Tashiba laptop driver sorunu.

erkamaktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarım Toshiba Satellite P50-B-11U

Sorunum ilk olarak Mavi ekran vermesiyle başladı. Mavi ekranda açıklamada "Durdurma Kodu: THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER" yazıyordu. Ardından format attım Windows 10 olarak her şey güzel derken AMD R9 M265X ekran kartı driverımı yüklerken kastı bilgisayar ve dondu. Asla bir işlem yapadım tek çarem 5 saniye Power tuşuna basıp kapatmaktı. Sonrasında bilgisayarı açtığımda Windows kurtarma moduna girdi sadece. Kurtarma modunda bi çok şey denedim vs derken olmadı bir türlü. Sonrasında tekrar formatladım DDU indirdim. Intel Graphics HD 4600 driverı ve AMD sildim. Tekrar yükleyeyim dedim yine aynı.

Ardından Windows 8.1 indirdim bilgisayarı aldığımdaki ilk işletim sistemi. Şimdi yine Ekran kartı driver yüklenirken kastı ve kapatmak zorunda kaldım. Bilgisayarı tekrar açtığımda artık kurtarma moduna değil de normal açılıyor ama sürekli kasmaya başlıyor kendi kendine donuyor ve asla tekrar gelmiyor.

Saygılar....
BENİMLE AYNI SORUNU YAŞAYAN BAŞKA BİR ARKADAŞ FARKLI BİR FORUMDA PAYLAŞMIŞ. BİREBİR AYNI SORUNU YAŞADIM ÇÖZÜM NEDİR?

Bilgisayarım:

• Toshiba Satellite P50-B-11U
  • İşlemci:4th Generation Intel® Core™ i7-4720HQ
  • RAM: 16 GB
  • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 M265x
  • Ekran Kartı(İşlemcinin): Intel Graphics HG 4600

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarım Toshiba Satellite P50-B-11U

Sorunum ilk olarak Mavi ekran vermesiyle başladı. Mavi ekranda açıklamada "Durdurma Kodu: THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER" yazıyordu. Ardından format attım Windows 10 olarak her şey güzel derken AMD R9 M265X ekran kartı driverımı yüklerken kastı bilgisayar ve dondu. Asla bir işlem yapadım tek çarem 5 saniye Power tuşuna basıp kapatmaktı. Sonrasında bilgisayarı açtığımda Windows kurtarma moduna girdi sadece. Kurtarma modunda bi çok şey denedim vs derken olmadı bir türlü. Sonrasında tekrar formatladım DDU indirdim. Intel Graphics HD 4600 driverı ve AMD sildim. Tekrar yükleyeyim dedim yine aynı.

Ardından Windows 8.1 indirdim bilgisayarı aldığımdaki ilk işletim sistemi. Şimdi yine Ekran kartı driver yüklenirken kastı ve kapatmak zorunda kaldım. Bilgisayarı tekrar açtığımda artık kurtarma moduna değil de normal açılıyor ama sürekli kasmaya başlıyor kendi kendine donuyor ve asla tekrar gelmiyor.

Saygılar....
BENİMLE AYNI SORUNU YAŞAYAN BAŞKA BİR ARKADAŞ FARKLI BİR FORUMDA PAYLAŞMIŞ. BİREBİR AYNI SORUNU YAŞADIM ÇÖZÜM NEDİR?

Bilgisayarım:

• Toshiba Satellite P50-B-11U
  • İşlemci:4th Generation Intel® Core™ i7-4720HQ
  • RAM: 16 GB
  • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 M265x
  • Ekran Kartı(İşlemcinin): Intel Graphics HG 4600
UEFI olarak Windows 10 kurun. SSD yoksa SSD alın.

erkamaktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mavi ekran icin Minidump dosyasını paylaşın.

Minidump klasörünün içi boş. Pc ye en son format attım ve ekran kartı driver ını kurmadan kullanıyorum aylardır tekrar onarım hatası verip açmayacak diye.
Mesaj otomatik birleştirildi:

UEFI olarak Windows 10 kurun. SSD yoksa SSD alın.

Bu yaptıklarımızdan sonra ekran kartını kullabilecek miyim yoksa sorunun mekanik olma ihtimali var mı aşırı ısınma vs ile fiziksel hasara uğramış olabilir mi