-) Azureus öneririm. Hem profesyonel hemde basit ve kullanışlı çok güzel bir torrent programı.

2-) Herhangi bir ayar yapmana gerek yok. Gönderme hızını 12 yapman yeter.

3-) Ortaklar yani seeder'lar ne kadar fazla gönderme yaparsa sende o kadar hızlı indirirsin. Örneğin 4 ortak olup 20 ile seed ederler ama 1 ortak olur 100 ile seed eder. Aynı hızda indirirsin. Genelde server destekli torrentler full hızla iniyor.

ahmet331

Asistan
Reaksiyon puanı
0
upload yaptığın bir site ise upload kaybım olmasın dersen utorrent ama umumi torrentten indireceksen ve hızlı insin uploadu kısıyım upload olmasın dersen flashget ama bilgisayarın iyi değilse ram olayını flashget abartıyor biraz ben bir ara 1.5 gb ram kullandığını gördüm utorrent en fazla 200 olmadı bile upload yapacaksan port ayarı yapıcan modemden sonra o değeri programa gircen zor bir şey sayılır araştırma yap biraz. kullanıcı sayısına bağlı hız artar daha doğrusu seed edenlerin izin verdikleri upload hızlarının toplamına bağlıdır.100 kişi vardır 2kbps ile upload ediyordur 1 kişi vardır 100mbps ile upload ediyordur ama genelde düz mantık kişi çok ise indirende aaz işe hızlı olur ;)

xarax

Asistan
Reaksiyon puanı
0
utorrent öneririm boyutu çok küçük ama yaptığı işler çok büyük!
torrent sitelerinden daha ayrıntılı bilgi alabilirsin neyi nasıl yapacağını anlatmışlar.

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Herkes utorrent diyor ama utorrent bana göre çok basit bir program.

winstoncash

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Herkes utorrent diyor ama utorrent bana göre çok basit bir program.

ben çok detaylarını bilmem torrent'in ama utorrentle şimdiye kadar istediğim bütün filmleri, müzikleri sorun yaşamadan indirdim. onun dışında da teknik detaya ihtiyacım yok çok şükür :)

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
utorrent çok fazla yer kaplamayaz bir torrent programı.
ayrıca hızlı olması avantaj. ayara gerek yok zaten.
seed sayısı yüksek olması demek çok kişi indirmesi ki, sende hızlı indirirsin..

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Sadece seeder sayısının fazla olması yeterli değil.. 50 seeder olup 200 kişi indirirse(Leecher) hız düşer..

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sadece seeder sayısının fazla olması yeterli değil.. 50 seeder olup 200 kişi indirirse(Leecher) hız düşer..

bak ben bunu bilmiyordum?
ne kadar çok olursa o kadar hızlı iner çünkü indirme dosya bileşenlerini
farklı farklı bilgisayardan aldığından daha çabuk oluyor..diye biliyom..:surprised:

DaY_WalkeR

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bak ben bunu bilmiyordum?
ne kadar çok olursa o kadar hızlı iner çünkü indirme dosya bileşenlerini
farklı farklı bilgisayardan aldığından daha çabuk oluyor..diye biliyom..:surprised:

Tabiki öyle ama çok kişi indirdiği takdirde hızda bölünme olduğundan hız yavaşlıyor. Şöyle düşün 1 seeder 100kbps ile seed edip o torrenti 5 kişi indirirse hız miktarı bölünür..

cakabuba

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aynen bende µTorrent (mikrotorrent okunur) kullanıyorum. bitorrent, bitcomet, auzerus vs. bir sürü denedim, en çok µTorrent hoşuma gitti ve bu güne kadar hiç sorun çıkarmadı. Ayardı ıvırdı zıvırdı hiç denemedim. aylık kota 80-90 gb arasında değişiyor yaşasın torrent... :)

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Bende utorrent kullanıyorum tek sebebi googleye torrent yazdığımda birinci sırada bu çıkıyor :D

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Öncelikle beni aydınlattığınız için teşekkür ederim.Herkez uTorrent demiş ve bu benim kafama yattı.Seed olayınında açıklanması benim için iyi oldu.İlginiz için teşekkür ederim arkadaşlar.

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
bende torrent arama motoru adresi vereyim tam olsun :D
www.torrentz.com

evet bu siteden arat.. tercihen yeşil tik ile işaretlenmiş sonuçlar güvenlidir.yani onaylıdır..garantilidir..
tracker listesini kopyalayıp utorrent ile açtığın torrent'ın advanced(gelişmiş) bölümüne yapıştır...seeder leecher artıyor.. çokluk oluyor..güzel oluyor:mrgreen:

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
opera kullanan biri olarak direk bağlantısı olduğundan dolayı flashget kullanıyorum

sonsamuraii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben bitlord kullanıyorum. diğer programların çoğunu denedim eski bilgisayarımdayken çok kastığı için en az ram kullanan bitlordu seçmiştim hala daha onu kullanıyorum kullanması çok basit ve türkçe.

maske500

Doçent
Reaksiyon puanı
0
torrent ne ya arkadaşlar.ben üye oldum.davet filan yollanıyo galiba.mantığı ne bunun anlayamadım ben walla.

nty1907fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben bitlord kullanıyorum. diğer programların çoğunu denedim eski bilgisayarımdayken çok kastığı için en az ram kullanan bitlordu seçmiştim hala daha onu kullanıyorum kullanması çok basit ve türkçe.

Tavsiyen için sağol ama emin ol utorrent de en az bitlord kadar basit bir arayüze sahip (ki bence daha da basittir) Ayrıca utorrent de Türkçe... Bi de bu diğer torrent programlarında oluyo mu bilmem ama interneti başka bi iş için kullanmaya başladığım anda hızı düşürüyor. Bu bence güzel bi özellik. IDM (internet download manager) kullanırken interneti sonuna kadar sömürürdü ve başka bişey kolay kolay yapamazdınız. (kimine göre de bu iyi bir özelliktir ama).. :thumbup:

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Vay be ne zamanlarmış şimdi uzman oldum sayılır :D