Sözün bittiği yer! (Söyleyecek bir şey bulamıyorum)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kalın yazılmış kısma dikkat ederseniz neden yakındığımı anlayabilirsiniz.
Güngören'de gerçekleştirilen terör eyleminde 17 insan hayatını kaybetti, 150 kişi yaralandı. 70 milyon insanın yüreğine ateş düştü, inanıyorum ki Türkiye'nin her tarafında insanlar bu dehşet verici olay karşısında kahroldular.

"70 milyon" diyoruz, 70 milyonun hepsi değil; bunun istisnaları var. İstisnalar tabii ki azdır. Belki yedi bin, belki 70 bin. İsterseniz bunları sıralayalım:

Hiç kuşkusuz, en başta bu vahşeti planlayanlar, gerçekleştirenler. Tabii ki bunların içi yanmadı, aksine "işleri"ni gerçekleştirmiş olmanın "gururu"nu yaşadılar, "mutlu" oldular. Bedenleri parçalayarak elde edilen mutluluk! Başardıklarını zannettiler. Aslında bu insan kılığından çıkmış yaratıklar, kendilerini aldattılar, çünkü "gurur" aldanma ve aldatmadır. Bu nasıl vicdandır ki, insana masumları katletmeye izin veriyor! İnsanların canına kastetmek övünülecek bir iş değildir, aşağılık bir fiildir, katilliktir, caniliktir. Bu fiili meşru veya mazur gösterecek hiçbir ulvi gerekçe olamaz.

70 milyondan istisna etmemiz gereken başkaları da var. Bunların kategorileri farklı. Mesela, Güngören sokaklarında can pazarı yaşanırken, doğumuna 13 gün kala hamile bir anne bebeğiyle, insanlığın ilk masumiyet halini bütün sevimliliğiyle yüzünde taşıyan 5 yaşında bir çocuk, 13 yaşında gencecik bir kızcağız paramparça olurken, ekranlarında eğlenmeye devam edenler; vur patlasın çal oynasın göbek atanlar. Çığlıklar kulaklarına ulaşmadı ya da ulaştı da "kulaklarında ağırlık" olduğu için duymadılar. "Kalbinin üzeri örtülü" olanın ne kulağı işitir, ne gözü görür. Basireti bağlanmıştır çünkü.

Her zamanki gibi İbrahim Tatlıses baş rollerdeydi, yanı başında yaşanan vahşeti umursamadı, duymadı bile. Boyattığı saçlarından, yaşından-başından utanmadan, elinde mendil göbek atmaya devam etti; artık insani hasletlerinin büyük bir bölümünü kaybetmiş toplama seyircileri de ona eşlik etti. Bu onun ilk vukuatı değildir. Hakkari Dağlıca baskınında 12 gencecik askerin hayatını kaybettiği olayda da İbo göbek atmaya devam etmişti.

Sadece Atv'de İbo mu? Devletin kanalı TRT 1'de şarkıcı Emel Müftüoğlu ve Şafak Sezer'in birlikte sundukları 'Çifte Kavrulmuş' adlı programda da aynı saygısızlık yaşandı. Devletin televizyonu, hemen yayınını kesmiyor, halkı eğlendirmeye devam ediyor. Star'da 'İkizzler' adlı şarkı yarışması, Fox TV'de 'Roman Star' gibi yarışmalar yine sazlı sözlü eğlencelerine devam etmekte hiçbir sakınca görmediler. Daha trajik olanı, ertesi gece, yani olayın üzerinden 24 saat geçtiği halde TRT Int şarkılı türkülü, göbekli danslı program yaptı; bütün dünyaya, bunca insanın can verdiği, yaralandığı olayın devlet televizyonunun umurunda olmadığı mesajını vermiş oldu. Muhtemelen şekerim yükselmiş olacak ki, telefon açıp "Beyler, hiç mi bu canlara saygınız yok!" diyecek oldum, telefonu suratıma kapattılar. Muhafazakâr-demokrat bir iktidar döneminde yayın yapan devlet televizyonudur bu, hikmet-i hükümet etmiştir, hikmetinden sual olunmasını istemez.

