Survival post apocalypse now inceleme ve türkçe oynaniş serisi

kaleee17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SURVIVAL POSTAPOCALYPSE NOW:

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere Steam üzerinde satılan ve türü hayatta kalma olan bir oyundan bahsedeceğim. Oyun henüz alpha aşamasında ve felaket derecede bug dolu, hatta bazen oynanmayacak hale geliyor, ama ben gene de zaman ayırıp bu oyunun küçük bir incelemesini yazacağım hem de youtube kanalıma yüklemiş olduğum oynanış videosunu paylaşacağım. Neden mi? Çünkü oyun indirimsiz haliyle bile bir hayli ucuz ve fiyatına göre iyi sayılır da ondan. Bir de gerçekten gelecek vaad ediyor, ileride doğru düzgün güncellemeler gelirse gayet iyi bir oynanış sunacağına eminim. Gelelim oyuna.

Efendim oyunumuz büyük sayılabilecek bir haritada geçiyor ve başta da belirttiğim gibi hayatta kalma unsurlarını işliyor. Düşmanlarımız oyun serverında bulunan diğer elemanlar ve ormandaki hayvanlar. Oyuna altınızda bir pantolon üstünüz çırılçıplak başlıyorsunuz. Kendinizi savunacak ne bir silahınız var ne de yiyecek içecek gıdanız. Şanslıysanız oyunun başında haritada güzel bir yere düşüp hemen item toplayabileceğiniz gibi dakikalarca dolaşıp hiçbir şey bulamadığınız da olabiliyor. Ben susuzluktan öldüm bir keresinde o oynanış videosunu da youtube'a yükleyince paylaşacağım. Eğer ormanın tam ortasına düşerseniz ve kar da yağıyorsa hemen bir kulübe arayayıp sığınmalı ve dolap, çekmece ne varsa araştırıp gıda bulmalısınız. Biran önce bir meşale, çekiç artık ne bulursanız silah edinmeniz de çok önemli, çünkü aç kurtlara yada serverdaki diğer oyunculara rastladığınızda bir silahınız yoksa hiçsiziniz. Oyun size kendinizi yumruklarınızla savunma imkanı vermiyor, bu durumda da tabana kuvvet kaçmak yapılacak tek doğru hamle oluyor. Ama bir silahınız varsa en azından aç kurtları indirip etlerine el koyabilirsiniz. Bu da gıda demek, açlıktan ölmemek demek. Su veya sıvı gıdalar bulmak ise katı gıdalara nazaran daha zor. En azından bana öyle denk geldi.

Oyunda her öldüğünüzde dımdızlak tekrardan başlıyorsunuz. Onun için ölmemek lazım, çünkü kasarak topladığınız itemlerin hepsi gidiyor ve siz en baştan tekrar mücadele vermek zorunda kalıyorsunuz. Bunu da kim ister değil mi? Oyunda ben, beraber gezen, bir makanı mesken edinip birlikte savunan pek çok eleman gördüm, dolayısıyla yanınıza aklı başında birkaç arkadaşınızı alırsanız hem hayatta kalmanın kolaylaşacağını düşünüyorum hem de oyunun daha zevkli bir hal alacağına inanıyorum. Oyun hakkındaki kısa düşüncelerim bunlar. Aşağıda 1. Bölüm oynanış videosuna ulaşabilirsiniz. Devamı yüklendikçe gelecek. Herkese iyi oyunlar.

[video=youtube;8Y1FZjvTf0o]https://www.youtube.com/watch?v=8Y1FZjvTf0o&index=3&list=LL6_OPszCwQt4P2rf taXO0DA[/video]

kaleee17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, oyunu buglarından fırsat buldukça oynamaya çalıştım ve 2. bölümü çektim. Oyun başlarda çok hoşuma gitmişti ve bayağa methetmiştim. Ama 1. oyundan sonra çok fazla bugla karşılaştım diyebilirim. Oyun güzel ah bir de buglar olmasa. 2. Bölümde kurtlarla dans, jendini ortamda bulan acemi oyuncu ve gene yiyecek arayışım var. 1. bölüme göre daha komik oldu :)

[video=youtube;3kRtthr67f8]https://www.youtube.com/watch?v=3kRtthr67f8[/video]

kaleee17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3. BÖLÜM:

[video=youtube;-LguoJSBugU]https://www.youtube.com/watch?v=-LguoJSBugU[/video]