Yardım SSD nedenli mavi ekran hatası alıyorum

polozhenie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, Windows SSD'de kurulu, oyunlarım HDD diskinde yüklü. Oyundayken mavi ekran alıyorum ve bilgisayarı yeniden başlatıyor, yeniden başladığında BIOS'a atıyor ve SSD'yi okumuyor.

Bunun için her şeyi test ettim, her yolu denedim ama sorunu bulamıyorum. Servise götürdüğümde ise SSD kaynaklı dediler ama yaptığım testlerde SSD'nin asla hasarlı çıkmadı, zaten alalı 1 yıl oldu.

Kullandığım SSD Samsung EVO 860, anakartım 8-9 yıllık. Ben sorunun anakarttan olduğunu düşünüyorum. SSD'yi garantiye gönderip gereksiz yere süre kaybı yaşamak ve kesin sonuç alamama fikri bana pek parlak gelmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen moderatör:

vigilantemre

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,843
SSD'yi tekrar okuması için gücü kesmeniz gerekiyor değil mi? Yabancı kaynaklarda aynı sorunu yaşayanlara rastladım. SSD'yi farklı bir porta bağlamayı ve bu kaynaktan yardım alarak SSD'nin yazılım güncellemesi olup olmadığına bakın, güncelleme varsa yükleyin ama güncelleme sırasında elektriğin kesilmeyeceğinden emin olun.

polozhenie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
SSD'yi tekrar okuması için gücü kesmeniz gerekiyor değil mi? Yabancı kaynaklarda aynı sorunu yaşayanlara rastladım. SSD'yi farklı bir porta bağlamayı ve bu kaynaktan yardım alarak SSD'nin yazılım güncellemesi olup olmadığına bakın, güncelleme varsa yükleyin ama güncelleme sırasında elektriğin kesilmeyeceğinden emin olun.
Cevap için teşekkür ederim. Evet gücü kesip tekrar açınca SSD okunuyor sürücüyü güncellemiştim ama sonuç maalesef aynı

polozhenie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Port değiştirmemiştim. Port değiştirince sorun çözüldü gibi duruyor şu anlık teşekkürler.

vigilantemre

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,843
Çözülmüştür inşallah hocam, rica ederiz 😊