Başkaları da var! İstanbul'un göbeğinde, Ali Sami Yen'de Metallica adlı müzik grubu bir konser verdi. Türkiye'nin her tarafından 40 bin kişi toplanmıştı. Programın başlamasından 15 dakika önce, konserin verildiği yerden birkaç km ötede, yani Güngören'de cesetler parçalandı; kol bacak havaya uçuştu. Bu laik, ateist, agnostik, aczmendi müsveddelerinin de umurunda olmadı. Transa geçmiş vaziyette kafalarını sallamaya devam ettiler; tepindiler; kendilerine özgü ritüelleriyle satanizmden ödünç tapınmalar yaptılar. İçtiler, bağırdılar, gürültüyü bastıran gürültü cinsinden müzikleriyle İstanbul semalarından arşa yükselen çığlıkları, bedenleri parçalanan masum insanların feryatlarını bastırmaya çalıştılar. Ve elbette sorumsuz gazete ve televizyonların boy boy yayınladığı kanlı ceset görüntüleri. Bu, kan tutmasının insana vahşeti teşhir ettirmesidir!

Burası sözün bittiği yerdir. Bu ülkede hiç kimse, hiçbir merci, sözü bitiren bu saygısız, bu umursamaz, bu artık hissizleşmiş insanlara bir şey diyemiyor. Hepimize yazıklar olsun!

ZAMAN GAZETESİ [İnternetin İlk Türk Gazetesi]  - Sözün bittiği yer!

Ya ne oluyor bu yazarlara. Biz metal müzik dinliyoruz diye illa satanist mi olmak zorundayız? Anlayamıyorum insanlardaki bu önyargıyı. Ya söyleyecek şey bulamıyorum ya.

must

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O saat yayınlanan tv programlarının erken bitmesi ya da yavaşlatılması fikrindeyim bende ama bu nasıl bir anlayışın yazdığı yazı böyle 'Bu laik, ateist, agnostik, aczmendi müsveddelerinin de umurunda olmadı.' bu ne demek laiklik sanki bir küfür bunu yazan için. 'satanizmden ödünç tapınmalar' ha bu nasıl bir çirkinliktir bu ne hak bu ne cürret! sen nasıl böyle iftira atarsın. İnsanlar ister eğlencelerini keser ister devam eder bu kişilerin görüşlerine göre değişir ama bu hakaret etme hakkını vermez kimseye....

ekşi de güzel şeyler yazmışlar:
laik ateist agnostik aczmendi musveddeleri

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Her zamanki gibi İbrahim Tatlıses baş rollerdeydi, yanı başında yaşanan vahşeti umursamadı, duymadı bile. Boyattığı saçlarından, yaşından-başından utanmadan, elinde mendil göbek atmaya devam etti; artık insani hasletlerinin büyük bir bölümünü kaybetmiş toplama seyircileri de ona eşlik etti. Bu onun ilk vukuatı değildir. Hakkari Dağlıca baskınında 12 gencecik askerin hayatını kaybettiği olayda da İbo göbek atmaya devam etmişti.

Sadece Atv'de İbo mu? Devletin kanalı TRT 1'de şarkıcı Emel Müftüoğlu ve Şafak Sezer'in birlikte sundukları 'Çifte Kavrulmuş' adlı programda da aynı saygısızlık yaşandı. Devletin televizyonu, hemen yayınını kesmiyor, halkı eğlendirmeye devam ediyor. Star'da 'İkizzler' adlı şarkı yarışması, Fox TV'de 'Roman Star' gibi yarışmalar yine sazlı sözlü eğlencelerine devam etmekte hiçbir sakınca görmediler. Daha trajik olanı, ertesi gece, yani olayın üzerinden 24 saat geçtiği halde TRT Int şarkılı türkülü, göbekli danslı program yaptı; bütün dünyaya, bunca insanın can verdiği, yaralandığı olayın devlet televizyonunun umurunda olmadığı mesajını vermiş oldu. Muhtemelen şekerim yükselmiş olacak ki, telefon açıp "Beyler, hiç mi bu canlara saygınız yok!" diyecek oldum, telefonu suratıma kapattılar. Muhafazakâr-demokrat bir iktidar döneminde yayın yapan devlet televizyonudur bu, hikmet-i hükümet etmiştir, hikmetinden sual olunmasını istemez.

