Rehber Sürücü adayı

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Vitesi kasiste 1e nasıl almalıyız kasise girmeden mi çıkarken mi? Kasisi 2yle geçsekte olur mu

Son düzenleyen moderatör:

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Kasise ve arabana bağlı. 25 gibi bir hizla (ortalama bir binek araç için) 2. Viteste de gecebilirsin. Ama ehliyet sinavında 1. Vitese inip dusuk bir hizla geçsen daha iyi olur. Hem araca zarar verme ihtimalin ortadan kalkar hem de daha yumusak bir gecis yaparsın.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Kasisten istersen 5. viteste 120 ile geç o senin insiyatifinde. Arabayı düşünmüyorsan veya sürücü ve yolcu konforu benim için önemli değil diyorsan tabii...

Lakin sen sürücü adayıysan ve tecrübesiz isen 1-2 deneme yanılma ile kendin karar ver. O gün heyecanlanmadan 1 e mi atayım 2 ile geçeyim mi diye düşünmeden kafanda kurmadan kasmadan hangisi kolayına geliyorsa öyle yap.

Benim zamanımda ehliyet alırken ana kural arabayı istop ettirmemek ve sinyal hatası yapmamaktı gerisi önemli değil ona odaklan sen yoksa kasisten 1 de mi geçtin 2 de mi geçtin ona bakmaz gözetmenler.

SUBZEROO

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Bir de vitesi frenle yavaşlayıp devir 1e inince mi düşürmek doğru. diyelim 3.vitesle gidiyorum yavaşladım 2ye alıcam devir 1e gelince mi debriyaja basıp 2ye alınır ve gaz verilir mi hemen vites düşürünce? (vites artırınca yaptığımız gibi)