Teknopat Boş İşlerde Sınır Tanımıyor :)

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Az önce girince gördüm adamlar resmen ifade bırakma yasağı vermişler :) Şaka gibiler ya bu saatten sonra kullanmam daha o forumu. SDN'de yıllardır takılıyorum bir kere böyle saçma sapan şeylerden dolayı uyarı almadım hatta hiç uyarı almadım :) Forumunuzu başınıza çalın işsizler sizi :)
2020-01-01_18-34-28.jpg

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Doğru yola gelmişsin.

Reaksiyon puanı
66
Geçen bi konu ölümle tehdide varmisti.bu işin sonu iyi değil

arkadasariyor

Asistan
Reaksiyon puanı
11
adamlar kullanıcılarının yıldırmak için elinde gelen tüm yasakları ortaya koymuşlar. Merak ediyorum gerçekten de böyle bir tutum içinde nereye kadar gider o forum merak konusun her hareket de ceza sağ baktım ceza sol baktım ceza nereye bakacak bu insanlar:))

Reaksiyon puanı
66
adamlar kullanıcılarının yıldırmak için elinde gelen tüm yasakları ortaya koymuşlar. Merak ediyorum gerçekten de böyle bir tutum içinde nereye kadar gider o forum merak konusun her hareket de ceza sağ baktım ceza sol baktım ceza nereye bakacak bu insanlar:))
youtube de güzel nazik naif insanlar olarak biliniyorlar.zira orada hakaret ve siber zorbalık yapsalar kanallarından olurlar ve üye toplayamazlar.kendi platformlarına üye topluyorlar.sonrası ise dikdatörlükvari bir süreç.

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
şu forumun konusu açılmasın artık lütfen. bıktık vallahi

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Niye yahu. IP ban alınca başınız arşa mı erecek.

Orası da bir forum. Moderatörleri belki de ego tatmini yapıyor. :)

Ha burası da çok gevşek ve fazlasıyla bir görüşe yakın. Di mi adminim @Creative

?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,323
Ha burası da çok gevşek ve fazlasıyla bir görüşe yakın. Di mi adminim @Creative
Gevşek demesek ona, daha esnek davranmaya çalışıyoruz. Forum kurallarımız da o kadar baskı kurduğunu söyleyemem.
"Fazlasıyla bir görüşe yakın" demişsiniz onu tam kestiremedim. Bizim görüşümüz yok, yönetim olarak elimizden geldiğince hassas davranmaya çalışıyoruz.

Beni soracak olursan benim görüşüm belli, sizlersiniz. ?

fangoso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Gevşek demesek ona, daha esnek davranmaya çalışıyoruz. Forum kurallarımız da o kadar baskı kurduğunu söyleyemem.
"Fazlasıyla bir görüşe yakın" demişsiniz onu tam kestiremedim. Bizim görüşümüz yok, yönetim olarak elimizden geldiğince hassas davranmaya çalışıyoruz.

Beni soracak olursan benim görüşüm belli, sizlersiniz. ?
Bir gevşeklik olduğuna katılıyorum. Aynı adam 3 günde 3 kişiyle tartışmaya giriyor. İnsanları rahatsız ediyor ve uyarı dahi almadan devam ediyor.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,323
Bir gevşeklik olduğuna katılıyorum.
O sizin gevşekliğiniz efendim.. ;) Uyarı derken sözlü olarak kesinlikle uyarılmıştır, uyarma derken direkt olarak ban atmıyoruz. Başınıza geldiğinde bunu anlarsınız.

fangoso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
O sizin gevşekliğiniz efendim.. ;) Uyarı derken sözlü olarak kesinlikle uyarılmıştır, uyarma derken direkt olarak ban atmıyoruz. Başınıza geldiğinde bunu anlarsınız.
Zannetmiyorum. Uyarılsa bir yerde durur insanoğlu. Afişe etmek hedef göstermek istemiyorum. 3 günde 3 kişiyle aynı tarzda tartışan adamı 3 kere kibarca uyardıysanız fazla esneksiniz.

Reaksiyon puanı
66
Zannetmiyorum. Uyarılsa bir yerde durur insanoğlu. Afişe etmek hedef göstermek istemiyorum. 3 günde 3 kişiyle aynı tarzda tartışan adamı 3 kere kibarca uyardıysanız fazla esneksiniz.

klavyenin verdiği özgüven ve takma isimlerin arkasına saklanmak ve bunun yanında "beni nereden bulacak ki" düşüncesi ile insanlar sosyal medyada herşeye salça olabiliyorlar.sırf kendi egolarını tatmin etmek için bilmiyormuş gibi yapıp konular açarak insanlarla dalga geçenler var,bu forumda yaşadığım bir olay değil.yıl 2020 olmuş değişen tek şey roller.halen aynı kafadayız.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,183
İfade nedemek anlamadım. Yani smile filan mı?
:) Hehehe kullanıcılar ne daha kalıyorlar orda?
Kaliteli insanlarız diye övünüyorlar. Sonrada grammer yanlış olan kişiyi alıntılarken banı çakıyorlar.