Başkaları da var! İstanbul'un göbeğinde, Ali Sami Yen'de Metallica adlı müzik grubu bir konser verdi. Türkiye'nin her tarafından 40 bin kişi toplanmıştı. Programın başlamasından 15 dakika önce, konserin verildiği yerden birkaç km ötede, yani Güngören'de cesetler parçalandı; kol bacak havaya uçuştu. Bu laik, ateist, agnostik, aczmendi müsveddelerinin de umurunda olmadı. Transa geçmiş vaziyette kafalarını sallamaya devam ettiler; tepindiler; kendilerine özgü ritüelleriyle satanizmden ödünç tapınmalar yaptılar. İçtiler, bağırdılar, gürültüyü bastıran gürültü cinsinden müzikleriyle İstanbul semalarından arşa yükselen çığlıkları, bedenleri parçalanan masum insanların feryatlarını bastırmaya çalıştılar. Ve elbette sorumsuz gazete ve televizyonların boy boy yayınladığı kanlı ceset görüntüleri. Bu, kan tutmasının insana vahşeti teşhir ettirmesidir!

Burası sözün bittiği yerdir. Bu ülkede hiç kimse, hiçbir merci, sözü bitiren bu saygısız, bu umursamaz, bu artık hissizleşmiş insanlara bir şey diyemiyor. Hepimize yazıklar olsun!

Şimdi sende benim kalın puntalar ile yazdığım kısmı iyicene oku .. Dünya tutuşmuş yanıyor ***** oturmuş saçını tarıyor veya Koyun can derdinde , Kasap et derdinde .. Eğlencede bir yere kadar yas tutulması gereken özel anlarda birilerinin davul çalması , zurna öttürmesi kanıma , kanımıza dokanıyor ...

mekanrock

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Alemci_Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Konser alanında olanlar; konser bittikden sonra bu olayı duyduğunda üzülmemiş olabilirler mi? Konserdeki kişiler bu durumdan haber alamadığı zaman nasıl eğlence yavaşlatılabilir söyler misin? Benim söylemek istediğim bu yazar neden diğerlerine değil de, metal müzik dinleyenlere böyle diyor?

laik ateist agnostik aczmendi musveddeleri

Benim tepkim konsere eğlenmeye gidenlere değil .. Güngörende insanlar ölmüş tv de birileri şov yapıyor lanet olsun böyle zihniyete demekten insan kendisini alamıyor ve Metallica konserine giden insanların eminim konudan haberleri bile olmamıştır günler öncesinden kilitlenmişlerdir o gecenin heyecanına .. ne diyebilirim ki herkes kendi dünyasını yaşıyor ...

punisher_65

Profesör
Reaksiyon puanı
10
linke tıklamadan önce ali bulaç olduğunu tahmin etmiştim.

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bence birde olaya şu yönden bakalım o olaydan sonra hayat dursa herşey ertelense 40 gün yas ilan edilse belki biz o insanlara saygımızı ifade etmiş olacağız ama inanın bu o katiller dahada sevineceklerdir kendileriyle gurur duyacaklardır.Bak nasıl herşeyi alt üst ettik diyeceklerdir.Bu arada gazetelerde o parçalanmış insan görüntülerini yayınlarkende bunlar düşünülmeli.

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
2wd7sb9sr6.jpg

umarım yeterli cevabı vermişimdir.bu ikiliyi ben görmedim fakat kapıda beklerken yanımdan başkaları geçmişti.belkide bunlardı.yüzlerini görmedim.ayrıca patlama haberini ertesi sabah öğrendim.

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Zaman gazetesini Metallica konserine gidenleri eleştirdiği için kınıyorum. Televizyon izlemediğim için kanalların ne yaptığını bilemiyorum.

Ancak Rock veya Metal müzik dinleyenleri ön yargıyla değerlendirenler bağnaz'ın önde gidenidir , yobazdır.

Böyle düşünen ağ beyinlilere yazıklar olsun.

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2wd7sb9sr6.jpg

umarım yeterli cevabı vermişimdir.bu ikiliyi ben görmedim fakat kapıda beklerken yanımdan başkaları geçmişti.belkide bunlardı.yüzlerini görmedim.ayrıca patlama haberini ertesi sabah öğrendim.
ne alaka şimdi.burda laik-antilaik tartışması mı yapıyoruz. orda bulunan herkesi genel olarak eleştirioruz.

