SSD'ye Windows 7 Kurulumu Hakkında Yardım Lütfen

Bu konuyu okuyanlar

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Merhaba arkadaşlar. Casper Nirvana TWH laptopum var. HDD'si bozuldu ve hiçbir şekilde veri alamıyorum. Yeni bir SSD aldım. Bunu laptopuma takıp windows 7 kurmak istiyorum. Orjinal Casper Windows 7 Home Basic 64 Bit kurulum DVD'im ile SSD'ye kurulum yapmak istiyorum.

2 Sorum olacak;

1) SSD'yi laptopa taktım diyelim bios a girdim AHCI enable ettim. Boot olarak DVD okuyucusunu seçtim ve başlattım. Kurulum başlar mı ? Başlamaz ise ne şekilde kurulum yapabilirim?
2) Farzedelim herhangi bir şekilde kurulumu yaptım. Casper DVD sinden kuracağım için eski çalışmayan HDD ve yeni SSD'de aynı işletim sistemi olacak. Lisans sorunu yaşar mıyım ? Yaşarsam nasıl fix'lerim.Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. İnternette başka forumlarda vs. araştırdım ama biri başka birşey söylemiş biri bambaşka. Bu konuda yardımlarınınızı rica ediyorum sizden.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
1. SSD yi sorunsuz takarsan format sırasında bir sıkıntı olmaz. direk dvd den boot edip kurulumu yapabilirsin.
2. Normalde lisanslar tek bilgisayar için formattan sonra tekrar etkinleştirilebilir. Yani sorun olmaması lazım :)

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
1. SSD yi sorunsuz takarsan format sırasında bir sıkıntı olmaz. direk dvd den boot edip kurulumu yapabilirsin.
2. Normalde lisanslar tek bilgisayar için formattan sonra tekrar etkinleştirilebilir. Yani sorun olmaması lazım :)

Yarın deneyeceğim. 1-2 gündür hem fazla vaktim yoktu hem de tam emin olamadığım için cesaret edemedim. İnşaallah sorunsuz bir şekilde temiz kurulum yaparım. Teşekkürler.

Son mesajlar