İçten akan gözyaşlarını hissedebiliyorum. :)

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361

Neden sözlü uyarılıyor. Demek ki ahbap-çavuş ilişkisi var. Sözlü uyarmayın arkadaş. 1 günlük küçük cezalar verin. Haddini bilsin.

hadsiz çok bu forumda. Kusura bakma admin. Defalarca sana anlattım ama. 1 görüşe yakınlığınız devam ediyor. Lütfen istirham ediyorum :)

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Hiç bir tarafa görüşüm mevcut değil, evet önceden vardı ancak üzerinden çok sular geçti. ;)
İroniyi anlamamışsın admin baba.

@fangoso haklı. Ben de aynı düşüncedeyim. Moderatörleriniz ile bazı hadsiz kullanıcılar arasında değişik bir ilişki var. Sözlü uyarı ile böyle sistemler yürütülmez.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,183
İroniyi anlamamışsın admin baba.

@fangoso haklı. Ben de aynı düşüncedeyim. Moderatörleriniz ile bazı hadsiz kullanıcılar arasında değişik bir ilişki var. Sözlü uyarı ile böyle sistemler yürütülmez.
Ehehehe sende adamı ban atmalarına zorlama kardeş. Ne güzel geçinip gidiyoruz

Bazı üyeler olabilir ki Ban'ı hakediyor ama ne yalan söliyim :) Aşırıya kaçınca zaten banlıyorlar bizim bişey dememizle durum değişmiyor.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,323
Konu ne ara kendi aramızda atışmalara geldi abi, sonrasında diyorsunuz ayırıyor kayırıyorsunuz. Bizim bir şey yaptığımız yok, siz sevginizi gösteremiyorsunuz. Yada çok sevdiğinizi böyle gösterebiliyorsunuz.

fangoso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Konu ne ara kendi aramızda atışmalara geldi abi, sonrasında diyorsunuz ayırıyor kayırıyorsunuz. Bizim bir şey yaptığımız yok, siz sevginizi gösteremiyorsunuz. Yada çok sevdiğinizi böyle gösterebiliyorsunuz.
Sal bizi reis, herkes tuttuğunu kemirsin... Darwin amcanın da dediği gibi "Survival of the form that will leave the most copies of itself in successive generations.".
Yani mealen diyor ki azdan az çoktan çok gider.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,183
Sal bizi reis, herkes tuttuğunu kemirsin... Darwin amcanın da dediği gibi "Survival of the form that will leave the most copies of itself in successive generations.".
Yani mealen diyor ki azdan az çoktan çok gider.
Yalan söylüyor inanmayın. Darwin amcayı kötüleme amaçlı çevirmiş :D

Yandex Translate diyor ki " Birbirini izleyen nesillerde en çok kopyasını bırakacak formun hayatta kalması"
Google çeviri de diyor ki "Arka arkaya nesiller içinde en fazla kopyasını bırakacak formun hayatta kalması"

Yanlış bilgi veriyor. Moderatör amcalar şuna bir ban atın :D ehe ehe

fangoso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Yalan söylüyor inanmayın. Darwin amcayı kötüleme amaçlı çevirmiş :D

Yandex Translate diyor ki " Birbirini izleyen nesillerde en çok kopyasını bırakacak formun hayatta kalması"
Google çeviri de diyor ki "Arka arkaya nesiller içinde en fazla kopyasını bırakacak formun hayatta kalması"

Yanlış bilgi veriyor. Moderatör amcalar şuna bir ban atın :D ehe ehe
En çok demiş işte biz ne dedik ?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Aslında bu konu Teknopat hakkında ne ilk, ne de son konu. Daha önce de bir kaç tanesini okudum. Hatta son zamanlarda çoğaldı bu teknopat konuları. Bunların buraya kasıtlı ve reklam amaçlı açıldıklarından şüphe duymaya başladım.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Aslında bu konu Teknopat hakkında ne ilk, ne de son konu. Daha önce de bir kaç tanesini okudum. Hatta son zamanlarda çoğaldı bu teknopat konuları. Bunların buraya kasıtlı ve reklam amaçlı açıldıklarından şüphe duymaya başladım.

Aynen haklısın recepten daha 10 dakika önce hesabıma 10 bin tl havale geçildi.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Adamların adminleri kurallar konusunda gereksiz katı (ve tartışmaya girdiğinizde haklı olmak için Deizme inanmanız gerekiyor sanırım), kurallar konusunda imla hatası olan mesaj görme ihtimalinizin çok düşük olması ve imla bilgimin çoğunu o foruma borçlu olduğum için çok şikayetçi değilim o konudan ama direk ban yerine bir uyarı sistemi yapılsa onlar için daha iyi olur ve kullanıcı kaybetmezler diye düşünüyorum. Buranın en sevdiğim iki yanı ise siyaset başlığının varlığı ve adminlerin daha rahat (hatta gevşek) olması (imla hataları gibi konularda ki bende öneririm oraya bunu) (adamların hakkını yemeyelim ama, bilgisayar kısmında orası buraya göre kat kat daha gelişmiş kim ne derse desin).