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ne alaka şimdi.burda laik-antilaik tartışması mı yapıyoruz. orda bulunan herkesi genel olarak eleştirioruz.

Orada bulunan derken kimleri kastediyorsun ?Konsere gidenleri mi ? Biz eleştirmiyoruz da

Verilen resim hem tessettürlü hemde Metal konserine giden iki kızı gösteriyor. Metal müziği kötüleyenlere ders olsun diye tabii anlayana ..

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Bu laik, ateist, agnostik, aczmendi müsveddelerinin de umurunda olmadı.

bu yazıyı yazan hayvanın evladı bu resimdekiler içinde aynı şeyleri söyler mi sizce?

ve işte yaptığın en büyük yanlış.Türbanlı demek anti-laik demek mi?öyle demekse burda türban takan fakat her sabah Cumhuriyet okuyan komşum var.saptırma konuyu

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Orada bulunan derken kimleri kastediyorsun ?

Verilen resim hem tessettürlü hemde Metal konserine giden iki kızı gösteriyor. Metal müziği kötüleyenlere ders olsun diye tabii anlayana ..
orada bulunan derken konserdekileri kasdediorum. ayrıca yine ne alaka...metal müziği kötüleyen biri tesettürlü kızlar gidio die doğru bişey olduğu kanısına mı varmalı?

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu laik, ateist, agnostik, aczmendi müsveddelerinin de umurunda olmadı.

bu yazıyı yazan hayvanın evladı bu resimdekiler içinde aynı şeyleri söyler mi sizce?

ve işte yaptığın en büyük yanlış.Türbanlı demek anti-laik demek mi?öyle demekse burda türban takan fakat her sabah Cumhuriyet okuyan komşum var.saptırma konuyu
bana göre kişi hem laik hem de tam anlamıyla müslümanlığın gereklerini yerine getiriyor olamaz. bunu iddia eden kişi benim için yalancıdan öte deildir... senin komşun öyle yapıor die sineye mi çekeyim yani? ayrıca hayvanın oğlu dediğin adamın yüzüne aynı şeyi söyleyebilir misin, orası muamma...

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Anti-laik olan Ali Bulaç'ın ta kendisidir. Metal müziğin kötülenecek bir yanı yoktur . Kötüleyenler bağnaz , cahil , bilgisiz ot'lardır.

Hem İslam dininin gereklerini yaşayıp hem genelde metal'i kötü ve satanist müziği olarak nitelendiren canlıların görüşlerini takmayıp METAL müziğin babası kabul edilen Metallica ve daha önce sahneye çıkan Pentagram'ı izlemeye gidebiliyorlar .

Ekşi'yi okuyunuz.

Not : @hangman

Laik olmanın ne olduğunu bilmeden konuşma .

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Anti-laik olan Ali Bulaç'ın ta kendisidir. Metal müziğin kötülenecek bir yanı yoktur . Kötüleyenler bağnaz , cahil , bilgisiz ot'lardır.

Hem İslam dininin gereklerini yaşayıp hem genelde metal'i kötü ve satanist müziği olarak nitelendiren canlıların görüşlerini takmayıp METAL müziğin babası kabul edilen Metallica ve daha önce sahneye çıkan Pentagram'ı izlemeye gidebiliyorlar .

Ekşi'yi okuyunuz.

Not : @hangman

Laik olmanın ne olduğunu bilmeden konuşma .
islamın gereklerini bilmediğin çok belli. okuyup öyle gel. benim ali bulaçı savunduğum fln da yok. bana göre de anti-laiktir.metal müziği herkes sevmek zorunda deildir, kötüleyenlere böyle hakaret etme hakkına sahip olduğunu düşündüğüne göre bağnazın önde gideni ve ot olan sensin! laikliğin ne olduğun iyi biliorum, ama size öğretmişler islam hoşgörü dinidir die, herşey serbest sanıosunuz...

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Kişi hem müslüman olup hem laik olamaz mı ? Kişi müslüman olup metal müzik dinleyemez mi ? Kişi laikse kesin dinsiz midir ? Metal dinleyenler satanist midir ?

Kimse metal müziği sevmek ve dinlemek zorunda değil böyle birşey demedim kendi kendine hikaye yazıyorsun .
İslam hoşgörü dinidir kendin söylüyorsun ama insanlara ön yargısız ve dendiği gibi "Hoşgörüyle" yaklaşmayı anlayamamışsın. Senin islam'a bakış açının namaz kıl oruç tut kurban kes al = iyi müslaman . Halbuki böyle değil. Toplumda yaşıyoruz insanlara karşı iyi davranışlar hatta yolda insanların basıp düşebileceğini düşünerek bir taşı kenara itmek bir ibadettir.

Konsere gidenlere neden suçluyorsun ve neyle suçluyorsun . Oradakiler satanist mi sence ?

Laiklik = Kişilerin din ve inanç özgürlü ile din ile devlet işlerinin karıştırılmamasıdır.

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kişi hem müslüman olup hem laik olamaz mı ? Kişi müslüman olup metal müzik dinleyemez mi ? Kişi laikse kesin dinsiz midir ? Metal dinleyenler satanist midir ?

Kimse metal müziği sevmek ve dinlemek zorunda değil böyle birşey demedim kendi kendine hikaye yazıyorsun .
İslam hoşgörü dinidir kendin söylüyorsun ama insanlara ön yargısız ve dendiği gibi "Hoşgörüyle" yaklaşmayı anlayamamışsın. Senin islam'a bakış açının namaz kıl oruç tut kurban kes al = iyi müslaman . Halbuki böyle değil. Toplumda yaşıyoruz insanlara karşı iyi davranışlar hatta yolda insanların basıp düşebileceğini düşünerek bir taşı kenara itmek bir ibadettir.
namaz kıl, oruç tut vs. den ibaret sanıorsun islamın gereklerini heralde. bana göre kişi müslüman olup metal dinler ama ben aynı zamanda islama aykırı davranmıorum da diemez, kişi kişi laik olabilir ama islama aykırı bi yanı yok diemez. tekrar söylüorum islam hakkında yüzeysel bilgiye sahipsin.

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Yazdıklarımı bir daha oku.

Kod:
Senin islam'a bakış açının namaz kıl oruç tut kurban kes al = iyi müslaman . Halbuki böyle değil.

Metal dinlemek neden İslam'a ters bir davranış ?

Hem müslüman hem laik olunmaz mı ?

Laik olmak dinsizlik midir ?

Engin bilgilerinizle yanıtlayın çok bilen adam

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
inan bana adam burda olmadığı için sadece hayvanın oğlu demekle yetindim.boşuna fazlasını söyleyerek forumdan atılmak istemem.ama adam burda olsa hiç bişey umrumda olmaz fazlasını söylerim.ha normal hayatta görürsem zaten gerisini sen düşün.
ayrıca Laiklik bir din değildir.Sen laikliğin ne demek olduğunu öğren sonra biz sana bildiğimiz islam ı anlatırız.bir insan hem laik hem müslüman.örnek ben.ha islamın bütün koşullarını yerine getiriyor muyum.hayır ama bunun laiklikle ilgisi yok."müslümanız biz asarız keseriz.heyyyttt" diyenlerin ne kadar müslüman olduğuda muamma.yani birinin inancı laik olup olmamasıyla ölçülemez.inanç zaten kişiye özgüdür.isteyen istediği şekilde inanabilir.bize satanist demiş.hee satanistiz.sana mı kaldı.ordaki insanlar senin çocukların mı akrabaların mı.hayır.emininm ki konserden sonra bir çok kişi olayları duyunca üzülmüştür.fakat bu yüzden konseri bırakmak iptal etmek boşunadır.olan oldu.giden gelmiyor.konseri bırakıp eve gelsek nolcak.terör ü yaratanların istediği olacak.zaten haberlerde olayları her duyduğumuzda ayrı bi üzüntü yaşıyoruz.o sırada biraz gündemden uzaklaşıp eğlenmişiz çok mu?o müslüman olan bi şarkıcı vardı.adını unuttum.bütün tesettürlü gençler gidip eğleniyorlardı.oysaki arka sokaklarda insanlar birbirlerini öldürüyolar.bundan bahseden yok.hepsini geçtim.o ünlü şarkıcı sonra teröristlerin kanalında konser verdi.niye kimse yazıp çizmedi.nerde kaldı satanist laik bidi bidi diye yazı yazanlar?

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yazdıklarımı bir daha oku.

Metal dinlemek neden İslam'a ters bir davranış ? Konumuz bu değil ama
ya sadece metal deil. islamda müziğin yeri yok kardeşim. müzik islamda haram olarak geçio. evet görüorum ki sana göre çok şey biliorum. din hakkında bilip bilmeden konuşacak kadar cahil olan sensin. anladın mı hiç bilmeyen adam...

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Nereden bilsin oradaki adamlar? Herkesin her an herşeyden haberi olamazki.!
Çok saçma ve uydurma bir iddia. Boş konularla gündemi doldurmaya çalışıyorlar.

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
inan bana adam burda olmadığı için sadece hayvanın oğlu demekle yetindim.boşuna fazlasını söyleyerek forumdan atılmak istemem.ama adam burda olsa hiç bişey umrumda olmaz fazlasını söylerim.ha normal hayatta görürsem zaten gerisini sen düşün.
ayrıca Laiklik bir din değildir.Sen laikliğin ne demek olduğunu öğren sonra biz sana bildiğimiz islam ı anlatırız.bir insan hem laik hem müslüman.örnek ben.ha islamın bütün koşullarını yerine getiriyor muyum.hayır ama bunun laiklikle ilgisi yok."müslümanız biz asarız keseriz.heyyyttt" diyenlerin ne kadar müslüman olduğuda muamma.yani birinin inancı laik olup olmamasıyla ölçülemez.inanç zaten kişiye özgüdür.isteyen istediği şekilde inanabilir.bize satanist demiş.hee satanistiz.sana mı kaldı.ordaki insanlar senin çocukların mı akrabaların mı.hayır.emininm ki konserden sonra bir çok kişi olayları duyunca üzülmüştür.fakat bu yüzden konseri bırakmak iptal etmek boşunadır.olan oldu.giden gelmiyor.konseri bırakıp eve gelsek nolcak.terör ü yaratanların istediği olacak.zaten haberlerde olayları her duyduğumuzda ayrı bi üzüntü yaşıyoruz.o sırada biraz gündemden uzaklaşıp eğlenmişiz çok mu?o müslüman olan bi şarkıcı vardı.adını unuttum.bütün tesettürlü gençler gidip eğleniyorlardı.oysaki arka sokaklarda insanlar birbirlerini öldürüyolar.bundan bahseden yok.hepsini geçtim.o ünlü şarkıcı sonra teröristlerin kanalında konser verdi.niye kimse yazıp çizmedi.nerde kaldı satanist laik bidi bidi diye yazı yazanlar?
bi lafı illahi 1000 kere söyletmeye bayılıosunuz, ben ali bulaçı savunmadığımı söyledim!

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlahi'ler . Küçük çocukların Hz.Muhammed'i ve İslâm'ı anlattığı müzikler de haram o zaman.

Seninle tartışmama gerek yok. Nefesimi harcayamam
o kadarını ben bilmem ama islamda genel olarak müzik haram olarak geçiyo. ayrıca hala ne bu tavır anlamadım. ben KUR'AN'DA geçen bişeyi söyledim.

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Demekki yeterinde bilmiyorsun ve sana göre "yüzeysel " bilen ben doğru birşey söyledim. Ve araştıran biri olarak müziğin haram olduğu tamamen yalandır.

Varsa ayet veya güvenilir hadis göster bilelim.

Ayrıca islam'ı anlatan Türk metal grup'ları var ismini hatırlamıyorum araştırırsam bulurum. İslam'ı brutal vokal ile anlatıyorlar.

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
savunuyorsun diyen olmadıki.hem seni eleştirdim hem o herifi.
ayrıca sıradaki parçamız sana ve senin gibi düşünenlere geliyor:

Pentegram - Şeytan Bunun Neresinde

bi önceki yazımda o müslüman olan şarkıcıdan bahsettim.Ulan adam Türkiye ye gelince nekdar hacı hoca varsa bunun hakkında konuştular.Ne kdar tesettürlü kız varsa bunun konserine gittiler.nasıl iştir bu.nasıl günahtır nasıl haramdır.ozman bu tesettürlüler, hacılar hocalar zerre kadar bilmiyo dinlerini...

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
siz istediğiniz gibi anlamakta ısrarlısınız. yazmıorum artık...

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ısrarlı olan sensin.senin önüne bi sürü şey koydum.içlerinden birine cevap ver ki senin görüşünü doğru bulayım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...